Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 17:16
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:


 





Otok, zbilja prekrasne cikasice ! TongueApproveCool 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 22:43
Aaaaaa,krasne su,možda ih nekad vidim i uživo!
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2013 u 23:21
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

....

 





...

 
Dali ikad posadiš plodove?
Eksotika je kul
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 14:17
Moja cikasica je preko zime propala kao i većini, listovi potpuno požutjeli i ja sam ih odrezala, a nju presadila u zemlju ispred kuće. Već sam mislila ništa od nje kad prije 10-ak dana pojavili se izdanci.
Kako je ona vani ispred zgrade bojim se da će mi je netko iskopati kad shvati što je pa je moje pitanje smijem li je sad prebaciti u posudu i kako da je njegujem.
Nemam sliku, ali ista je na slici od moon na prethodnoj stranici.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 17:27
Moje Cikasice su se konačno skockale . Prošle godine je dio lišća požutio pa sam ih premjestila u poluhlad na otvorenom . Ispod na terasi im nije pasalo , pa sam malo eksperimentirala i eto isplatilo se . Potjerale su opet nove grane , a sad ih polako nosim opet pod krov . 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/cikasi/82072.aspx -
Na vrh
dosa49 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dosa49 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2016 u 10:38
Drage moje,sa prekrasnog Hrvatskog primorja,eto da se i ja pohvalim da na Novom Beogradu imam prekrasnu Cikas palmu!Moja Cikasica prekrasno izgleda sa postojećih 9 i novih 8 listova!Uvjete je dobila fantastične:Znači,na balkonu,direktno sunce i najkvalitetnija zemlja,u loncu ili saksiji prečnika 36 cm!Ako je moguće zapravo ćete videti kako ona izgleda!




https://shack.com/i/popjrQSPj - </a>
Na vrh
viktorija_mall View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2016
Lokacija: Skopje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viktorija_mall Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 21:26
Zdravo svima. Interesuje me dali mogu Cikas Palme da opstanu u Skopje RM u zimi napolje? Znate otprilike kakva je zima . Zna nekada pasti i ispod -15. Kako da ih zastitim? Mogu li to? Htela bih ih vani a  ne u saksiji.
Pomoc
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 23:15
Originalno poslano od člana viktorija_mall viktorija_mall napisao:

Zdravo svima. Interesuje me dali mogu Cikas Palme da opstanu u Skopje RM u zimi napolje? Znate otprilike kakva je zima . Zna nekada pasti i ispod -15. Kako da ih zastitim? Mogu li to? Htela bih ih vani a  ne u saksiji.
Pomoc

-15 malo nezgodno za cikasice, ali pokušajte je zavezat lišće,  prekrit agrofolijom i preko toga nailon  koji će te raširit i oko stabljike po zemlji da bi korjen ostajao što suhlji i da oko stabljike stavit nekakvu slami , ili suho lišće pa prekrit, mada sam skeptik za vašu klimu ali pokušajte
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 23:18
Originalno poslano od člana dosa49 dosa49 napisao:

Drage moje,sa prekrasnog Hrvatskog primorja,eto da se i ja pohvalim da na Novom Beogradu imam prekrasnu Cikas palmu!Moja Cikasica prekrasno izgleda sa postojećih 9 i novih 8 listova!Uvjete je dobila fantastične:Znači,na balkonu,direktno sunce i najkvalitetnija zemlja,u loncu ili saksiji prečnika 36 cm!Ako je moguće zapravo ćete videti kako ona izgleda!




https://shack.com/i/popjrQSPj - </a>

Prekrasna , svake godine ona ako ima dobre uvjete stvara dvostruko višec listova, ako ih je ove godine izbacila 8 dogodine ih je 16

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
viktorija_mall View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2016
Lokacija: Skopje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viktorija_mall Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2016 u 00:46
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Originalno poslano od člana viktorija_mall viktorija_mall napisao:

Zdravo svima. Interesuje me dali mogu Cikas Palme da opstanu u Skopje RM u zimi napolje? Znate otprilike kakva je zima . Zna nekada pasti i ispod -15. Kako da ih zastitim? Mogu li to? Htela bih ih vani a  ne u saksiji.
Pomoc

-15 malo nezgodno za cikasice, ali pokušajte je zavezat lišće,  prekrit agrofolijom i preko toga nailon  koji će te raširit i oko stabljike po zemlji da bi korjen ostajao što suhlji i da oko stabljike stavit nekakvu slami , ili suho lišće pa prekrit, mada sam skeptik za vašu klimu ali pokušajte


Hvala na ogdgovoru. Sutra cu da ih slikam i postiram. Vec sam ih zasadila a kupljeni su iz Albanije.

Na vrh
viktorija_mall View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2016
Lokacija: Skopje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viktorija_mall Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2016 u 01:58
Evo moje Cikas palme nabavene iz Albanije, a neznam ni dali su to, jer sam tamo videla da oni rastu veci, a sve slike sto sam videla u ovom topiku o Cikas Palme su male i u saksijama, tamo su po parkovima i dvorovima kuce.
 Pa sad ako neko hoce da mi kaze dali su ove moje palme Cikas ili sta vec??? Nisam uspela da doznam iz vrta gde sam ih kupila jer smo ih kupili od cuvara vrta.



____



_____________________



______________________



Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2016 u 09:36
To je cikasica, i u toplijim krajevima sade se u vrtovima kao kod nas u Dalmaciji, stariji primjerci su veći jer svake godine naprave dvostruko više listova nego predhodne i to dok su mlade, s godinama rozeta im se povećava za dva do tri lista više

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dosa49 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dosa49 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2016 u 12:02
https://shack.com/i/plYqLgIyj -

Na vrh
Suncelh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suncelh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2016 u 23:34
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/cikas_palma/88520.aspx -
Druga joj je god. Prosle god listove brzo izgubila. Nadam se da nece i ove...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.