Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mirisi cvijeća i sjećanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mirisi cvijeća i sjećanja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mirisi cvijeća i sjećanja
    Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 20:30
Miris šimšira i ciklama

Kako osjet mirisa u nama budi sjećanja, uglavnom lijepa i vesela, tako se meni,  kad zamiriše šimšir  i ciklame, pred očima stvori slika iz djetinjstva. Park u zelenilu, sjenica od lozice, ograda od šimšira i mala fontana  koja neumorno žubori dok vrapčići peru prašinu sa sebe u pijesku kraj puta, a dedeki i bakice lješkare na klupi i slušaju žubor vode.

Jedno od milijih mi mjesta iz mojih sjećanja je Dobrna u Sloveniji.
Prekrasno malo selo, koje je ostalo nepromjenjeno još od mog djetinjstva.  Uvjerila sam se u to prije nekoliko godina kad sam odvela MM tamo.
Svaki put kad sam osjetila miris šimšira ili ciklama, sjetila sam se Dobrne i davila ga pričama o Dobrni i dvorcu i potočiću. O šetnici koja je ograđena šimširom i ciklamama koje zovu na šetnju šumom. Nakon nekoliko godina moje torture s pričama o šimširu i ciklamama morao je to vidjeti!
I kaže da mu je zaista prekrasno mjesto, a i vi se uvjerite!



Ovaj mali potočić vrlo je živ i bistar, a u njemu se kupaju i


Stoljetno drveće još uvijek raste i zove me da podjetinjim ponovno


Kao mala nisam nikad uspjela ući u ovu sjenicu jer je tu uvijek bilo zauzeto
smile81
 
Ovaj put sam ju ja zauzela!!



ulaz u park prema dvorcu - nažalost devastiran kao i mnogi naši(zato ga nisam ni slikala). Nekad se u ovom parku roštiljalo kraj potočića.


dedeki i bakice i danas lješkare uz fontanu


Bio je to krasan jednodnevni izlet i još jedno sjećanje kad mi zamiriši šimšir i ciklama.

E da, usput smo stali na tvrđi iznad Celja!
WOW




Nadam se da i vi imate  mirisna sjećanja, pa se slobodno nadovežite!

smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sonora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 22:05
 prva slika je najljepša, ali sjećanja su ipak u srcu
 
 naravno,za romantičare
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 08:47
Imam!!!!
Miris mora i bora. Plaža u Primoštenu gdje sam sa svojom kćeri ljeti provodila cijele dane.
Bila je mala i boležljiva. I da skratim priču: Konobar (nepoznat čovjek) nam je rekao da je izvrstan lijek protiv bronhitisa šetnja u jutarnjim satima uz more. Navodno je tada oseka, alge su vani i treba udisati njihov miris.
I spavanje pod borovima 
Kako sam ja porjeklom iz Primoštena, a tamo su plaže okružene borovima (ili obrnuto borovi plažama) sve nam je bilo ponuđeno.
I uspjeli smo !!!!
Miris bora, mora i algi ma gdje ih osjetila - u meni budi nostalgiju, poštovanje...
Eto, nismo baš jako narasli - ali smo zdravi !!!!
I zato su Primoštenski alepski borovi u mom dvorištu. 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 11:52
Kad su moja djeca bila mala vrt kuće  u kojoj  smo živjeli bio je prepun ružmarina. oni su se tamo igrali, valjali, skrivali, i kad bi ušli u kuću širio se je miris ružmarina.
Taj me miris uvijek podsjeti na te dane.

Krasna tema
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 10:03
Ovo ljeto me miris iglica od pinije podsjetio na kuću u kojoj sam odrasla.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.