Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 24>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 22:00
Pa moram priznati da mi se to dogodilo kod kupnje ruže- umjesto žute procvala crvena.  Ali za njih sam čula da se zna zeznuti ! Ovo mi je prvi put da se iz zapakirane vrečice izrodilo nekaj drugačije. No nije da mi smeta- žute dalije su se čak i bolje uklopile nego da su original boje! 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 14:13
Prosle godine sam imala samo 4...odusevile su me i nameravam jos da kupim
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 22:14
Ja isto ove godine imam puno dalia, ali se ne mogu usporediti s tvojima, pa se toplo preporučam za sjemenje, jer ove godine mi sve iz sjemenja cvjetaju, to su one jednonite, ali su predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 23:15
kako sakupis sjeme?cim pocne cvet da se susi ja ga otkinem...znaci da ne kidam,vec da sacekam da se skroz osusi?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 22:02
Da, ostavim da se cvijet skroz osuši. Ali za to još ima vremena, ako sad želiš bujniju cvatnju još otkidaj cvjetove, pa kasnije ostavi nekoliko za sjeme.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 00:11
o.k tako cu i da uradim.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 08:26
Silvek !! Od onog grma kojeg je voluharica pojela, imamo 7 novih biljčica!!! 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 15:51
Ajd napiši kaj si točno napravila s njom, skoro da i nije bilo gomolja, a to su mi sad napravile i s onom krasnom žutomCry
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 16:46
PozdravThumbs%20Up svima
Ima i ja nešto da napišem i da upitam...
Ove godine sam kupio nekoliko vrsta dalija ili georgina....visoke, srednje visoke i niske. Bijele dalije  ali ove visoke od 130cm cvijetovi su promjera oko 25cm.....veličanstveno. Ne mogu se požaliti da sam imao problema s dalijama no osim jedne vrste i meni najljepše
Njeno ime je Dahlia Topmix  (yellow/gelb/jaune)- visina je 30-40cm.
Tako su je puževi jeli ćim bi nešto niklo, presadio sam je na sasvim drugo mjesto i ovdje sam imao problema s puževima....a sada nakon 5 mjeseci nije porasla više od 15 cm.
Mene zanima - što bi se dogodilo da ju ipak prije nego nastupe mrazevi presadim u teglicu i unesem unutra'? Možda bi mi cvijetala pred novu godinu ispod amarilisa.
(još da se pohvalim kako mi se amarilis razmnožio otkad ga držim preko zime unutri i cvijeta svakih 6 mjeseci)
Pozdrav iz OsijekaHeart
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 17:52
smile227Napravi ti lijepo eksperiment, pa nas izvjesti, rado ćemo i mi probati, ja baš imam jednu lijepu crveno bijelu, koja mi je ostala, kad bih je mogla tako sačuvati bila bih presretna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 21:50
Dimingo, svakako ju moraš vaditi iz zemlje van jer ne može prezimiti kod tebe vani, pa zašto nebi probao...samo pazi da ne pretjeraš s zalijevanjem da ti ne istrunu gomolji u tegli.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:09
Evo malo slikovne pomoći kako skupiti sjeme s dalie. Do sad sam bez problema skupila sjemenke jednostrukih i nekih visokih, ali ne svih, neznam zašto. Dakle, kad dalia ocvate, cvijet se ponovno skupi skupa i izgleda kao pupoljak, pa se zatim počne sušiti. Kad je potpuno suh, ponovno se počne otvarati da bi biljka bacila sjeme, to izgleda ovako:



tad jednostavno primite taj suhi dio i otrgnite, bez problema se skida s biljke:



a između suhih latica se nalaze sjemenke koje izgledaju ovako:



Jednostruke dalije posijane na proljeće na gredicu jako brzo rastu i cvjetaju iste godine.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:22
SilveK svaka čast, ovaj opis i slike su fantastične. Ja sam nešto sakupila, ali nisam baš sigurna da će biti dobro.
No imam pitanje za tebe.  Dali one dalije koje sam proljetos sijala i koje su cvjetale cjelo ljeto naprave lukovicu, koja ostaje u zemlji, ili je to samo slučaj gdje sam i posadila lukovicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:39
Nije slučaj. one formiraju lukovicu odnosno gomolj, sad druge godine ne moraš sijati već imaš taj gomolj koji će normalno potjerati mlade listiće i stabljike na proljeće. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 09:49
Ajme kako si me razveselila, znači skupljam sjeme ako eventualno nekome bude trebalo - imašsmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 19:42
SilveK - kako da zaštitim gomolje dalia. Ma ja ih nisam morala vaditi, ali su to neke ful visoke kaktus dalie, pa ću im promjeniti mjesto, a i raširile su se jako, pa će nešto ići u vikendicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 21:52
Triša, stavi ih u pijesak ili teglu pa malo zemlje preko, ili samo u kutiju, pa na suho i hladno. Provjeravaj da ne dehidriraju, u tom slučaju malo poprskati vodom, to sam pročitala na ovom forumu.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 22:23
svoje dalije sam smjestila u kutiju sa pijeskom i u podrum,prema uputama odavde i sad se samo nadam da će bar koja biti živa i zdrava na proljeće Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 18:14
Ako je u podrumu vlaga, to bi im moglo naštetiti i mogu početi truliti. Zato ih ja stavljam na tavan, tamo je suho i hladno.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 21:15
Stavila sam ih u kutiju od stiropora u podrum. Nema vlage, centralno je ali u podrumu nije pretoplo - no svakako ću provjeravati suhoću, ako dehidriraju da im dam infuziju (tako mi radimo sa psima)smile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.