Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 363738
Korisnik
Poruka
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2018 u 07:52
Pozdrav. Molim Vas pomoć. Posadila sam u teglicu malu hortenziju i primila se. I sad dolazi hladnije vrijeme, a ja je još nisam presadila van. Što da radim s njom? Da li da ju slobodno presadim ili da ostane u teglici i stavim unutra do proljeća?Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2019 u 09:29
Pozdrav.
Hortenzija je počela tjerati listove.Da li mogu odrezati takvu grančicu i probati razmnožiti?
Hvala
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2019 u 11:27
Ja sam bas jucer zapiknuo dvije grancice, i sad cekam. Inace sam dosta gledao po netu da vece listove odrezu do pola i onda njih zapiknu u zemlju, onaj dio sa klickom.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2019 u 11:39
Da,da ,tako sam i ja znala već veće grančice zapiknuti i odrezati listove
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2019 u 11:42
hortenzija se razmnožava u lipnju ,  granama na kojima nema cvijet 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
marince0607 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2020
Lokacija: Doboj
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marince0607 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2020 u 11:22
Pozdrav ,

Zanima me sto da ucinim da mi hortenzija cvjeta. Kupila sam je prije pet godina.
Samo je te godine i cvijetala. Posadila sam je na suncanom mjestu. Naravno neznajuci da joj je to previse sunca. Zatim sam je nakon 3 godine presadila na drugo mjesto. Koje ocito nije odgovaralo jer ni tu nije cvijetala. Zatim sam je ove godine posadila u saksiju.
Nadam se da ce sada biti bolje. Jer , zaista ne znam vise sto da radim !
Hvala unaprijed
pozz
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2020 u 11:41
Vec bi trebala imati pupoljke ako ce cvjetati ove sezone. Vidjala sam hortenzije koje imaju previse sunca s mnostvom cvijetova. Istina, traze vise vode, izblijede na suncu i slicno. Mozda kasni mrazevi uniste pupoljke. To je uvijek razlog slabije cvatnje mojih hortenzija. Hortenzija na jesen zametne pupoljke za slijedecu sezonu. Neki rezu previse, pa odrezu cvjetne zametke. Ne znam sto bi moglo drugo biti da toliko godina apstinira.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2020 u 15:15
Moja hortenzija isto nista za sad ove godine. Vidi se na njoj da ju je mraz ostetio, listovi se oproravljaju, ali nekako mislim da nece cvast. Posadio sam je na mjesto di je nekad bila velika stara hortenzija, tako da vjerujem da je polozaj dobar.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 363738
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,197 sekundi.