Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kojim biljkama ne treba puno svijetla?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kojim biljkama ne treba puno svijetla?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
pinky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kojim biljkama ne treba puno svijetla?
    Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 22:07

Help!!! Imam sobu u kojoj nema puno svijetla, koju god biljku dofuram unutra ona jadna ugine, jel ima neko savjet? Koje biljkice uspijevaju na tamnijim mjestima? Mrzim činjenicu da mi je soba bez zelenja.. Cry  

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 22:17
Zamioculcas ne traži svjetle prostorije.
Na vrh
pinky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 22:49

Hvala na informaciji... Tongue upravo sam pogledala slike i skužila da dosta forumaša ima taj zamioculcas, a i meni se bome sviđa! Tak da ću si ga svakako nabavit... Sad sam baš happy! 

Na vrh
pinky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 23:37
Ak neko slučajno ima još kakav prijedlog nek mi pliz javi.. Naime ja inače imam velki peh u životu, jako volim biljke, a soba mi je dosta mračna (samo 1 krovni prozor) tako da sam dosad njegovala biljkice s balkona i u vrtu, al bi to fakat htjela promjeniti i napunit sobu sa što više različitih biljaka, btw nadam se da ću u 9 mj. probit još jedan prozor u sobi, tak da ću bit u sretnijoj poziciji.. smile219 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 22:40
Pinky,meni je zamio isto prvi pao na pamet i baš se nekih ne mogu sjetiti.Nadam se da budeš brzo imala još jedan prozor a time i više svjetla.Ja jednu od bromelia držim u hodniku gdje je relativno  mračno.Dobro se drži,čak je i mlade potjerala,no ne znam kako bi se ponašala da je u cvatu,ova moja je ocvala. u jednom djelu hodnika mi je ficus,onaj malecki,mislim da piše ginseng(onaj sa korjenom vani)i super raste. Probaj sanseveriju.
Eto,nadam se da sam ti malo pomogla.I te biljke vole svjetlo no, evo kod mene, mogu biti i u malo mračnijem prostoru.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 18:56
Izbor bi mogao biti ovakav:
1.Spathyphilum-nama cvate u jako tamnoj kupaonici
2.Zamioculcas
3.Aspidistra elatior
4,paprati -večina vrsta voli sjenu
5.Aglaonema
6.bršljani
7.sansevieria
8.pilea
Na vrh
pinky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pinky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 14:52

Hvala na savjetima, sad će odabir biti puno lakši.. Zamioculcas sam već smjestila u sobu i zasad se super drži! pozz!

Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:55
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

Izbor bi mogao biti ovakav:
1.Spathyphilum-nama cvate u jako tamnoj kupaonici
2.Zamioculcas
3.Aspidistra elatior
4,paprati -večina vrsta voli sjenu
5.Aglaonema
6.bršljani
7.sansevieria
8.pilea
............... eeeeeeeeeeeee sada cemo jos to provjeriti i  prakticno, jerbo kod moje jedinomamino nista ne uspijeva tj ona uspije sve pretvoriti u pepeo i prah....Approve
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 20:27
Molim za pomoć - preporuku dekorativne sobne biljke za ured u kojem je uvijek toplo, ali nema svjetlosti. Biljka bi stajala u kutu u kojem je dosta sjenovito. Također bi voljela da to bude visoka biljka. Znači najvažniji zahtjev je da ne traži svjetlosti i da je visoka. Hvala!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:07
U sličnim uvjetima u mom uredu imam zamioculcas, odlično uspijeva, svake godine baca nove grane, sada je visok više od metra (imam ga 3 godine)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:17
Da već je netko spomenu da zamiju staviš na sjenovito mjesto i zaboraviš na nju i biti će najljepša.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:45
Potpisujem! Na svjetlom mjestu joj je lišće svjetlije, a u mračnijem, tamnije.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 22:34
Super! Hvala svima.
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 15:58
koliko visoka naraste ta biljka? naime trazim nesto za kut sto bi naraslo do metra ali ne vise, jer nemam toliko prostora?
takodjer me zanima da li je biljka otrovna jer imam macica koji voli lickati biljke (orhidejinom liscu redovno daje puse zakaj ne znam, ali bar nije otrovna).
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 15:41
kaj nitko ne zna? :(
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 16:04
Misliš na Zamioculcas??
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 16:16
Naraste oko 1m- najviše 1,20. (Zamija)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 17:05
Originalno poslano od člana Ninochka Ninochka napisao:

kaj nitko ne zna? :(
Zamija moje kćeri ima dvije godine i visoka je cca 60 cm, a bila je tridesetak kad je kupljena, ne čini mi se da baš prebrzo raste.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 10:12
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Misliš na Zamioculcas??
 
da :) da li je biljka otrovna? naime za bozikovinu nisam znala da je otrovna, srecom susjeda me upozorila pa je biljka prelocirana prijateljici ju drzi na balkonu i nema zivina koje bi to mogle licnuti ili gricnuti.
 
znaci ne raste visoko, to je dobra vijest. idem u subotu na zitnjak pa se nadam pronaci koju zgodnu koja bi se s vremenom razlistala kao ove na vasim slikama (po forumu).
 
fala svima na odgovorima :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.