Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj povrća  u sanducima i lončaricama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 10:50
 Hoya, ne mogu naći gdje si stavila o krumpiru na katove, voljela bih znati nešto više o tome pa molim te uputi me gdje da tražimEmbarrassed
hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 22:11
FF, na žalost nisam ti je pokrenula ovu temu. Ona je mjenjana, a o uzgoju krumpira u na katove napisala je najljepše hana u par postova prije naših.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:41
prekrasan mi je sanduk .
al bi ja radije posadila pelargonije u njihsmile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 17:49
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

 
 

Ovo je zbilja prelijepo! Clap
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 23:18
Stvarno dobra ideja, lijepo!Thumbs%20Up
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 12:25
mene zanima uzgoj povrća na balkonu..
pa ako neko ima kakv savjet dobro bi došlo..
negdje sam pročitala da bi se uštedilo na posudama,najboljeu gajbe klamaricom najlon namjestiti i zemlja iz šume...raste kao ludo...

ako imate ideja ili iskustava molim vas da to podjelite sa nama...
Hvala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 12:37

Fifi nije na balkonu ali kao da je. zemlja je iz šume i zbilja raste ko ludo

 
 
A u 7.mjesecu je  to izgledalo ovak
 
 
Danas je još bujnije a klopamo paradajzeke i papriku skoro svaki dan
 
 
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 14:00
ajmeeeeee Tija Svaka vam čast! pa to je prekrasno...
znaći zemlja iz šume...dobro pa znam...jer sam mislila kupovati ovu u vrećama za cvijeće, mada možda nebi bilo zgorega i to dodati,onako malo nek se nađe..
Vani u vrtu mi sve kokoši pojedu,pa sam morala doskočiti tom problemu da
od sada sadim na balkon...
Hvala Tija na prekrasnim slikama...

smile55
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 15:59
Možda vam nešto od ovoga može pomoći.Smile

Zemlja iz šume bi trebala biti kiselija, te je dobra za povrtaljke koje vole takvu zemlju . Koliko znam to bi bio pomidor, krumpir, peršin, celer i paprika. Za ove druge povrtaljke možda bi bilo dobro šumskoj dodati vrtnu + humus kupovni ( meni se najbilja pokazala ona zemlja sa benzinske crpke za povrtaljke i cvijeće).

Takođe bilo bi pametno sterilizirati šumsku zemlju, cijeli zološki vrt je u njoj. Netko je i pisao da je zagadio zemlju i da mu je bila invazija buba iz šumske zemlje. Zemlja se može prepeći ili preliti ključavom vodom kako bi se sterilizirala.

I naravno možda je za povrtaljke bolja bjelogorična šumska zemlja, iz crnogorične bi bila prejaka.

Na žalost odustala sam od balkonskog uzgoja, kod mene se pokazalo loše. Možda je sunce i beton na balkonu ( pregrijavanje), bilo prejako.
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 17:35
smrcko- hvala na savjetu, moj dragi otišao u šumu po zemlju,sad znam da ću je pofuriti...
pokušat ću prvo sa jesenskim sijanjem-sadnjom,neće biti tako vruće i
baš me interesira kako će to biti...
javljat ću vam svaku novost...
za sada je sve u laganoj pripremi...

moj balkon je isto osunčan (jug)
moram paziti na zaljevanje....

Tija- na kojoj strani svijeta si stavila paradajz i paprike? Big%20smile
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 12:12

Taj sanduk je na istočnoj strani. Ja sam tu šumsku zemlju miješala sa kupovnom i nisam imala nikakvih problema. Ovisi valjda iz kakve se šume uzima ta zemlja.

Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 15:34
posijano, čim nešto malčice naraste poslikam da vidite Smile
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 11:30
raste ko ludo..


Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 11:32
niklo mi je sve što sam posadila,još malo pa presađivanje,zemlja iz šume je zakon Thumbs%20Up još pogotovo gdje su ljudi držali konje u šumi,pa fino pognojeno
ali već razgrađeno,to je super zemlja,na očogled raste,jako sam zadovoljna..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 11:42

Super, glavno da raste i da budete fino papali poslije

Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 11:14
danas presađivanje,koji flanci,za ne povjerovati...
bit će salate,blitve i mrkve...
neznam šta bi još uspijevalo sada jesen-zima?
ili najlonom da pokrijem?
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 12:45
mi smo papli našu salaticu,oduševljena sam brzinom rasta,
od sada pa nadalje naše će povrće rasti u lončanicama na balkonu Thumbs%20Up
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 12:45
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.