Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353637
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2017 u 20:42
Baš ti zavidim jer te beštije čine toliko štete i dovedu te do ludila od nemoći.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2017 u 20:38
I moja najveća i najstarija hosta ove je godine jednostavno nestala Cry
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2017 u 12:15
Stavite ih u mreže. Mogu one za ogradicu, samo oblikujete i spojite žicama. Biljke su odlične u tim mrežama. Voluharica biljku oreže sa strane, a biljka još bude bujnija i svi zadovoljni.

Biljka se lako presadi samo se izvuče sa mrežom. Stvar je fantastična funkcionira i za voćke, miševi je nikad nisu probili a imam voluharice veličine pacova. Da vidite mojih rupa od vol. na tlu, kad nagazite kanal možete nogu slomiti kad propadnete.

Ovakve mreže  http://www.njuskalo.hr/5/mreze-kaveze-ograde-oglas-15064777

Vrh mreže možete orezati da bude igličast, ali se onda mora paziti da se ne povrijedite u budućnosti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2017 u 13:28
Kada sam za tulipane htjela od mreže sa otvorima od 1 cm napraviti "kaveze", onda mi je prisjelo. Baratanje sa rezanim žicama i u armiračkim rukavicama je ostavilo ogrebotine, ubode žice... To sam pokušala davno jer su u to vrijeme plastične bile jako skupe.
I nema šanse da se ne zagrebeš kasnije dok okopavaš zemlju ili režeš osušeno lišće. A svaku žičicu presavijati da ne strši prerezani dio prema gore je težak i mukotrpan posao.
Jedno je teorija, a drugo praksa.

Kada sam vidjela kako je teško i krvavo napraviti pojedinačni kavez (a ja ih trebam puno), onda sam kupila plastične.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2017 u 15:17
Ja Cimi ne teoretišem, nego govorim iz iskustva. Sve mi je u žicama što želim sačuvati, od aronija pa na dalje. Plastične košare su mi bezveze i preplitke.
Nisam samo radila male košare nego one koje su i 0.5-1 metra visine. I nije MM nego sam ih ja krojila LOL
Žica ima gornji rub obrađeni i može biti plastificirana.
Meni je žao ali za rezultat neme čarobnog štapića, nego naći najbolji i najjednostavniji način.

Ovo je upućeno svim koji se muče sa miševima, zečevim, krticama....(za medu nije) LOL
 Za mene nema jednostavnijeg načina nego napraviti košaru za sva vremena. Meni treba vrlo kratko vrijeme da to skrojim, i nisam toliko pozlijeđena. Treba paziti kad se radi, više me ruže izgrebu.
Za spoj su potrebne 3-4 žičice kojim zašijemo da se košara ne rastvori.
Imaju specijalna klješta kojim se to sve obrašuje. http://jurcec.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=360:klijeta-za-icu-armiraka&catid=63:klijeta&Itemid=110
Špiceve možete i poravnati da se ne povrijeđujete.

A ako ne želite to kupite košare, one se za mene preplitke. Ja sam radila i duboke košare ze velike biljke.

Ako vam se da može i ovako izgledati. 

http://tastylandscape.com/2013/06/09/how-to-build-a-gopher-cage/

http://https://www.gardeners.com/buy/bulb-cage/33-590.html

http://artofnaturalliving.com/2011/05/01/the-lazy-persons-potato-garden/
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2017 u 19:05
ja imam nekoliko novih

lakeside cha-cha
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2017 u 19:11

frances williams
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2017 u 19:16
još je jedna od ove jeseni.za sada ima samo korjenje.nadam se da će na proljeće potjerati listove.
zove se hosta crispula



-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2018 u 22:14

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2018 u 20:41

Ninetta čoškić izgleda prekrasno, a ovo drvo (ne prepoznajem ga), je točka na I.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2018 u 00:18
Carol Hug hvala... drvo je murva... dud... morus alba...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 353637
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.