Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - NEPOZVANI GOSTI
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


NEPOZVANI GOSTI

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: NEPOZVANI GOSTI
    Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 10:47
Pošto sam sasvim neiskusna u svim ovim stvarima u kojima ste vi jako iskusni,molim vas za pomoć. Imam jednu staru ,kamenu vazu u koju sam jutros htjela posaditi verbene. Kako sam podigla zemlju - ŠOK !!! U zemlji se nalze jakooo debeli crvići ? bolje rečeno crvetine , bijele boje , dugački oko 2 cm . Ostala sam šokirana jer neznam šta je to .Ja sam ih izbacila pošto sam prevrnula cijelu zemlju u potrazi za njima i mislim da sam ih se riješila. Ali ostaje dilema dali ima još kakvih jajašaca i dali će mi u takvoj zemlji uspjeti što????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 11:39
ja bih radije bacila tu zemlju karinka. bolje dati novce za novu nego riskirati da ti propadne ono sto ces posaditi. fakat neznam od cega bi bili crvi. mozda su licinke??
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 13:31
Originalno poslano od člana karinka karinka napisao:

Pošto sam sasvim neiskusna u svim ovim stvarima u kojima ste vi jako iskusni,molim vas za pomoć. Imam jednu staru ,kamenu vazu u koju sam jutros htjela posaditi verbene. Kako sam podigla zemlju - ŠOK !!! U zemlji se nalze jakooo debeli crvići ? bolje rečeno crvetine , bijele boje , dugački oko 2 cm . Ostala sam šokirana jer neznam šta je to .Ja sam ih izbacila pošto sam prevrnula cijelu zemlju u potrazi za njima i mislim da sam ih se riješila. Ali ostaje dilema dali ima još kakvih jajašaca i dali će mi u takvoj zemlji uspjeti što????
 
....jos jedna neiskusna, ali sam tu nekamo procitala da je dobro vazu od cvijeca kod presadivanja dobro dobro oprati bas radi raznih biljnih bolesti i onda novu zemlju staviti. Tako si sigurna i na duze vrijeme da imas novu zemlju, a i biljkice bolje, brze i ljepse rastu....
 
nasla san post od admina je
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:13
Obavezno baci zemlju i kupi novu. vidi i ovaj post, možda je to;

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1265
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 07:56

Da tako ću i učiniti . Što se tiče pranja i češčenja vaza slažem se. Ali ova je kamena vaza koja ima 150 kg i nema mogućnosti odvoda viška tekućine tako da pranje nekim agresivnim srdestvima ne dolazi u obzir.

 
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 10:13
Mozda malo vise dela i strpljenja,  jer sam i ja to upravo napravila sa prijateljicom. Va prazan vaz je usula sa lavorom  kipucu vodu i malo varekine, ne moras ga napuniti do vrha,  pustila da odstoji i onda sa malom padelicom pomalo "sekat" ko barku tj vaditi vodu. Na dnu onu vodu poberes sa starim sugamanom-rucnikom. Pusti par dana da se osuci dobro, na dno malo kamenja i novu zemlju i cvijece ce ti biti zahvalno i cvijetati jos sto letSmile 
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 19:58
To su ti ličinke bumbara, nema panike
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 20:35
Mima, sad sam zbunjena. Misliš na crviće? Bubamara inače polaže jajašca kao krumpirova zlatica ispod lišća, a ličinka bubamare je plavo ljubičasta s žutonaranšastim točkama, i zadržava se na bilju i masovno hrani ušima, tako da to nikako ne mogu biti ličinke bubamare.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 22:49
Po opisu bi to mogle biti ličinke hrušta. Imaju li jedan dio tamniji?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 22:23
Tu je slika ličinke hrušta:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1093&PN=5
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 20:49
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Mima, sad sam zbunjena. Misliš na crviće? Bubamara inače polaže jajašca kao krumpirova zlatica ispod lišća, a ličinka bubamare je plavo ljubičasta s žutonaranšastim točkama, i zadržava se na bilju i masovno hrani ušima, tako da to nikako ne mogu biti ličinke bubamare.


bumbar, ne bubamara
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 22:27
smile42 bravo ja! A ja pročitala bubamaraLOL
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 08:28
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Po opisu bi to mogle biti ličinke hrušta. Imaju li jedan dio tamniji?
.. ali ličinke hrušta su u zemlji... tek odrasli lete  i brste sve do čega stignu, i to u sumrak
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 08:32
Originalno poslano od člana karinka karinka napisao:

Pošto sam sasvim neiskusna u svim ovim stvarima u kojima ste vi jako iskusni,molim vas za pomoć. Imam jednu staru ,kamenu vazu u koju sam jutros htjela posaditi verbene. Kako sam podigla zemlju - ŠOK !!! U zemlji se nalze jakooo debeli crvići ? bolje rečeno crvetine , bijele boje , dugački oko 2 cm . Ostala sam šokirana jer neznam šta je to .Ja sam ih izbacila pošto sam prevrnula cijelu zemlju u potrazi za njima i mislim da sam ih se riješila. Ali ostaje dilema dali ima još kakvih jajašaca i dali će mi u takvoj zemlji uspjeti što????
http://p078.ezboard.com/ffoursoftpawsfrm38.showMessageRange?topicID=42.topic&start=301&stop=320
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 17:20
Ja sam svojevremeno kupila u sjemenarni vrećicu sa sitnim zrncima (recimo kao mak). U svaku vazu u koju posadim cvijeće, bez obzira koju zemlju stavim pospem sa malom žličicom tih zrnaca.
Rekli su mi da to koristi protiv svih crvića, glistica i sličnog u vazi.
Od kada sam to počela raditi nikada mi niti jedan nametnik nije oštetio korjen biljke.
Sada sam na kraju - nemam više i imam problem kako ću zatražiti novo jer sam zaboravila ime tog sredstva. Ako nađem - javim !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 22:37
Kod mene se zemlja u pelargonijama(stare godinu) zarazila u proljeće nakon iznošenja biljaka van. Nisam mijenjala zemlju i te pelargonije su bile najbolje što sam ikad imala. Od starijih osoba sam saznala da mi je jednostavno hrušt izlegao jaja u zemlju nakon iznošenja biljaka i tu ništa nemožeš učiniti ( izuzev ako postoje kemikalije kao ta zrnca). On doslovice jede sve i zemlju i korijen biljke. Od 3 pelargonije sam samo jednu spasila. Izvadila sam biljku, odstranila zemlju, korijen oprala ( bilo je nekakvih žutih jajašca). Crvi su upravo takvi kakve opisujete, čak se vidi zemlja koju su poklopali u njima.
Kad ih nađem u vrtu dobro ih nagazim.smile108
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.