Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim Vas pomoc
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim Vas pomoc

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim Vas pomoc
    Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 20:08
Nova sam na ovom forumu..Trebala bih pomoć,jer vidim da ovdje ima vrlo iskusnih poznavatelja cvijeća...:)
Inače živim u Zg,ali imamo kuću u Bosni-Posavina(vrlo močvarno područje)...Južna strana dvorišta je to što trebam urediti..
Ne možemo ići ranije od 10.7 a svadba od muževe sestre radi koje želim urediti(i radi svoga gušta :) ) je 16.8...
Pa me zanima Vaše mišljenje: Koje cviijeće da bi u tako kratkom roku procvijetalo i bilo dosta raskošno dvorište?Opet treba uzeti u mogućnost da mogu kupiti neke biljke u Zg,a neke dole točnije Orašje :)
Hvala na pomoći----Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 20:33
pa nisam neki stručnjak ali mislim da je to skroz nezgodno vrijeme za sadnju
jedino da kupiš sad biljke i odgajaš ih na balkonu
 
al vidit ćemo što će malo iskusniji reči Smile 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 22:14
Moje je mišljenje isto kao i Irisino. Ni jedna biljka za tako kratko vrijeme ne stasa. U svakom slučaju trebaš kupiti gotove sadnice i posaditi. Možeš uzeti i koji zimzeleni grm i kombinirati sa jednogodišnjem cviječem koje će dat boju tvojoj gredici.
Na vrh
mamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 22:32
Ma kupila bih gotove sadnice,jer sumnjam da bi mi biljke preživjele put iz Zg-a po toj vručini ,iako imamo klimu...
Ali koje cvijeće uzeti :)?
Kako pripremiti tlo?
Prvo iskopati dio pa kupiti zemlje ili....
ništa ne znam :(
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 22:43
Ako misliš saditi na tlo tj na gredice definitivno bih ti preporučila gazanije, goruću ljubav - ageratum houstonianum i kadifice za početak - nisu skupe, cvjetaju cijelo ljeto  i svugdje su dostupne.  Ali zapravo, sve je stvar ukusa, i nakraju, na što naletiš pri kupnji i što ti se dopadne...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:08
Mamice, trebala bi nam opisati dvoriste. Kakvog je tipa,seoskog ili gradskog? Postoje li vec neke biljke?

S druge strane, ovo treba da bude, koliko sam razumela, i svadbeni poklon, iznenadjenje, treba da obelezi taj dan. To takodje odredjuje izbor biljaka.

Po mom misljenju, bilo bi interesantno kombinirati i sadnju u saksije lepih oblika i boja. Ako je kuca u seoskom ambijentu, pasala bi grncarija (terakot saksije).

Ali, jos cekamo na tebe.

Aglaja
Na vrh
mamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:10
aglaj :*   kuća je seoskog oblika,prije su rasle ruže,ali je svekrva bila bolesna..ravnica čista..sve ravno,nigdke nikakvog brežuljkića :)....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:19
Mamice, imam još jednu ideju za tvoj kutak koja je malo skuplja, ali zato vrlo otmjena. Bijele ruže stablašice raznih visina, a po zemlji malč od ukrasne kore. Ruže mogu rasti i u malo većim glinenim teglama pa bi mogla tu iskoristiti i spojiti Aglajinu i moju ideju.
I ne brini da cvijeće neće izdržati toliki put. Hoće sigurno ako je posađeno u zemlju. Jedini problem bi ti mogli biti carinici. 
Na vrh
mamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:22
super ideja cure...
recimo kupim dole u bih mislim veće sadnice,bude cvjetalo do 8mj ili ne bude...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:29
Sve ovisi kaj ćeš kupiti i u kakvom stanju.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:35
manje više sve bi trebalo opstati samo kaj moraš prvih dana dosta zalijevati da se dobro primi jer su tada velike vručine i probaj kupiti nekaj kaj već cvate
sutra je novi dan
Na vrh
mamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:47
HVALA VAM :) i još jedno pitanjce,kako pripremiti zemlju za sadnju ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.