Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gavez
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gavez

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 00:59
btw.
Neka tvoja sestra provjeri ne radi li se kod nje o psorijazi mozda.
Onda je pristup lijecenju drugaciji,ne samo gavez.
Za pocetak,ja bih probala sa gelom Aloe vera.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:10
Danas mi komšinica poklonila 5 sadnica...!
Na vrh
King View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje King Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2013 u 19:51
Moja majka ima jake bolove u kičmi i u trtičnoj kosti, posebno u predjelu anusa (završno debelo crijevo). Jučer i danas je kičmu i trtičnu kost mazala sa masti od GAVEZA po 3 puta dnevno i sad ima još JAČE bolove nego prije.
Molim Vas, možete li mi reći je li to normalno ili bar neki savjet o tome? Majka ima 70 godina.
Hvala Vam puno na odgovoru.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2013 u 00:42
Gavez sigurno nije taj koji joj je pogoršao stanje.On za 2 dana ne može ni pomoći ni odmoći.
Dapače, ja bih i dalje nastavila mazati.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 19:03
Postovani,

interesuje me da li Gavez mogu gajiti u saksiji ili žardinjeri????
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:07
ja ga imam već par godina u povećoj posudi - onoj starinskoj teći/zdjeli u kojoj se nekad iskuhavala bijela roba/odjeća,
znači može Thumbs Up
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 00:06
Smile Natalija, srdačno se zahvaljujem. Ova biljka me je spasila mnogih tegoba pa bih da je uvek imam na dohvat ruke. Naime zbog dugotrajne hormonske terapije imam i trombozu obeju nogu i, pogotovu u letnjem periodu, učestale tromboflebite. Zbog već loše prokrvljenosti donjeg dela potkolenica noga mi je postala tamno braon boje, počela je da se sužva i pripremao se teren za otvaranje rana. Napravila sam mast sa korenom i listom gaveza i već posle 3 dana boja noge se normalizovala. Obzirom da imam i artritis svih zglobova i bolove koji su inicirali svakodnevnu upotrebu antireumatika u enormnim količinama došlo je do toga da korišćenjem masti - NEMAM JUTARNJU UKOČENOST, šetam psa ujutro što nisam mogla ni da zamislim, a stepenice su mi bile misaona imenica. SADA SVE TO MOGU. Jedino još osećam bolove u šakama (reumatoidni artrit) ali možda će i to proći. Uzgred imam tek 46 godina. Tinkturu sam napravila i nju primenjujem svakodnevno (tj. više puta u toku dana kao i mast).
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 13:43
Ček, ček... meni to sad nije baš jasno 70 SATI kuvati na pari?????????????????????????? je li to moguče??
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 00:56
Itekako moguće ali ne mora biti u komadu 70 sati.Masa je u lončiću koji je uronjen u vodu i nesmije dodirivati dno.Kuhalo podesiti na najnižu temperaturu.Temperatura mase ne smije prelaziti 70% radi nestabilnosti maslinova ulja.Nadam se da kremu ne praviš od svinjske masti.
Za vene bih ti preporućila da napraviš ( na ovaj način ) kremu od nevena i gaveza, pola-pola.Za zglobove  može sam gavez.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 09:00
Fermina, koristim svinjsku ispranu mast (po receptu nadjenom na internetu) u nj dodam eterično ulje eukaliptusa da bi mirisala prijatno. Lepo se macka. A ovaj tvoj način sam pročitala pre 2 dana i čekam da mi sa primorja stigne extra devičansko ulje jer u Nišu baš i ne može da se nabavi neko u koje bih imala poverenja.
U trgovinama ima tih flaširanih (fabrički) i po negde i neka albanska (naravno flaširana) ulja, ali ja sam skeptik za sve što pipne industrija i farmako mafija, pa sam naručila od proverenog proizvodjača iz C. Gore (mislim poznanik).
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 13:54
Slažem se.To si dobro učinila.
Naime, ja sam apsolutno protiv svinjske masti.Možda i zato što imam svoje extra djevičansko maslinovo ulje od maslina koje uzgajam po pravilima bio uzgoja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 14:06
Ehhhhhhh, pa i ja bih bila protiv svega što nije "devičansko"... šalim se. Ali zaista ne bih razmišljala da li upotrebiti mast ili blago maslina koje je ne uporedivo u svakom pogledu. Obzirom da mi to baš nije tako dostupno izmedju ULJA (ili ti ZEJTINA) i masti uvek biram mast. Do skoro su lekari preferirali ulje ... pa ulje ... i td... ali su shvatili da je mast MAST. Nekada (dok sam bila mršavica) sam imala povišen holestero i trigliceride i .... onda sam po savetu onih starih dobrih lekara izbacila ulje iz upotrebe (sebi i svojoj porodici) i koristim mast za pripremu hrane, a maslinovo ulje za salate (nemam duše da ga kvarim za kuvanje) moj holesterol je od tada (a tome ima već nekih 15-ak god) na donjoj granici normale. Klasičan primer koji su mi naveli prijatelji (dr gastroenterologije i dr kardiologije) je čuvena pita pečena na masti i pečena na ulju. Posle masti može se i ubrusom prebrisati tepsija ostaje bela (naravno ako se peče u beloj :) ), a posle ulja ostaju one grozne žute mrlje koje se, Bogami, teško i oribaju.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 23:26
Off topic.Wink Na temi smo gaveza.
Ali ima tema i o masnoćama na ovom forumu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 09:16
joj izvinjavam se, samo sam htela da se nadovežem na komentar : nije valjda mast. Baš sam se raspričala i rasplinula. Izvinjavam se!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 00:01
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Slažem se.To si dobro učinila.
Naime, ja sam apsolutno protiv svinjske masti.Možda i zato što imam svoje extra djevičansko maslinovo ulje od maslina koje uzgajam po pravilima bio uzgoja.


Draga , ti si u toliko boljem polozaju od nas koji vrlo tesko dodjemo do takovog maslinovog ulja .  Ja sam ovdje , u Hrvatskom Zagorju , dobila od kuma gavez na svinjskoj masti , drzala u frizideru i mazala se , pomoglo mi je ! Sigurno , nije bilo ugodno , bilo je MASNO !  Kad se nalazim u Njemackoj onda kupim u apoteki  KYTTA-Salbe  ,  takodjer gavez , no osim jos nekih sastojaka ( Butyl- , Ethyl- , Methyl- , 2-Methylpropyl-  i   Propyl-4-hydroxybenzoat (Parabene)  , Erdnussoel  (kikiriki-ulje)   ,  Cetylstearylalkohol , Benzylbenzoat i Rosmarinoel  (ruzmarinovo ulje) , djeluje kao mirisljava krema , ugodno se osjeca na kozi a i puno brze pomaze !
Na vrh
almir_ba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2015
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje almir_ba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 14:46
Pozdrav svima na forumu,

kod mene je povreda stara skoro 6 mjeseci u pitanju je lom Talusa (skočni zglob) a sporo se odvija proces zarastanja. Da li bi meni bilo koji preparat od gaveza mogao pomoći da zarastanje kosti ubrza pošto je povreda 6 mjeseci stara, ili je kasno za gavez? ?

Volio bi ako može Fermina-Daza da šta napiše o ovome.

Hvala unaprijed!
Na vrh
almir_ba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2015
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje almir_ba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 20:19
Danas sam napravio tinkturu od svježeg korijena gaveza zahvaljujući vašim receptima sa ovog foruma. Nadam se da će sve ispasti kako treba. Sad ću ga ostaviti najmanje 21 dan da ostoji. Da li ga prije upotrebe moram razbažiti i s čime se to radi? Ili se može koristiti odmah nakon procijeđivanja?
Na vrh
almir_ba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2015
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje almir_ba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 08:02
Može slobodno i neko drugi da odgovori i komentariše.

Hvala.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 09:38
Danas kuham gavezovu mast. Na 200 g korijena sam stavila 125 g maslinovog i 125 g kokosovog ulja. Kuhala sam cca 2 sata u parnoj kupelji. Ne znam jel je to dovoljno?
Prema receptima se kuha, ohladi, pa ponovo kuha i doda voska. Sad koliko bi voska trebalo na tu količinu?
Na vrh
gandrad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2015
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gandrad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 18:57
Evo sad, sredina novembra..da li se može sad iskopati koren gaveza...?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.