Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Panjevi i "krošnja"?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Panjevi i "krošnja"?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Panjevi i "krošnja"?
    Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 07:02
Imam nekoliko atraktivnih "panjeva" (suhih drvaca) a ideja je da na njih posadim neke biljke koje bi na "panjevima" glumile krošnju.
Poznato mi je da akvaristi za to koriste vodenu mahovinu no ja bih slično želio izvesti na suhom.
Zanima me koje biljke izabrati?

Napominjem da bi "umjetno drvce" trebalo biti veličine 30 - 50 cm.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 10:05
N znam jel sam baš najbolje skužila.Dakle,ti bi u panj posadio neko drvce!!?Ovo sa mahovinom mi nikako nije jasno,sadio bi na mahovinu(ili u mahovinu)??
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 06:45
Nije baš panj već je korijenje zanimljivih oblika i na njih bi "instalirao" (posadio, zaljepio, prišio, ...) neku biljku koja bi glumila krošnju.
Zanima me što može rasti iz starog korijena (mrtvog) ili što može rasti na njemu?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 07:19
zanimljiva ideja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 07:33

Jedino mi pada na pamet bršljan ili nešto slično,pa da puže po tom korjenju.Da baš sadiš biljku na korjen,osim bromelija,ne znam šta drugo.

Mislim da ima tema o bromelijama("sobne cvatuće biljke").Daj još pogledaj pod orhideje,šta tamo vele.Mislim da bi se i one tako mogle saditi.

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 09:08
Nakon rasprave sa frendom akvaristom zaključili smo da akvarijska tehnika ne funkcionira na suhom.
Pregledavajući stranice s bonsai tematikom pronašao sam da je moguće "nakalemiti" granu koja nedostaje i rodila se ideja da izbušim rupu kroz panj i da zamolim neku biljku da raste kroz tu rupu.

Ima još jedna ideja inspirirana bonsaiem!
Majstori bonsaia znaju natjerati biljku da joj korijen raste preko kamena, a ja bih pokušao to isto ali preko panja.

Zanima koje bi biljke bile prikladne za te eksperimente?

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 11:53
Božikovine, kaj je bilo s ekperimentima???Stern%20Smile
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 12:15
Ideja je odlična i nije nemoguća!!!!

Ja sam pred 15-tak godina našla u koritu potoka malo drvce sa divnim korjenjem kaj ga je voda isprala. Kako prava krošnja nije bila interesantna već mi je korjenje zapelo za oko, krošnju sam otpilila i drvce zacementirana korjenjem u vis u jednu ukrasnu teglu. Onda je drvce bilo visine 1,40m. Tako je biljka imala stabilnost a u krošnju-korjenje aranžirala sam 5-6 orhideja, koje su bile u normalnim teglicama za orhideje a zakamuflirala sam ih mahovinom!!  Teglice s mahovinom sam  privezala žicom, i sve je izgledalo jako atraktivno!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 12:54
Izbušiš malo širu rupu odnosno koliko je široka  i visoka neka posuda za cvijeće i u taj panj umetneš posudu sa cvijetom i eto ti krošnje....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.