Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznavanje ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznavanje ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 22:34
procitala sam dva x ali cinjenica da ima i otrovna vrsta me kocila da je berem.ovdje ima iste kao na slici i ta gusta kao borici i ta rijetka.nenormalno je ima,ovdje niko ne yna ni kako se yove kamoli da je shvata ko kao ljekovitu biljku.ja sam ubrala ove gusce vrste i kuhala za tiniziranje lica,jos me strah d aje oralno uzima.evo pitam da li voda kad se kuha malo pocrveni i ima jak prodoran miris?nemam cime slikat,a rado bih da se uvjerim da je to ta biljka,mada kazem ista je kao na slici koju mogu da berem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 21:09
Danas sam naišla na jednoj lijepoj livadi par biljčica za koju bih molila znalce da mi odgovore da li su ljekoviti i da li ih se isplati brati...

1.

2.za ovu biljku mislim da je poljska preslica ali da li je ljekovita, hm, hm...


3.ovo mi se čini da je gospina trava ali mislim da sam zakasnila, skoro da je ocvala ...


4.solidago ?


5.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 13:55
Ivna, za 3.i 4. sliku si u pravu, a 5. bi mogla biti kičica!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 17:51
Lovro, hvala ti Big%20smile, je u pravu si, ovo na slici 5 jest identificirano kao kičica...
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 20:50
1. Tussilago farfara ili podbel?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 23:25
1.Podbjel se isplati brati jer je odličan u borbi protiv kašlja ali kako sadrži alkaloide čaj od podbjela se ne bi smio piti više od 15. dana, najbolje u kombinaciji sa drugim čajevima.

2.Poljska preslica, da ili ne?
Ovo što vidim u prvom planu rekla bih-da.
Ali s p.preslicom treba biti oprezan i smiju je brati samo znalci budući da ima i otrovnih.Biljka, dok je mlada, podsjeća na malo božićno drvce
Nema klasić na vrhu.

3.Gospina trava je precvjetala i više nije za branje.Bere se dok je većina cvjetova još u pupoljku.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 05:51
Cenarius, zahvaljujem...
Fermina, nek se nitko drugi ne uvrijedi al dok ti ne daš zadnju riječ, ja nisam sigurna ubrati neku biljku ili ne...
Za podbjel sam pitala ciljano a preslicu , ne hvala, jedino me je zanimalo da li je ljekovita ili otrovna kad sam već naišla na nju u velikoj količini...
Prije dosta vremena sam pročitala što ste sve napisali o preslici , dobre me "uplašili" LOL i nju ne diram...
I sad u nadi da će mi netko odgovoriti još na ovo;imamo mi temu na ovom pdf-u  o podbjelu , ja nisam naišla na njega Embarrassed ?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 13:07
Ivna, hvala ali pretjeruješ i precijenjuješ moje znanje.
Ja zapravo nerado identificiram bilje po slici.Trebalo bi staviti barem nekoliko slika iste biljke i to stručno snimljene....

A joj, šteta da se bojiš preslice, jedne od najvrijednijih biljaka posebno za žene.Slikaj je izbliza, držeći je u ruci , tek ubranu.Na fotiću nađi opciju cvijet pa slikaj na 15-20 cm udaljenosti, više snimaka pa stavi one koje su najbolje.Ali na temi preslice ćeš sigurno naći dosta slika.Ili utipkaj u google ali razgledaj desetine,stotine slika dok ti "sjedne" u glavu.

Evo ovaj članak dr. Stribora Markovića bi trebala pročitati svaka žena koja drži do svog izgleda i zdravlja:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1087/

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 00:08
Nije baš tema, ali moglo bi biti zanimljivo jer radi se o biljci koje puno ima u kontinentalnom dijelu npr. oko Zagreba, no ništa se o njoj ne piše i govori u Hrvatskoj, dok je u Evropi poznata kao heel all-liječi sve-zanimljivo-mislim predobro no vjerojatno pretjerano, ali opet i svakako vrijedna ljekovita biljka, i jestiva samonikla , pa jeli ima netko iskustva sa njom
http://suite101.com/article/is-prunella-vulgaris-truly-an-all-healing-herbal-medicine-a267680
Prunella vulgaris

prunella%20vulgaris

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.