Početna stranica Početna stranica > Humanitarna akcija - CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!! > Humanitarna akcija za djecu smještanu u SOS dječjem selu > Cvijet.info za SOS Ladimirevce: JESEN
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomozimo i Filipu!!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomozimo i Filipu!!!!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomozimo i Filipu!!!!
    Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 14:16

Dobio sam privatnu poruku od Filipove mame koja nas moli da pomognemo Filipu i olakšamo mu život ...

Jer naše Ministarstva zdravstva dječaka sa staklenim kostima proglasilo 'potpuno zdravim'....
 
evo i članak iz Večernjeg lista:
 
POBJEDA NAD BIROKRACIJOM Upravni sud ukinuo sramotnu odluku Ministarstva zdravstva
Dječak sa staklenim kostima ipak nije 'potpuno zdrav'
Autor ŽELJKA RAČKI-KRISTIĆ
Filipa%20Dobrića%20Ministarstvo%20zdravstva%20proglasilo%20je%202005.%20potpuno%20zdravim
Filipa Dobrića Ministarstvo zdravstva proglasilo je 2005. potpuno zdravim
Foto: Davor Javorović
Nakon pune tri godine povlačenja po sudovima, obitelj 12-godišnjeg Filipa Dobrića, koji od rođenja boluje od bolesti staklenih kostiju, Osteogenesis Imperfecta, dočekala je ukidanje sramotne odluke Ministarstva zdravstva.

Na njihovu adresu u Osijeku stiglo je rješenje Upravnog suda prema kojemu će se nad djetetom, koje je Ministarstvo proglasilo zdravim i još 2005. mu ukinulo invalidninu, provesti novo vještačenje.

Dostojanstven život
– Te tri godine od kada je počeo pakao zbog gubitka invalidnine i smanjivanja dječjeg dodatka, gubitka prava moga sina na dostojanstveni život, i čekanja na pozitivnu odluku suda, potpuno su psihički, ali i financijski iscrpili mene i moju obitelj – kaže majka Anita, ipak zadovoljna odlukom koja joj daje nadu da će nepravda biti ispravljena.

Njezin Filip, koji od rođenja boluje od opake bolesti zbog koje mu je svaka kretnja zapravo opasnost od loma, a naškoditi mu mogu čak i majčini zagrljaji, proglašen je rješenjem Centra za socijalnu skrb i resornog ministarstva potpuno zdravim djetetom, s lakšim oštećenjem zdravlja.

Uz ukidanje invalidnine, prije dvije godine zbog toga mu je smanjen dječji dodatak sa 830 na 370 kuna, a ove godine mjesečno Filip dobije tek 311 kuna.

Upravni sud, nakon pregleda opširne medicinske dokumentacije, utvrdio je pak da dijete ima deformitet obiju potkoljenica i podlaktica, varuse obaju koljena, kontrakture koljena, skraćenje tibije s deformacijama, da zbog toga ima gegajući i otežan hod te mu je potrebna tuđa pomoć pri obuvanju obuće te kod izlaska i ulaska u kadu.

Uz to, Filip ima mentalnu retardaciju, smetnje u govoru, ne razlikuje boje, ne uspijeva svladati brojanje i ima slabo razvijenu grafomotoriku.

Ponovno vještačenje
– Za sada mi se odgovorni iz Centra i Ministarstva još nisu javili. Vjerujem da će me pozvati u rujnu, kada završe godišnji odmori, a onda ćemo ponovo na vještačenje. Nadam se da će ovaj put shvatiti da je moj sin 100-postotni invalid i da zaslužuje da mu osiguraju normalan život – zaključuje majka Anita.  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 14:16
Bez kolica i rolatora
  Filip, koji je inače odličan učenik uskoro 5. razreda Centra za odgoj i obrazovanje Ivana Štarka za djecu s posebnim potrebama, u ovu će školsku godinu ući bez potrebne hodalice, tzv. rolatora.
 
Na žalost, hodalica na koju će imati pravo preko HZZO-a za godinu dana, raspala se, a obitelj nema novca za novu, čija je cijena 1.200 kuna.
 Uz to, HZZO odobrava tek dio novca, odnosno 300 kuna. Pretijesna mu postaju i invalidska kolica, čija cijena je vrtoglavih 12.000 kuna. HZZO odobrava 7.500 kuna.
 
Svi koji mogu i žele pomoći da Filip u novi razred krene uz potrebna mu pomagala novac mogu uplatiti na sljedeći žiro račun:
 
Ljubomir Dobrić, Privredna banka Zagreb 234009-1000000072, broj računa 3203002956, uz naznaku 'za invalidska pomagala’.
 Ili na devizni broj računa PBZ, Kapucinska 25, 31000 Osijek, broj računa 20190524645 Swift Code PBZGHR2X IBAN, HR 882340093203002956
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 14:19
kud ide ova država Cry
 
treba pomoči...koliko tko može toliko neka uplati 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 14:34
stvarno je zalosno sto se ovakve stvari događaju....
 
umjesto da ovakve stvari budu besplatne i pomognu ljudima... drzava tu ne pomaze...
 
a obicne andole koje kostaju 5kn i svatko ih si moze priustiti to drzava placaja i daju ih besplatno a ovake skupe stvari koje si ljudi ne mogu priustiti a ne mogu bez njih ostave neka se ljudi snalaze.....
 
 
 
Slazem se sa iris treba pomoci.. pa koliko ko može...
 
kuna po kuna i skupiti ce se ....
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 22:10
Vjerujem da nitko od nas na ovo ne može ostati ravnodušan i da ćemo pomoći koliko god tko može.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 13:03
Pridružujem se akciji!!!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 17:58
Naravno, pomoći ćemo....nažalost puno ljudi i djece trebaju pomoć....ta me nepravda boli, a svakodnevno se baca hrana i kupuju gluposti......
Na vrh
Anne View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 11:08
Hvala svima od srca !
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 12:48
pišem samo zato da vas podsjetim Wink
Na vrh
Anne View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 09:34
Hvala teta Iris Smile
 
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 09:21
tu smosmile86
sutra je novi dan
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 21:10
Za Filipasmile79!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 22:50
Pridružila se i ja....smile79 Filipu.
Na vrh
Anne View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 08:55
Hvala tete dobrog srca  , šaljemo Vam  smile79
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:04

ja i moja nasljednica šaljemo pozdrav za Filipa Thumbs%20Up  i pridružit ćemo se akciji..toliko o državi koja se "brine" za najpotrebnije,kako te ljude iz zdravstva nije SRAM...Angry...ma ja bih svima nogom u guz..iz tih fotelja

Na vrh
Anne View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:54
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ja i moja nasljednica šaljemo pozdrav za Filipa Thumbs%20Up  i pridružit ćemo se akciji..toliko o državi koja se "brine" za najpotrebnije,kako te ljude iz zdravstva nije SRAM...Angry...ma ja bih svima nogom u guz..iz tih fotelja

 
Hvala Duda-Lave Heart
Puno , puno pozdrava tebi i tvojoj nasljednici .
Ali isto tako hvala svim tetama i njihovim obiteljima  na forumu , šaljemo Vam smile79
 
Hvala Vam !
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.