Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Engleske pelargonije - pelargonium g
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Engleske pelargonije - pelargonium g

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 21:06
Citam ovu prepisku o engl.muskatlama na relaciji admin-kika-jelsa-kika i osecam potrebu da se umesam sa jednim komentarom.

Istina je da su u ovom trenutku na svim fotografijama koje je postavio administrator engleske muskatle, ali u ono vreme kada je Kika pisala svoju poruku, jedna fotografija je nije prikazivala. Zbog toga, Jelsino upucivanje na to da Kika gresi u pogledu identifikacije nije na snazi. Uljez je vec izbacen. Tako da se sada na trecoj fotki zaista nalazi engleska muskatla.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 15:01
predivne su smile94

ja sam lani imala par vrsta, doduse imam ih jos - na balkonu su, prekrivene bijelim filcom (zove li se tako ona bijela tkanina kojom se stite biljkeQuestion)
pa spavaju i cekaju toplije dane
tu i tamo ih otkrijem i malo zalijem (kad je suncan dan)

bijela mi je propala, ne znam sto joj bi...
ali ako starom prezive uzeti cu novu biljcicu od njega

a od ostalih mislim da imam rozu, neku tamnocrvenu i jednu dvobojnu
(par latica je bijelo/lagano roze boje a par tamno crvene, podsjecaju na cvijet macuhice)... jednu minijaturnu, bas ima malecke listove i cvjetove i jednu jednostavnog cvijeta boje cigle, ona je nekako "najneuglednija"
ali to cu znati tek kad otopli pa se razviju pupoljci i otvore cvjetovi

znam da vole sunce, ali recite vi meni sto da radim s njima kad otopli...
zimi dosta puste grane - ja ih ne rezem najesen nego ih ostavim
lani sam ih ostavila i na proljece pa su bile dosta visoke i stalno mi ih je jugo lomilo

da li ih vi presadite svaku godinu u novu zemlju ili?


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 17:10
prelijepe su
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 23:20
Natalija, moras ih posjeci u rano proljece, obavezno, tako se granaju i imaju mnogo vise cvijeta nego kad pustis da rastu uvis. Osim toga, kad ih rezes izgledaju bujnije i zelenije.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 16:35
Aglaja,hvala na informaciji.Kiki dugujem veliko izvinjenje.Jednostavno sam reagirao na natpis i fotografiju koja je sada.Nije bilo ništa zlonamjerno.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 16:38
Ma, nema problema, Jelsa. Nisam te ja ni shvatila zlonamjerno. Evo ti link, tek informativno da vidiš o kojoj se Pelargoniji radi. http://www.botanic.jp/plants-ha/pelarg_3.jpg
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 16:57
Sigurno se ne radi o eglenskoj,tu si u pravu.Dali se radi o zonalki ili peltatumu/visečoj/to mi je teško reći.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 17:02
Mene možda list malo više asocira na viseću nego na zonalnu pelargoniju.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 17:28
Ja se moram pohvaliti da sam dobila pun paket pelargonija koje mi je poslala sasha.Sve sam ih lijepo smjestila u nove posudice,jednu do kraja uredila i nježno zalila.Sada čekam i u pripremi držim fotić da slikam raskoš koja će se pojaviti uskoro.Još jednom hvala sashi i tilji koji su mi poslali pakete.smile161
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 12:53
Danas sam ih upravo vidjela na trešnjevci, jako su lijepe i moram priznati da sam skoro i njih pokupovala ali nisam više imala slobodnih ruku, na žalost!!!
Ali slike vaših mi izgleda neće dati mira, jer su vaše praznik za oči!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 18:19
Evo sada gledam moje cvjetiće koje sam dobila od sashe ali još ne cvjetaju,nadam se da ću uživati u njima.Glavno da su se svi uhvatili.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 08:12
"ja sam lani imala par vrsta, doduse imam ih jos - na balkonu su, prekrivene bijelim filcom (zove li se tako ona bijela tkanina kojom se stite biljkeQuestion)"-Natalija to ti je agril mi njime prekrivamo jagode mi smo ga nazvali paučina
sutra je novi dan
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 17:13
Evo da se i ja uključim u ovu temu, imam i ja 4 lijepa primjerka i sada su prekrasne zelene ali kad dođe zima onda malo dobiju žutu boju i dosta se polome grane od juga.Prošle godine su baš dobile lijepe pupoljke a onda je tem. bila ispod 0 pa su se smrznuli,ali oporavili su se.Najveći problem mi je ovo ljeto bila bijela mušica koje se nikako nisam mogla riješiti tako da mi je bijela propala ali uhvatila sam pelcer tako da na proljeće imam novu biljku.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 16:59
Jučer sam malo prtljala oko cvijeća na balkonu pa sam primjetila da su se već pojavili pupoljci na dvije veće pa mi je sada muka da ih malo podrežem ali ću morati jer su preko zime jako narasle i onda će mi ih slomiti jugo,ako slučajno netko želi pelcer neka se slobodno javi!
Na vrh
lucija.mm View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 02 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucija.mm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 17:50
lika, ja bi rado pelcer
Meni moje ne izgledaju kao da će nešto izrasti iz njih. Podrezala sam ih jesenas, možda sam ih trebala češće zalijevati
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 17:40
Evo da i ja pokažem moje ljepotice,za sad samo ove dvije boje,ali čekam da procvjetaju još bijela i bordo
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 17:41

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 11:12
ako želite uživati u predivnim slikama svih mogućih vrsta pelargonija
 
 
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 16:09
ja sam baš uživala hvala
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 21:44
 Evo i moje dvije cvjetajuće, a treća raste ( hvala Nataliji) iako je ona bila prva u kolekciji

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.