Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
Korisnik
Poruka
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2016 u 16:11
Pozdrav Una Smile.
Gdje ti se sada nalazi hoya? Ako biljka dobro izgleda, ima svjetlosti, ne vidim razloga da ne bi nastavila rasti. Ako zimuje u negrijanom prostoru, onda je normalno da zimi miruje. Ali već se trebala "pokrenuti" Wink.
Moja je isto prošlogodišnja ožiljena reznica. Cijelo ljeto  ću je držati na balkonu, vidjela sam da joj ne smeta  ni malo jutarnjeg sunca. Zimovala je u negrijanom i nije rasla niti malo, ali sada već ima skoro 1 m duge lozice.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2016 u 13:14
Pozdrav Rajskim vrtovima Smile
moja hoya je ostala na prozoru, jer sam pročitala da ju ne smijem seliti. Tako je ona nakon zime dočekala i ljeto na istom prozoru....i tu staje priča o njenom rastu. Listovi jesu zeleni , promjena nema ... ali isto tako ni jednog novog listića Disapprove
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2016 u 17:41
Svoju hoyu selim i ništa joj ne smeta. Bila je na sjevernom prozoru u kuhinji i nije imala dovoljno mjesta... stoga je zimovala na tavanu, isto sjeverni prozori, bez grijanja, ali odlična izolacija tako da nije prehladno... već mjesec dana ljetuje na južnom balkonu koji je totalno obrastao vinovom lozom pa je u hladu, samo mrvica sunca kroz pokoji listić dopre do nje...i izgleda da joj je sad tamo najbolje... raste, daje nove listiće i lozice i još je ljepše zelena... i moja je iz ožiljene reznice... 

Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2016 u 18:30
Baš sam razmišljala da ja svoju hoyu ponovo vratim u vrt, u sjenu...tamo se prošlo ljeto lijepo razvijala. Na prozorskoj dasci , gdje je sada, ipak mi se čini da ima previše izravnog sunca za nju. Hvala Bugica Smile (Vaša je Hoya jako lijepa)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2016 u 22:25
Nema na čemu. I haval na pohvali za hoyicu, baš mi je prirasla srcu, veoma nezahtjevan cvijet. Smile
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2016 u 22:38
Da,i ja bi voljela da moja hoyica nastavi tako rasti.Ovo mi je prva koju imam, a hoya me sjećanjem vraća u djetinjstvo,kad ju je imala moja mama.Divne je cvijetove imala. Skrivećki bi dodirivala te latice, jer mama nije dopuštala da ju diram,a meni su bili tako nestvarno lijepi
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2016 u 22:40
Cvjetići su joj kao nacrtani... divni i neodoljivi... Heart Sigurna sam da će se razrsti - i moja je imala jedan period kad je stagnirala. 
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2016 u 23:00
E da, u međuvremenu sam hoyu zaista premjestila ponovo u sjenoviti dio vrta (u teglici naravno), tamo gdje je bila i lani. Listovi su joj nekako žuti,nisu više onako lijepe zelene boje Ovih ću je dana presaditi. Čime je vi hranite?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2016 u 06:17
Listovi su vjerojatno požutjeli od sunca, osim ako ju ne zalijevaš previše. Umjereno zalijevaj i oporavit će se ona u hladu. Za prihranu imaš raznih  tekućih gnojiva za sobne biljke, ja dodam svaka 2 tjedna po malo. Ako za presađivanje koristiš kupovnu zemlju, dodaj malo nečega da ju razrahliš. To je obično treset pa nakon nekog vremena sav se stisne. Stavi malo pijeska ili perlita, žlicu-dvije na teglu, izmiješaj sa zemljom i onda presadi hoyicu.
Ma oporavit će se ona, a ako slučajno "zaštrajka" šaljem ti reznicu. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2016 u 15:32
Joooooooj .... H V A L A !!!Heart
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 07:39
Moja hoyica je odlučila cvjetati Star. Iznenađenje mi je tim veće što je stara samo godinu dana i stvarno nisam očekivala. Još je u pupovima, ali boja je vjerojatno nekakva ružičasta. 


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 11:46
Divno!
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 12:38
Predivna je! Kod moje Hoyice,nažalost,nema promjene na bolje
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2016 u 06:22
Hvala cure Hug.
Una baš mi je žao. Kad budeš željela, moja ponuda i dalje vrijedi. Heart
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2016 u 18:21
Jooooooj....HVALA!!!
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 17:33
... procvjetala Embarrassed
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 21:27
Predivna je smile64
     
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 22:32
Krasna je!
Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2016 u 22:03
Dobra večer, divim se svim vašim hoyama, prekrasan mi je to cvijet i uspjela sam jednu reznicu nabaviti (prošle godine). Čini mi se kako slabo napreduje, a tri najveća lista su svijetlozelene do žućkaste boje....bojim se kako će mi uginuti.
Ako neko bude imao zdravu reznicu nek računa na mene, hvala unaprijed.Smile
Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2017 u 16:34
Ajme, tek sad skužila kako moj post od prije pola godine zadnji, nitko nije bio na temi ovog prekrasnog cvijeta....šteta. Ja, nažalost, svoju hoyu nisam uspjela spasiti....tako da se nadam kako ću uspjeti nabaviti drugu.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.