Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Odabir bilja za otok Pag?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Odabir bilja za otok Pag?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Odabir bilja za otok Pag?
    Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 13:00
Trebam vašu pomoć! Naši kumovi imaju neku zemlju na otoku Pagu. Poznato je da je tamo sve jaaako slano. Htjeli bi si posaditi nekaj biljkica kojima ne treba puno pažnje (jer su tamo samo za godišnji i tu pa tam vikendom), a osim toga nekaj kaj uspjeva na moru gdje je zbilja sve prekriveno solju i sve je u kamenu! ?

Za sad su od biljkica koje uspjevaju odlučili za smokvu, mirtu i ružmarin.
Oleanderima, čempresima ne odgovara.

Neke od ideja su- neznamo da li bi uspjevalo!- bugenvilija, agava, lovor, nešto od makije koja raste na samom otoku!?!? Prelistala sam i Fridine teme sa otokom,ali bojim se da cvijeću nebu pasalo na Pagu. Od jednogodišnjeg eventualno prkos!

Hvala društvo! Svaka ideja i savjet su dobrodošli!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 13:46
Pa baš smo Rijeka i ja jučer o tome razgovarale, kako bi trebalo imati pravi mediteranski vrt, s biljkama koje su tu autohtone. Tako bi pasalo i na Pagu.
Nisi spomenula lavandu, pa recimo tamarix, a i svakakvi sekulenti, baš toga i ima na Pagu. Onaj s trokutastim listovima što ima velike raoza cvjetove - ne mora se zaljevati, takvo ti bilje treba. Kostriš bi bio dobar ne treba puno vode, a jako je dekorativan, kadifice također.
 
Jednostavno treba odabrati cvijeće koje ne traži puno vode i to je to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 17:08
Mi imamo kuću na Pagu pa ćemo vrlo rado pomoći.....

rlo bitno je koja je lokacija na otoku,najbliže mjesto na otoku,ukojem smijeru gleda u odnosu na Velebit.....itd .....Javi.....spremni za pomoć(znamo i najbliže rasadnike a i mi imamo nešto viškova)
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 20:08
......sa viskovima mediteranskog bilja, ako prolazite kroz Rijeku......Approve
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 08:17
Super! Fala Tropi, Triša, Rijeka!
Moram još točno saznati sve detalje pa javim! Mislim da sam na fotkama vidla Velebit u pozadini, a i mjesto sam zaboravila kak se zove, ali saznat ću! smile58
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.