Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vlasac - Allium schoenoprasum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vlasac - Allium schoenoprasum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:21
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

CANDIDA,
tebi je niknuo bas na vreme.
Koliko si cesto vlazila zemlju do nicanja u kojoj je posejanQuestion
 
Evo ja danas kupila jos jednu kesicu semenja vlasca, od drugog proizvodjaca (Semenarna-Ljubljana), da probam koji je bolji.
Kupila sam vrstu Vlasac Welta.
Pise na kesici da klija 20-25 dana. Seje se na otvorenom u 4. i 5. mesecu (ovo je znaci neka kasnije sejuca vrsta).
smile161

da, i ja uvijek kupim to sjeme od ljubljanske sjemenarne ili sjeme VALENTIN (isto slovenske sjemenarne)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 18:04
 
Vlasac je prošlogodišnji, jedva je dočekao proljeće, lijep je ukras u mojoj kuhinji i praktičan naravno. Malo sam eksperimentirala sa bosiljkom da vidim kako će se slagati u istoj vazi sa vlascem i kako se i vidi, sprijateljili su se!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 21:33
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 14:03
bugicaza5 bravo za vlasacClapClap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 09:49
Hvala, Mari.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 17:20
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2016 u 09:19
Ja imam problema sa vlascem - sijala sam nekoliko puta, niknuo je no kad sam ga preselila u vrt jednostavno je nestao a i bio je poput vlasi kose. Sad sam ga posijala direktno u vrt al nije niknuo, valjda hoće. Postoji li kakav čarobni savjet za uspješniji uzgoj?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2016 u 15:56
Nema čarobnog, no ovaj moj je preživio ne znam koliko puta preseljenje, izgleda mi da mu to i ne smeta previše... nestane on preko zime, nikne u rano proljeće i začas naraste. Prve godine i je upravo kako si rekla, poput vlasi kose, dok ne ojača. Moj je star tri godine. Smile

Kad malo bolje razmislim, možda je štos u sijanju, sijala sam ih direktno u vrt. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2016 u 21:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.