Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 282930
Korisnik
Poruka
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 15:36
Prekrasna kombinacija biljaka u kamenjaru Smile
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2016 u 22:49
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

predivno bucka, lijepe heucere, hoste, uvijek mi je lijepo viditi sličicu iz tvog vrta Heart

.... paaa, sve je još uvijek na istom mjestu ... bilo bi mi jako drago da te put opet nanese u ovom smjeru Heart
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 01:08
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 12:03
NinettA,smile64 Da li cvjeta, da li ima sjeme?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 22:53
Milice, ova još ne cvjeta...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2016 u 19:58






     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2016 u 20:00



     
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2016 u 20:18
Aurelia,smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2016 u 07:07
Ajme ... divne su ! smile55
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2019 u 16:52














Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2019 u 21:33
NinettA, prelijepe su... Jesi li nekada pokušala razmnožavati sjemenom ili samo dijeljenjem?
Crvene su mi posebno lijepe....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2019 u 17:10
 Milice... najjednostavnije mi je dijeljenjem... nisam baš za sijanje... ne ide to meni...  i nikada mi do sada iz sjemena koje se samo rasijalo nije niknula... ali tko zna...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2019 u 23:43
Predivne su haučere.

Imala sam i ja više vrsta, ali je samo opstala crvena. Ove druge nisu podnijele klimu kod mene.
Haučere se moraju razdjeliti kad ostare i odrvene, jer mogu propasti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 00:08
Ninetta, pa ovo je prava kolekcija heuchera, svakoj od njih glavni adut je boja lišća. Ma predivno.
Sutra je novi dan.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 05:56
Ninetta, prekrasne su.
Smrcko možda nije samo klima krivac. Zvončike podnose jako puno minusa, kratku sušu i nebrigu, ali korijenje im je mamac raznim crvima i grčicama, bile one u tegli ili u vrtu. Barem je kod mene bilo tako. Uništili su mi desetak vrsta. Cry
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 10:12
Ne uspijeva ovdje ništa. Većina biljaka preživi tek toliko da prepoznaješ 1-2 minijaturna lista. I tako par godina. Veliki vjetar i led u zemlji preko metra dubine načine svoje. A sunca nema od 9. do 5. mjeseca.

I ja sam počela ugibati.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 11:55
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ne uspijeva ovdje ništa. Većina biljaka preživi tek toliko da prepoznaješ 1-2 minijaturna lista. I tako par godina. Veliki vjetar i led u zemlji preko metra dubine načine svoje. A sunca nema od 9. do 5. mjeseca.

I ja sam počela ugibati.LOL


Uspijeva, uspijeva... samo treba napraviti dobar odabir biljaka... naravno i njih polomi... što snijeg, što vjetar... a bome niti led nije baš na ruku... 

I u GK (unazad 10? godina bila temp. -27° C!) imam neke heuchere... među njima su i Caramel i super je... posađena je na suncu, povremeno joj "spali" rubove ali je ogromna i zdrava... kako je Limun rekao/la možda je korijen pojeden pa zbog toga ne raste... možda je prekisela zemlja, iako ni to ne bi trebalo smetati... u svakom slučaju, vrijedi ponovno probati....
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 23:24
Ne razumijete vi mene kao ni većina ljudi.

Postoji mikroklima. Recimo kod mog tate ne uspijeva šljiva nikako niti trešnja (stablo krene odumirati i oboljevati), a svo drugo voće prerodi. Takođe od mase ruža koje je mama godinama dovlačila iz specijalnih rasadnika ostale su samo nekakve 2 vrste. I hajde pogodi te ruže, trebalo je stotine propalih sadnica da 2 opstanu. Na toj zemlji nisu uspjevali niti cikle niti karfiol.

Gdje mi je mama rođena je do 20 km od tog tatinog mjesta. Kod mame šljive se lome,  trešnje se lome, hortenzije kao iz zemlje čudesa. I zlatica je nepoznanica, ne postoji ta buba tu.

Kod mene ne uspjevaju niti lončanice, niti muškatele koje kupim. Sve je jadno i bjedno. Velike oscilacije temperatura i pjeskovita zemlja koja izgori sve. A vjetar uvjek udara.

Jedina biljka koja uspjeva je vrba plamenac, grančica i vajgela. Voće bude puno cvjetova i samo baci cvjet. Od 20 voćaka nemamo više ništa. Samo ogrozd je nešto bolji, a aronija je dosta loša.
Voće ima jako slab list.
Ne mogu vam objasniti ono što vidjeli niste, a samo 100 metara odatle je sasvim druga priča.
Uz prugu smo i na non stop udaru vjetra.
Zemja definitivno nije kisela, nego nikakva.  Ruže samo crknu, budu par godina i odjednom crkla. Bilo je i u mrežama, ali ništa.

Jednostavno gledala sam emisiju gdje pokazuju dvije četinjače na samo par metara udaljenosti, jedna narasla metrea s druga ni pola metra. I to je ta mikroklima.
10 godina sadim krastavce nikad ništa od njih. Posijala sam paprike i šeri rajčice, ne narastu više od pedlja. Zaliem toplom vodom, u kupovnu posebnu zemlju sadila. Neki šok dožive i to ti je to.

Sve ja znam o -27, nemam ja tu temperaturu ali ima neko zlo ovdje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2019 u 09:14
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ne razumijete vi mene kao ni većina ljudi...


Meni je ovo vrlo poznato, dobro na srecu ja nemam tih problema da toliko toga ne uspjeva, ali sam dobro primjetio razlike kao na primjer koliko kasnije sve dozrijeva ili zapocinje cvatnju kod mene. Oni koji malo prate takve stvari mogu se vrlo dobro uvjerit kako klima moze biti razlicita na malom podrucju.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2019 u 17:01
Mi tek sad ubiremo prve jagode.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 282930
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,272 sekundi.