Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon u sjeni - sto zasaditi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon u sjeni - sto zasaditi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 20:21
Bravo, pčelice to je baš to  i stvarno je prekrasna kombinacija .smile55 za adminaSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 06:38
Da, to smo tražili - divno! smile92
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 13:33
Ja bih za hladovinu svakako predlozila Vincu minor, ili u narodu poznatiju kao Zimzelen:

Ja ima dvije varijante, zelenih i zuto-zelenih listova, a obje cvjetaju plavim cvjetovima. Plus biljka ostaje zelena cijelu godinu ako je zimi bar malo zasticena od hladnoce, kao negdje na balkonu ili pred kucom. 
A raste jako brzo i gusto, iz zemlje joj izbijaju novi izdanci gotovo tokom cijele vegetacije pa je uvijek bujnog, bogatog izgleda. Odlično uspijeva i u zemlji i u cvjetnim loncima a i u visecim kosarama. 
Ako zelis posebno gust izgled, lozice joj podkresivaj na svakih 25-30cm prilikom cega ce na mjestu reza iz dva bocna pupa jako brzo potjerati dvije nove grančice. 
Ne zahtijeva neku posebnu prihranu, ali odlično reaguje na nju



 

Na vrh
cik-cak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Veljača 2015
Lokacija: neum
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cik-cak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 21:14
Pozdrav, nova sam ovdje. Veliki sam obožavatelj cvijeća, ali moj problem je balkon bez sunca (sjever). Ma skoro ga i nema možda jutri oko 8,00 sati nekih 40-ak minuta. E sada me zanimaju ove fuksije od blu sky. Da li su skroz u sjeni i kako ih održava. Ako može malo detaljnije o njima zbilja su prelijepeThumbs Up
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 22:57
Fuksije u Neumu bi apsolutno trebale biti u hladu gdje bi im bilo bas odličnosmile169
Ja sam u Mostaru i to cak nešto sjevernije i ovdje mi fuksije  jedino mogu opstati samo na prozoru na kojemu je najveci dio dana hladovina. A kada je suho vrijeme obavezno ih  treba orosavati inace prestanu sa cvjetanjem a mogu im čak i listovi stradati. 
Tako da ih cik-cak slobodno mozes posaditi na svoj balkon bez sunca i tu ce im biti najljepse...sto manje vrelog ljetnog sunca to za fuksije bolje!
Evo kako izgleda fuksija kod mene na prozoru na kojem za cio dan bude nekih sahatak sunca:
(slika je od prosle sezone, fuksije su sada jos uvijek na zimovanju ovdje)

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/fuksija/71019.aspx -
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 09:54
Sunlight, jako su ti lijepe fuksije. Hvala na korisnim savjetima. Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 19:13
Originalno poslano od člana cik-cak cik-cak napisao:

Pozdrav, nova sam ovdje. Veliki sam obožavatelj cvijeća, ali moj problem je balkon bez sunca (sjever). Ma skoro ga i nema možda jutri oko 8,00 sati nekih 40-ak minuta. E sada me zanimaju ove fuksije od blu sky. Da li su skroz u sjeni i kako ih održava. Ako može malo detaljnije o njima zbilja su prelijepeThumbs Up
Dobro nam došlaSmile fuksije su mi na sjevernom prozoru i tu im je dobro ,zaljevanje vršim po potrebi nekada je to svaki dan a nekada i po nekoliko dana ne moram zaljevati ,uglavnom kada su velike vrućine onda je i zaljevanje redovno .Što se tiče prihrane bilo bi idealno barem jedan put tjedno ali moram priznati da ja nisam baš u tome redovna pa to obavljam kako mi dođe inače nisam netko ko radi sve po planuWinkSamo ti mogu reći da su meni one jako jednostavne za uzgoj .Ako želiš da ti budu grmaste zakidaj im vrhove  tako će se širiti ,mislim da je to, to ali ako te još nešto zanima slobodno pitaj.I da ,mislim da je Pinus pisao kako i sa čime prihranjuje,  tako što se tiče gnjojenja pogledaj njegove postoveSmile

Na vrh
cik-cak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Veljača 2015
Lokacija: neum
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cik-cak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 22:26
Hvala svima, Smile znači ove godine sadim fuksije, na svoje balkoneWink. E sada još jedno pitanje, koliko sadnica u posude dužine 60 cm, i molim vas da li su preosjetljive na bolesti (uši) I kada ih je najbolje saditi?

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 22:45
Mislim da možeš metnuti tri sadnice ,vole ih one bjele mušice ja ih baš i nisam imala pa ti nemogu dati savjet čime da ih  tretirašConfused A sadnju ćeš obaviti kada budu u  prodaji na placu Smileili već gdje nabavljš sadnice a kada ih jednom nabaviš možeš ih imati godinama i sama ih razmnožavati dok ti ne dosadeWink
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2015 u 08:02

Nisam imala problema s mušicama niti ušima na fuksijama, unatoš jako kišnom proljeću i ljetu.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2015 u 12:06
bijele mušice uvijek unište moje fuksije! One u principu vole fuksije, no čini mi se da postoje prostorne "zone" u kojima one ne egzistiraju...nažalost, kod mene to nije slučaj!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 19:27
moja ovogodišnja kombinacija za prozor na sjeveru bez sunca gotovo cijeli dan, osim sat-dva ujutro, kad izlazi - nadam se da će se razrasti i popuniti teglu...


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 21:03
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

bijele mušice uvijek unište moje fuksije! One u principu vole fuksije, no čini mi se da postoje prostorne "zone" u kojima one ne egzistiraju...nažalost, kod mene to nije slučaj!


Probaj prima ulje za insekte. EKološko je i dugo traje, razgodi se. Treba prije bilo kakvih napada tretirati biljku pa će biti učinkovitije.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
simonailora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Veljača 2016
Lokacija: buzet
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje simonailora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2016 u 15:21
ok Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.