Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 16:33
krasno.baš su to vrijedni penzići.svaka čast
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 21:30
Prekrasne dalije
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 12:09
zbilja njih ima toliko boja i vrsta pa je vrt s dalijama prekrasan čak i ako nema drugog cvijeća
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:35
Prosle godine su bile u senci i slabo i kasno su cvetale. Sada su na punom suncu, zalivane redovno, cvetaju uredno a od zahladjenja izbacuju gomilu pupoljaka, nisam cak sigurna da ce svi stici da procvetaju pre mrazeva.


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:37
Zaboravih reci da sve pohvale idu tim vrednim ljudima za rajski vrt s dalijama. Pravi bastovani s cvetnim rukama i mladim srcima!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 19:12
Ove sam godine prvi put sadila dalije. Samo jedna prekrasno cvjeta, dok ostale cvjetaju s jednim do dva cvijeta, i vrlo lošom stabljikom. No, što je tu je, sezona je prošla.

Zanima me kad se gomolji mogu vaditi iz zemlje. Moram li čekati da se listovi sasuše kao kod gladiola i tulipana ili je dovoljno da ne cvjetaju.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 22:16
Moja tek sad počela cvasti ko luda. Cijelo ljeto je cmoljila. I šta sad? Pa nemogu ju sad vaditi ????
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 22:39
evo neke ood mojih dalija:
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 22:40
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 22:40
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 22:41
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 23:27
I ja imam jednu koja je tek sad počela cvasti i prekrasna je. Kao što dijana reče ne pada mi na pamet sad ju vaditi. Ali imam 5-6 koje upravo "cmolje" nisu nizašta, a smetaju mi za tulipane. Mogu li njih vaditi. Stablo im je loše, list jadan, a cvijeta nema.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 07:06
Mislim da možeš ionako su odradile svoje za ovu godinu i samo se iscrpljuju.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 11:57
izrasla je mlada biljka u vrtu, ne znam valjda se jednom sama rasijala, ali sad je već kasno za dobit nešto od nje vani pa sam ju posadila u teglu možda uspije procvasti u zaštićenom, žao mi je da propadne kad dođu mrazevi
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 10:57
Da li dalije iz gomolja imaju sjeme? Da li se mogu niske dalije posaditi u teglu i kako ih oblikovati da budu niže?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 12:00
Macorka, nisam sigurna, ali dok sam vadila svoje dalije primjetila sam da oni cvjetovi koje nisam otrgala sada imaju sjemenske glavice, ali su kod mene nezrele jer ih nisam čuvala za sjeme. Iste te dalije imale su i gomolj i to lijep i krupan za razliku od onih koje sam u proljeće posadila.

Male, niske dalije kupila sam na pijaci i gospođa mi je rekla da su uzgojene iz sjemena. Kad sam ih vadila sve su imale lijepo formirane gomolje. Nije mi jasno zašto ih trebate oblikovati da bi bile kad su one i onako male, ne više od 20 cm. Ukoliko ih zgajate iz sjemena pa želite oblikovati onda se to radi pinciranjem, zakidanjem vrhova biljke na koji način se postiže rast postranih grana i formiranje "krošnje".
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 12:25
Htjela sam niže da ih posadim u proljeće u teglu.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 12:48
Dalija imaš ih svih visina, od onih malih do 20 cm o kojim sam pisala u prethodnom postu, pa sve do jako visokih. Kako tebe zanimaju ove najmanje nemoj se truditi od visoke napraviti patuljastu nego nabavi sjeme (nisam ga vidjela u trgovinama) ili kupi gomolje ili pak na tržnici već uzgojenu biljku koja stoji nekih 5-10 kn. ja sam ovog proljeća plaćala 3 kn. Male, prekrasne punog cvijeta koje su u jesen formirale gomolje i ja sam ih već spremila za zimovanje kako bi ih posadila u proljeće.

Drugi način ne znam, mislim da imaš dovoljno izbora.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:34
Ja sam danas izvadila svoju daliju. Naškodio joj je mokri i teški snijeg. Cvjetovi su postali gnjili, a i bojim se mraza. E, sad. Zemlja je dosta vlažna i ostalo je zemlje na gomoljima. Ide li gomolj odmah na sušenje ili ga mogu malo oprati prije "počinka"?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 21:26
Možeš ga lagano oprati,a onda dobro posuši i pospremi.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.