Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - nešto za kamenac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


nešto za kamenac

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: nešto za kamenac
    Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 17:57
jedna susjeda je neki dam imala bolove u stomaku pa joj je liječnik rekao da ima kamenac u bubregu. ima li neki čaj kojeg bi mogla piti da ga izmokri?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:03
preslica,brusnica, toplo pivo,uvin caj
ja sam to koristila za pjesak mozda ima isti efekat i na kamenac samo vjerovatno zavisi od velicine kamena
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 10:59
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

preslica,brusnica, toplo pivo,uvin caj
ja sam to koristila za pjesak mozda ima isti efekat i na kamenac samo vjerovatno zavisi od velicine kamena
Da, i od veličine ali je bitno i znati je li kamenac oxalatni ili silikatni, razlika je u  sastavu kamenca i njegovom  "razbijanju" odnosno uklanjaju.  Ukoliko je mali moze s epiti puno (do 2 litre tokom dana) uvinog caja, ili pak  od nekih cajnih mjesavina. Ne zelim se reklamirati, mozes mi se obratiti na mail pa cu detaljnije odgovoriti. I.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2007 u 13:19
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Originalno poslano od člana dina dina napisao:

preslica,brusnica, toplo pivo,uvin caj
ja sam to koristila za pjesak mozda ima isti efekat i na kamenac samo vjerovatno zavisi od velicine kamena
Da, i od veličine ali je bitno i znati je li kamenac oxalatni ili silikatni, razlika je u  sastavu kamenca i njegovom  "razbijanju" odnosno uklanjaju.  Ukoliko je mali moze s epiti puno (do 2 litre tokom dana) uvinog caja, ili pak  od nekih cajnih mjesavina. Ne zelim se reklamirati, mozes mi se obratiti na mail pa cu detaljnije odgovoriti. I.
jel se toj prijatelj liječi od kamenca ili još bol boluje ?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 07:40
Vrijesak otapa kamenac u bubrezima, i tjera pjesak(šoder) van.
Kad cvate - nabrati cvjetiće i osušiti. Već nakon prvog ispijanja čaja kreće akcija u bubrezima- zato ga nemojte piti ako idete nekamo. Bolje ga u miru pocuclajte, pa lezite da se ne vrtite u krug kad kamički krenu!

Ili dogovorite s nekim kome treba malo šodra za dvorište ili kamenjar pa lezite kod njega!
smile187
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 11:17
...ne bim se štela mješati i proturoječiti drugima ali.....

..definitivno trba koristiti bilje koje će lgano topiti kamenac jer ako je reltivno velik a količina tekućibne ( uvin čaj) ga pokrene i on se zaglavi u cijevi.... morat podhitno u bolnicu se bi oglo biti svega...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 15:18
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Vrijesak otapa kamenac u bubrezima, i tjera pjesak(šoder) van.
Kad cvate - nabrati cvjetiće i osušiti. Već nakon prvog ispijanja čaja kreće akcija u bubrezima- zato ga nemojte piti ako idete nekamo. Bolje ga u miru pocuclajte, pa lezite da se ne vrtite u krug kad kamički krenu!

Ili dogovorite s nekim kome treba malo šodra za dvorište ili kamenjar pa lezite kod njega!
smile187
 
 
 
smile96smile96smile96smile96smile96smile96
 
 
Šeflera, dugo se nisam ovako nasmijala....smile141
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:17
Ja sam prošle zime svaki dan pila čaj od preslice (radi kostobolje ) a u proljeće izbacila - pijesak.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 23:11
Receptura za kamenac i pijesak.
1/2 litre maslinovog ulja, 1/2 kg limuna samljet sa korom, 1/2 kg meda, 1/2 kg šećera kao prah kocka.
Uzima se 1 žlica ujutro i 1 naveče.
Limun otapa kamence, čak su pojedine osobe samo sa limunadom i maslinovim uljem uspjeli otopiti kamence.

U apotekama imaju i biljne kapsule sa nekakvim uljima za one koji ne smiju toliko šećera ili im se neda pravit pripravke, tvrde da uspijeva. I sama sam ih pila, pijesak je nestao.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 22:39
čaj od peteljki trešanja (pomaže ko dupale bubrega i mokračnog mjehura, bubrežnih i mokračnih kamenaca, zastoj amokraće, proljeva i protiv celulita);
2 žlice usitnjenih peteljki trešanja
2,5 dl vode ili mlijeka
-usitnjene peteljke preliti vodom ili mlijekom, zakipiti  i lagano kuhati 2-3min. Pokriveno treba oadstajati 2-3min, procijediti i uzimati toplo 3x na dan poslije jela.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 22:43
Tinktura od jezgri trešnjinih koštica (za razbijanje bubrežnih i mokraćnih kamenaca i za jačanje spolne moći)
8-10 žlica zdrobljenih jezgri
7dl rakije (vinjak, votka ili standarno alkohol)
zdrobljene jezgre preliti rakijom u flaši, nakon šta zatvorene odstoje 14 dana uz povremeno protresanje procijediti. Uzimati 3x na dan po 10-15 kapi na kocki šečera ili u malo vode poslije jela (za odrasle osobe).
 
Može se jesti i 6 svježih jezgri dnevno..no proces je dugotrajniji.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 22:48
nda - ne povećavati doze i ovo je uspješno kod manjih i srednjih kamenaca, za razbijanje većih treba malo duže ali djeluje. Napomena- kod prekoračenja doza može doći do pomicanja kamenca  pa se može zaglaviti- u tom slučaju hitno u bolnicu.
Čisto kao opaska za one koji bi to htjeli riješiti preko noći.
 
Ako treba imam postupak za izbacivanje kamenaca veličine cca zrna kuruze- izrazito bolan (24h) ali garantirano djeluje- ako kome treba šaljem na pp.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 22:51
Šalji Mamita za nedaj BožeWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 23:00
evo budem sutra, upravo sam spremila sve teke u kutiju da ne rondam opet dok dečki spavajuWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 23:25
Ma nemoraš hitati, kad budeš imala vremena. Samo nemoj zaboraviti zauvjekWink. Meni su počeli problemi sa bubrezima, a mama mi je sada u bolnici zbog početka dijalize. Kod nje je i počelo sa kamencima prije par godina.Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
cykada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cykada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 12:10
prokuhati pivu (kol. 1 boce) i dodati malu žlićicu hrena (kupovnog iz staklenke) te pustiti da proključa par sekundi. Pustiti da se ohladi i popiti tokom dana.
postupak se može primjenjivati svakodnevno.
hren razbija kamenac a piva potiče rad bubrega te onda tak pijesak izgura vani!

nema dileme, ovo će joj sigurno pomoći
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.