Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sok iz biljaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sok iz biljaka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sok iz biljaka
    Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 12:25
Postaviću pitanje ovdje jer se tema prvenstveno odnosi na korištenje ljekovitog bilja, naime neki dan šetam i gledam tu cikoriju koja svugdje raste pa čitam kako je poželjno iscjediti svježi sok iz listova (nije to slučaj samo kod cikorije ...).
 
I sada mi nije jasno kako to napraviti jer sok znam na više načina iscjediti iz limuna, naranče i ostalih agruma, ali nemam nikakvu ideju kako iscjediti sok iz listova neke biljke.
 
Ima li netko praktična iskustva u tome?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 12:28
Zanimljivo! Ja sam čula da su od cikorije davno ljudi radili bijelu kavu, ali od korjena ako se ne varam!
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 12:31
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Zanimljivo! Ja sam čula da su od cikorije davno ljudi radili bijelu kavu, ali od korjena ako se ne varam!
 
I danas se radi, ali cikorija ima puno inulina koji dijabetičarima snizuje šećer i on se nalazi i u soku listova, a sam korjen se ne kopa sada.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 00:06
Sok iz svježe biljke je najbolje iscijediti u sokovniku.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 23:27
... ja pokušala iscijediti neke skove u sokovniku...pa kupila drugi... pa kupila treći.... pa zaključila da su to izmislili ili njemci  koje imaju dobre mašine ili amerikanci koji prodaju one sokovnike jer ja ništa nsam uspijela ocjediti na suho...smile220...pa navečer namočim svježu biljku u hladnu vodu pa ujutro to ljepo izmiksam....eto... ali neke padnu malo teško na želudac....
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2008 u 10:09
Pa baš sam razmišljao, moj sokovnik ima onaj konkavni rotirajući ribež na koji se mora natisnuti nešto, ne znam kako bi to čisto mehanički napravio s lišćem, mora postojati neki "prirodni i priručni" način bez moderne mehanizacije koja prije nije niti postojala.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2008 u 16:22
Jedan od načina bi mogao biti i stroj za mljevenje mesa.Ali ako biljka nije svježa ili je vrijeme presušno, teško da ćeš iz nje nešto izvući.Na pr iz trputca sada ljeti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 17:18
... da... mislim da drugačiji način nakoji će iljka optustiti sok ako se melje u sokovniku ili ono kako mislim da je bilo prije.... da se tuče u mužaru....al opet u dodatak mrvu vode ili ulja... i kad se to istuče trebalo bi se ostaviti da biljka malo otpočine.... iliti "iskrvari" ispusti sok... i onda u tkaninu pa na pritisak istitsnuti...  mislim...  :o
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:56
e ja sam mome unuku cjedila kunicu u sokovniku ali kad ubacim kinicu dodajem kriške jabuke i tako sam uspjevala nacjediti nešto, jer drukčije nije išlo,inače kod nas stari ljudi kažu kap soka od kunice kap krvi da je toliko dobra
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 23:51
pogledajte ove linkove, možda vam mogu pomoći;
mi na sirova hrana forumu znamo dosta o sokićima iz biljki, još ih je najbolje zblendati u blenderu s nekim voćem i popiti, tako mi to radimo
http://www.sirovahrana.com/forum/index.php
http://www.sirovahrana.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=408
http://www.sirovahrana.com/forum/viewforum.php?f=72
http://www.vervita.hr/ (ovo je najbolji sokovnik u Hrv i to je hladno prešani, a ne centrifugalni...)
i blender drugi najbolji u svijetu, a može se kupiti u zg;
blendteck:

http://www.biokuca.cyberfunkcafe.com/proizvodi.html
eto takosmile94 se to radi i snjima se to radi!



Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 23:52
O Božesmile136 moj zašto mi se nisu liknkovi prekopirali?????
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.