Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šumska zemlja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šumska zemlja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šumska zemlja
    Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 18:49
Često u šetnji po bregima nagrebenam zemlje iz kakvog starooooogggg panja, znam da su stare bake je koristile za uzgoj cvijeća u žardinjerama.
E, sad mene interesira, budući je zima bila blaga i nisu se insekti posmrzavali, pa vjerujem da ih ima i u toj zemlji, što učini s njom? Na koji način omogućiti njezino korištenje? Negdje sam čula da je potrebno je propeći, ali ipak mislim da bi se na taj način i dio hranjivosti iz zemlje uništio.

Dali imate kakvo saznanje ili savjet oko istog?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 19:12

 

vrati je tamo odakle si uzela,mogla bi ti na kraju biti preskupa.Da,može se ispeći oko pola sata na temp.od 90 stupnjeva,na taj način će biti sterilizirana,ali moraš poznavati zahtjeve biljaka koje planiraš saditi pa prema tome i pripravljti supstrat.Prije svega mislim na Ph vrijednosti i količinu hraniva,dostupnost zraka.I inače sam kroz praksu primjetio da ljudi najviše griješe kod odabira supstrata,a to nepoznavanje trgovci najbolje iskoriste na način da na pakiranja stavljaju sve lijepše i lijepše slike.

tkošto
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:03
Slažem se, ne isplati se raditi pokus, kad je na tržištu dostupna zemlja kakva ti treba po relativno povoljnoj cijeni, a pogledaj i malo s ekološkog aspekta - tamo gdje nagrebeneš zemlje s šumskog tla poremetila si biološku ravnotežu. Puno puta sam imala prilike vidjeti kako ljudi nose velike količine zemlje iz šume, a kad tamo gdje su je vadili nisu se ni potrudili zagrnuti lišće da se tlo čim prije oporavi, već sve te površine ostavili ogoljele...Mislim, radi par kuna ...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:09
smile42 Više ne bum...
a moram biti iskrena.... od trgovca (poput Peveca, Baumaxa) se zgražavam tražiti savjet jel mi je uvalio nešto loše....
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:23
Ja inače za uzgoj cvijeća vani u žardinjerama miješam humus s zemljom koju pokupim kad ju izrova krt, ali dobro, kod mene je zemlja ilovača pa je to ok kombinacija, ali i primjetila sam da se može kupiti humus s dodatkom ilovače, a sad opet, za koje cvijeće trebaš?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:29
Nisam ništa posebno planirala tj. sam planirala proučavati, ali sam odustala.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:00
miha-m :Iako imamo šumu na nekih 100-tinjak meatara od kuće, niti jedan put nismo uzimali zemlju iz nje. Mi isto jednostavno poberemo zemlju koju nam je krtica iskopala, i sa njom, pravac u cvijetnjak. Kod nas krtice rade u sve tri smjene.



 
 
 
Prebacili smo ostale postove u novu temu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.