Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ešinant - Aeschynanthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ešinant - Aeschynanthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 02:31
Svaka grana ovog ešinanta je cvjetala, još i sad zadnja ima cvijet. No, cvjetale su jedna po jedna. Je li tako i kod vas? Ja bih željela da cvjetaju istovremeno sve grane ili bar nekoliko njih. Kako je to moguće postići?

I još nešto: Proljetos sam, nakon orezivanja, zapelcala reznice, ali i otkinute listiće. Evo kako se jedan listić razvio u novu biljku:


Nisam ničim pokrila reznice i listiće. Bili su u prošaranoj sjeni ispod breza, a vlaga ovog kišnog ljeta im je očito godila.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 18:22
...Andina, zbilja imaš zelene prste, svaka ti čast na uspjesima u vezi ove krasne biljkeClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 21:06
Hvala ti, Sarice, no mislim da je tome najviše doprinijelo ovo kišno ljeto. Nisam se baš nešto puno trudila oko reznica, a sve su se primile i eno već tjeraju hrpu novih izdanaka. Bitno je da im je stalno vlažna zemlja, da nisu na jakom suncu i to je to. Poslikat ću ih sutra. I još nešto: u vodu za zalijevanje dodavala sam povremeno kao jedino gnojivo vrlo malo bioenzima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 22:58
Andina, biljka super izgleda . Ostavi je slobodno jos neko vrijeme vani, ispod strehe. Kad je konacno uneses trebala bi ponovo poceti cvjetati. To je potomak moje biljke
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 23:40
Znam, draga Makk, rekla mi je Sara i zahvalna sam ti na ovoj prekrasnoj biljčici. Stvarno je poseban cvijet. Znaš li ti kako mogu dobiti to da sve grane, ili bar nekoliko njih, cvjetaju istovremeno?

Evo obećanih slika biljčica koje sam zapelcala proljetos nakon orezivanja. Prva je već prenešena na toplo.

Nekoliko ih je još vani. U ovim dvjema teglicama se vidi da iz zemlje izlaze novi izdanci.

A evo kako izgleda kad listić pušta novi izdanak.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 06:15
nevjerojatno, nemrem vjerovatiConfusedClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 00:01
Bravo Andina. Nisam znala da se moze razmnozavati listom...covjek uci dok je ziv. Ja nemam nikakav poseban recept osim da biljku ostavim vani do kasne jeseni. Kad je unesem u stan ona pocne cvjetati i cvjeta cijelu zimu. Zato ne pozuruj s unosenjem, samo pazi da te mraz ne iznenadi.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 19:20
Aeschynanthus, 3.9. 2016
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.