Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razlika između komorača i kopra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razlika između komorača i kopra

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razlika između komorača i kopra
    Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 23:20
molim stručnjake da me riješe ove dileme: da li su komorač i kopar jedna te ista biljka ili nisu.
zbunilo me to što sam na netu našla da je to jedna te ista biljka, a neki dan u jednim novinama je pisalo o komoraču i kako je jako slična kopru.smile155tko je u pravu????
 u vrtu kod mame ima komorač, barem mi tako mislimo, ali ga nismo koristili kao začinsko bilje. nedavno sam otkrila kako je kopar dobar kao dodatak za salatne preljeve i malo sam tražila o njemu da vidim da li bih ga mogla posaditi u saksiju i uzgajati na balkonu i vidjevši njegove slike, pomislim da ga već imam.
ali kao što rekoh, na kraju balade sam zbunjena, izgleda da neke stranice uređuju ne baš stručni ljudi pa šire dezinformacije i ostavljaju nas s upitnicima iznad glave.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 10:33
Nisu iste biljke, kopar je začinska biljka koja se uglavnom koristi za salate, a komorač stvara gomolj koji se priprema na razne načine, a cvate tek iduće godine. Čak se niti ne podnose da rastu jedna kraj druge. Budem danas poslikala pa stavim slike.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 14:26
.. komorač ( koromač, foeniculum vulgare)  je izrazito ljekovita biljka.... nadutost, otežana probava, upale dišnih puteva, hormonalni disbalans kod žena, upalna stanja očiju...astma, libido kod žana, problemi kod dojenja-tu je vrlo česta uporaba...


....kopar ( anethum graveolens)...ima slič izostanak menstruacija, nadutost, i svi problemi vezani uz lučenje kiselinene uporabe...a tako i neugodan zadah iz usta...

...obije spadaju u porodicu štitarki koje su izgledom relativno slični......

...onaj vrsta komorača ( konzumni, plantažni) koji je spomenula slivek nije vrsta koja se oćenito koristi kod lječenja ili kod začina.... jer je to vrsta koja ide u korjen , formiranje korjena dok su divlji ( vulgare) oblici te biljke u stapki, granama i cavtu.... sjemeka je najaktivniji dio biljke iako se koristi i cijela biljka...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 20:23
E sad i ja nešto novo znam, ja sam dosad uzgajala samo slatki komorač: foeniculum vulgare var. dulce Fiori, a nabavila i još neko sjeme na razmjeni sjemenja i mislila da je to isto i to sam posijala, pa sam ove godine mozgala zašto nema gomolja LOL


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.