Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maćuhica lat. Viola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maćuhica lat. Viola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 21:06
Pa sijala sam sve vrste i moje iskustvo je da ih je najbolje sijati u kolovozu, presadit sada u posebne pitariće i pustit da rastu do proljeća a onda u zemlju, to sam radila godinama a sad kad ih više ne sijem (više nemam toliko mjesta) kupim i cijena im je kod nas od 3 - 4 kn ono 0,99 sam zanemarilaLOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2015 u 21:13
ja ih isto sijem maćuhicu u kolovozu i budu ok ali i kupim dosta na tržnici. 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2015 u 10:18
Moje ljepotice

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/macuhice1/83516.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/macuhice2/83517.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/macuhice3/83518.aspx -


"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2015 u 21:26
Svake godine se sve više i više sade mini maćuhice. I sve više i više ljudi postaju svjesni njene ljepote!


Na vrh
Aubrieta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2015
Lokacija: Županja
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aubrieta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 14:22
pitanje u vezi maćuhica :

negdje u 9 mjesecu sam istovremeno posadila maćuhice u :

- žardinjere koje mi stoje na balkonu i one su natkrivene balkonom iznad, znači zaštićene od kiše, 
  snijega..itd

- u ukrasna debla i te maćuhice su pod otvorenim nebom


e sad, ove sa balkona su zbilja krasne, raširile su se, zeleni listovi, ma sve 5. dok ove u deblima izgledaju jadno, ofucano, požutjelih listova pa i smeđih listova. i sad sam zbunjena..jel ove jadne nikakve pod otvorenim nebom mogu otpisati ili je to normalan proces zimi pa će one nadoći na proljeće ?!?

smile43

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 18:22
Imala sam ih posađene isto vani na otvorenom, prezimile su i slijedeću sezonu normalno cvjetale. One su dvogodišnje biljkice, trebale bi ti se u proljeće normalno obnoviti i cvasti.

Na vrh
Aubrieta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2015
Lokacija: Županja
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aubrieta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 18:43
ma kužim ja da njima vani ne smeta ali je zbilja ogromna razlika između odvih na balkonu koje su isto tako stalno vani i ovih pod otvorenim nebom. Budem ih uslikala ovih dana da vidite razliku. Iskreno i ja se nadam da će nadoći jer bi zbilja bilo šteta da " propadnu "
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 19:24
Mislim da neće propasti i moje su bile slabe, ali su se u proljeće oporavile i cvale kao velike. Smile
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 20:59


http://fs5.directupload.net/images/151204/h9anum9g.jpg





toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 21:03


toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2015 u 23:23
Danasšnji "ulov"...










Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 13:09
NinettA baš su simpatične maćuhice Smile
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2015 u 01:40
Zvjezdice ove se same rasijavaju već par godina..
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2015 u 07:52
Lijep "ulov"...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 00:27


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 23:53
Maćuhice su jako lijepe i kao pojedinačni cvijetak u tegli, njihova stvarna ljepota posebno je naglašena kad su posađene u ovako velikim skupinama istog kolorita. Rasijavaju li se i ove maćuhice same?
Sutra je novi dan.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 14:48
NinettA prekrasne su Smile  
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 23:47
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Maćuhice su jako lijepe i kao pojedinačni cvijetak u tegli, njihova stvarna ljepota posebno je naglašena kad su posađene u ovako velikim skupinama istog kolorita. Rasijavaju li se i ove maćuhice same?


LucyHug vjerujem da će se rasijati...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.