Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - stari recepti aloja vere lijek za rak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


stari recepti aloja vere lijek za rak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 23:18
a ako se ne vidi pročitati, probat ću copy-paste recepta iz knjige:

1) POLA KILOGRAMA MEDA (OBRATITI
PAŽNJU DA SE NE RADI O UMJETNOM ILI
RAFINIRANOM MEDU)
2) 40 - 50 ml RAKIJE, VISKIJA ILI KONJAKA
SMIJE SE KORISTITI ČISTI ALKOHOL, VINO,
PIVO ILI LIKERI) NAPOMENA: 40-50 ml
ODGOVARA DOZI VISKIJA ILI ŠALICI KAVE.
3) 350 GRAMA LISTOVA ALOE ARBORESCENS.
DVA, TRI ILI ČETIRI LISTA, OVISNO O
NJIHOVOJ DUŽINI.
Osoba koja priprema preparat kod kuće, ne mora biti
sitničava. Tri elementa moraju se što više približiti gore navedenoj
količini. Ukoliko se malo pretjera s dozom ili se pak zaboravi kakva
pojedinost, time se ne riskira efikasnost preparata. Zato, trudimo se
izbjegavati previše precizno mjerenje upotrebljavajući vagu.
Gledajmo radije, da preparat naučimo pripremati slobodno, kao
da se radi o pripremi jednog dijela vrta za sijanje cvijeća ili povrća:
trudimo se procijeniti okom, služimo se zdravim razumom, bez
pretjerivanja. Bitno je da svi ovi elementi udu u sastav napitka.
Ono što donosi željene efekte je spoj tih elemenata.
Očistiti prašinu ili neku drugu nečistoću koju je priroda
eventualno ostavila na listovima. Upotrijebiti u tu svrhu stariju
krpu, suhu ili vlažnu, ili spužvicu, ali pazeći da se pritom listovi
ne smoče (budući da se, kao što smo vidjeli, voda ne koristi u
smjesi).
31
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 23:22
Pomoću oštrog noža skinuti bodlje koje se nalaze na
rubovima listova, lagano, jednim potezom, odozgo prema dolje.
Da bi se uspješnije ubacilo u mikser, narezati listove na
komadiće, kao da pripremate najnormalniji frape. Izmiksati sva
tri elementa.
Dobro izmiksati i samljeti sav materijal. U vremenu od oko
jedne minute (što ovisi o jačini aparata za miješanje), dobit ćete
nešto slično zelenoj kremi. Gotovo! Napravljeno je! Napravljen je
preparat koji liječi čak i rak.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bubamara1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubamara1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 19:31

Zahvaljujem svima koji su pomogli savjetom ili receptom ,prošlo dvije godine nalazi su uredu.Nekoliko je puta pila aloja veru po starom receptu.

Lijep pozdrav
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 00:07
Ovo je zbilja lijepo čuti.Clap


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Božica Sukić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božica Sukić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 07:09

Voljela bih znati vaš savjet o ovoj mojoj bolesti: : ultrazvuk je pokazao dva dobroćudna  tumora u lijevoj dojci,od kojih je jedan širok 0.94,sa 1cm, a visok o,57, a drugi 2, 3 sa 3,06 i visok 1,55, te radi veličine drugoga da moram hitno na operaciju. U ponedjeljak idem hitno na pregled kirurgu. Kako od jeseni imam problema s limfnim čvorovima, sa srcem i visokim, a ponekad niskim tlakom tlakom ne znam da li je sve to povezano. U lijevoj ruci osjećam zatezanje, nekada bolove u mišićima, posebno lijevi limfni čvor i kao da nije moja, sve traje od jeseni, ali nisam prije dobila uputnice za preglede...Ima li itko saznanja o ovome i sličnih iskustava?U ponedjeljak je bila biopsija, i od tada me boli sve, posebno ruka i jako se umaram kada hodam i općenito.  Doktori kažu to je rutinski zahvat i za tri dana si kući. Neki su mi rekli da su imali istu operaciju prije više godina, da je sve prošlo uredu. Znam da su se neki javili kasno... No, nekima se dogodilo i da se s rutinske operacije ne vrate kući.... Ja sam pala trčeći na trgu ima godina dana i udarila se na istu ruku, i lijevi dio tijela, ali vjerojatno je taj tumor nastajao godinama? Postoji li ikakav lijek, osim operacije?Od srca hvala.Božica  Sukić

Na vrh
barunica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barunica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 19:19
Poštovana ,
Kad je sestra saznala prije četiri godine da ima tumor dojke prvi dan je bio šok i nevjerica ,sutardan je rekla ja to idem odmah u bolnicu odstraniti ,treći dan operirana i prošlo četri godine hvala bogu nalazi su uredu.
Znači hitno kod doktora i ako je dobroćudno  hvala bogu a i doktor će Vas savjetovati dali su bolovi u ruci od dojke.
Lijep pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.