Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pokloni
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pokloni

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pokloni
    Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 21:35
Jučer sam morala nabrzinu spakovati mali poklončić za domaćine gdje će moj kćer spavati (otišla na neke susrete pjesnika i likovnjaka u Primošten). Kako nisam baš maštovita u aranžiranju to ispalo nekako ovako:
 
 
 
 
P.S.
Kao što vidite poludjela za ovom cvjećarskom mrežicom, sve u nju zamatam.
 
S obzirom da moja djeca idu u prosjeku 2 puta mjesečno na rođendane, a među vama ima zbilja maštovitih ljudi, molim da date svoje predloge kako zanimljivo zamotati poklone. Unaprijed zahvaljujem.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 22:39
Zao mi je ali po tom pitanju nemam bas nekih ideja, uvjek zamotavam na isti nacin,uzmem neki celofan-prozirni pa skupim sve krajeve i zavezem nekom trakom u boji koju zakovrcam pomozu noza-prodjem par puta nozem -snazno povucem po traci dok se ne zakovrca.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 22:53
Baš je zgodno,Xenia.
Pokušavam svaki poklon drugačije zamotati,no sve zavisi za koga je.Ako je za klince-recino na tu mrežu zaljepila bi neke zgodne bombončiće.
Ako je za odrasle-stavila bi neki cvijetak,živi ili suhi.Kako je uskrs blizu možda nešto takvo(koje ono malecko,jaje na neku grančicu zaljepila,tu još malo zelenila,bršljan npr.,neko pile ili ptičicu..)
A ne znam,no gledam uvijek za koga je i kojom prigodom je a ujedno pokušavam i nešto"svog" dodati.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 23:36
Hvala Shasha, dobro ti je ovo s bombonima, ionako uvijek klincima idu neki slatkiši.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 09:35
Xenia, preslatko je tako zamotano, ništa nemijenjaj, a ovo s cvjetićem ili bombonima je odlična ideja shasha.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 22:24
MPK nareže naranče i limun na kolutiće pa osuši, uvijek imamo štapiće cimeta i vanilije, kupujemo rižin papir a ima i ona grubi koji izgleda kao da se boje preljevaju, jasno da imamo i krep papira u raznim bojama. Zadnje vrijeme u DM-u se pojavio fantastičan papir, oni u njega zamataju poklone a i daju ga malo za van,  ima ga u nekoliko boja a posebno je podatan za zamatanje i izradu ukrasa.. Ovisno o tome što se zamata rade se faldice ili se zgužva, lijepi se pištoljem za plastiku. Na zamotano slaže se aranžman od školjkica, kamenčića, naranči... Ovisno o inspiraciji. Uvijek imamo špage raznih boja i debljina. Svaki poklon je zamotan kao malo remek djelo.
Jedne je godine za Božić zamotala boce u zeleni krep papir (koji je postavila na stošce)  i onda je na to ljepila male srebrene perlice (kao spiralu, kao koncentrične krugove). Izgledalo je ludo. Radi kombinacije papira raznih boja ...
Mi držimo da je zamatanje važan  dio poklona, jer trudom oko zamatanja pokazujemo koliko nam je do te osobe stalo.
Nije mi nikada palo na pamet slikati te njezine kreacije i sada mi je zbog toga jako žao.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 23:46
Franjice, kako sušite limun i naranču (pećnica, temperatura, svjež zrak....)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 11:51
Limune i naranče oštrim nožem (mi upotrebljavamo skalpele) nareže na kolutiće širine 4-5 mm, stavi ih na mrežasti poklopac (onakav kakav stavljamo na tavu kad pečemo meso), kad je toplije polako sušimo na zraku a kad je frka (brzo trebamo ukrase) onda ih stavi u toj mreži na protvan pa u pečnicu na 50 i 2-3 sata isušuje.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:04
Franjice kad bude pakirala slijedeći poklončić daj uslikaj da se divimo.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 12:31
Evo jedan leptir za dječiji rođendan
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:02
Dražestan ti je leptirić sa kišobranićem!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:10
Već sam se a puno teme pohvalila svojim najnovijim uradkom  pa da se i ovdje napravim važna. smile96. Nećakinja slavi rođendan i već duže se vrijeme svim klincima i klincezama poklanja novac, a da to bude uvijek drugačije ove će godine njezini kaktusići biti u školjkastoj posudici a vjerojatno će kao mašnica biti nešto "konkretno".
Možda neće biti "mašnica", možda će biti "podložak" za posudicu u vidu bankovne poklon kartice. To mi je za klince jako zgodno jer nije baš keš a može se pametno iskoristiti a podsjeća me na jedno ljeto u Puli. Moj nećak (sakupljač školjkica i kamenja) imao je 4 godine kad me žicao da mu kupim JU GHI JO  karte (ma valjda se tako piše). Normalno  da sam ga pokušala uvjeriti kako ja nemam novaca a on ni pet ni šest odveo me do bankomata i rekao:"Gurni karticu, stisni 1, 0, 0 i imaš novčiće za kupiti karte". Malo mi je falilo da se ne srušim u nesvijest kako je to dripac rekao.Te je godine dobio bankovnu poklon karticu za ročkas i bio lud od sreće jer je mogao sam tipkati i dobiti svoj novac.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:29
Franjice, super ti je vrtić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:25
Evo ideja ko u priči, ova Franjičina ideja je zaista posebna i rado bih dobila takav poklon.
Mislim da zamotavanje i nije tako važno, zato što većina ljudi poklon koji dobije ne otvori odmah, što me užasno nervira, pa ja kao i Dalmax zamotam u celofan, da ne moram onoga kome nosim poklon podsjećati da bi bilo pristojno pogledati poklončić, makar i bez komentara.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 14:47
ideje su vam super...nisam tako nesto dosad radila,ali sam za poklone znala nesto izvesti, neki milje, ili neku slikicu...nazalost od toga nisam nista slikala, ubuduce hocu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.