Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232425
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 22:29
Nabavila i ja ovu divotu, htjela rođaka da baci, kaže hoćeš ovo, deset godina je stara a nikad nije cvjetala?! Naravno da hoću :-D
Već ću ja njoj ugoditi, i cvjeteke vidjeti i to ubrzo. Ne možeš staviti biljku u sred sobe tri metra od prozora i čekati pupoljke, zato joj nije cvjetala.
Danas sam je presadila u moju obožavanu Florabella zemlju, sredila i stavila na balkon. Baš sam sretna!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 08:09
Baš bi je voljela vidjeti, mora da je ogromna. Daj joj malo direktnog sunca i cvjetat će sigurno.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 17:52
Pa zapravo i nije nešto velika, onako srednje veličine. To kod nje nije ni raslo u tom mraku, ko plastična. Zato joj je i dosadila.
A i komšinice su mi već pokupile pelcere :-)
Hvala na savjetu, baš sam bila u dilemi da li da je ostavim malo na jutarnjem suncu, istok je u pitanju.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2017 u 17:22
Prošle godine jedan cvijet, ove godine tri ... miris predivan.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2017 u 16:11
Rajski vrtovi, divim se vama kojima cvjeta. Mislila sam da ću je već nadmudriti jer vješta sam s cvijećem, ali ništa od toga. Za ova tri i po mjeseca uživala vani na jutarnjem suncu, zraku, ljetu, narasla je duplo, šiba li šiba, ali cvijetu ni traga.
Izgleda je stvarno teška za natjerat na cvjetanje, ali eto mislila sam ići će to meni, kad ono jok. :-)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2017 u 18:11
Ma nadmudrit ćemo mi nju ... sad slušaj. Na tim šibama koje su ti izrasle (i koje su sad vjerojatno bez lista) će cvjetati. Ja sam, tuka jedna, prvu godinu kad sam ju dobila, u jesen porezala sve te "šibe" onako do prvog lista jer mi je kao bilo "bez veze" i neestetski. I naravno, na proljeće ništa. E onda sam slijedeće godine isto napravila, ali sam očito ostavila jednu granu i upravo na njoj je cvjetala. Prošle godine sam ostavila tri grane i sve tri su cvjetale. A tek ove godine mi se upalila lampica u glavi. Znači, šibe ni slučajno ne diraj.
 Ja sam uvijek mislila da će cvjetati iz onih gustih lisnih grana, ali ne. Cvjetaju (barem kod mene) prva dva, tri pupa iza posljednjeg lista na toj šibi. Znači, ako šiba imaš bit će i cvijeta. Problem je kad ona stane kao ukopana s rastom i ni makac. Hug

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2017 u 21:14
Hvala ti, zapamtiću to :-) Ima četiri duge šibe trenutno, nisam ih ni dirala jer sam čula da na njima raste lišće (iako su i meni bezveze tako gole). :-*
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2017 u 16:20
Evo danas na Hoyi ugledah zute vaške, puni vršci na onim mladim šibama, na nekoliko mladih listova na poleđini sve kamarice zutih tački.. Šok Shocked
Brzo je iznesem na terasu i uzmem Raid obični kućni sprej protiv muva i insekata, nasprejam je dobro, popadaše sve, kao zaleđene ostadoše. Na ovaj način sam spasila više biljaka kad ništa drugo nemam pri ruci, drugo prskanje nikad nije bilo potrebno, hvala Šmrcko na ovoj ideji što  si je davno ovde na forumu iznijela. Što je još vazno, na listovima nikakva oštećenja ne ostanu.
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2018 u 11:27
Zna li netko ima li u Zagrebu negdje za kupiti Hoye? Ili znate nekoga tko bi prodao pelcer?
Hvala puno!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232425
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.