Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pitanje o kakici :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pitanje o kakici :)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pitanje o kakici :)
    Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 15:06
Big%20smile... da o kakici
 
neznam gdje bi postavila ovo blesavo pitanje a neizdrživo me zanima.
dali pseca kakica šteti bilju ili mu pomaže kao gnoivo?
 
recimo imaš vrt i pes ti se pokaka i ti umjesto da to pokupiš i baciš u kantu  zatrpaš pored neke biljke u vrtu?Big%20smile
 
LOL
Tražim stan u zg gdje je dozvoljeno držanje pasa :)
ako tko ima javite se na pm
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 15:39

nisam nikad namjerno gnojila s njim Tongue pokupim ih i bacim

ali od onih što su mi promakli nisam primjetila nikakvu štetu
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:15
 ovo i mene zanima...bas me veceras dragi nazvao i pitao moze li on to baciti u vrt kao gnojivo jer  nasa malena ljubimica jos uvijek stepenice vani dozivljava kao wc pa stalno za njom kupimo...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:20
neznam za pseću, ali znam za kokošju da sadrži mnogo fosfora i jako je dobra kao gnojivo, ali se obavezno mora stavljati samo pred zimu na zemlju, da ne spali biljke.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:25
to znam za kokošju...izuzetno jak gnoj i treba ga razrijediti...
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 08:41
 
Da, kokošji gnoj je dobar, ali ga treba i jako razrijediti. Imam dobro iskustvo s njim. Pred ... godina imala sam dogovorenu robnu razmjenu s jednom kumicom na placu, ona meni kokošji gnoj, a ja njoj stari kruh (najteže mi je baciti hruh!). Kad sad na to gledam, prilično poduzetnički, zapravo sam joj davala sirovinu na doradu Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:17
Ništa pseće nemojte stavljati kao gnoj! Ispod njihove kakice ni trava ne raste! Oni su mesožderi. Kokice isto imaju jako agresivnu kakicu. Uostalom isto trava ne raste tam di se kokica pokaka! Ali one ipak jedu i hranu biljnog porijekla.
A neznam jeste li primjetili kako biljka uvene ako se pes popiški na nju.
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 13:26
moram priznati da jorgovan koji psi (prvo otac, sada i sin) zalijevaju u vrtu mojih roditelja uredno ko bedast raste. jedino kaj mijenja boje od njezno roze do plavoljubicaste (nikad ne znas koje ce boje biti cvjetovi, pa smo to pripisali njihovom zapisavanju).
 
no kakicu uredno micemo jer ne mirisi (ipak ne papaju ruze). za kokosju kakicu sam cula i baka ju je za ruze koristila.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 13:36

mislim da nije dobor zakopati kraj neke biljke nego bi bilo bolje da se to negdje kompostira kao i sve ostalo,,, jer inace je prejako i spali biljku akao i svaka kakica...

 

zato je najbolje da negdje odlezi i sa necim se jos razgradi i sazri....

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 23:39
Kakica pasa koji jedu suhu hranu se ne razgradi nego samo posuši i duuuugo traje.Ako se hrane kuhanom hranom ili barfom,normalno se razgrađuje i raskvasi na kiši.No,nije baš dobro stavljat je u kompost,jer su ,moguće,u njoj prisutna jajašca glista.Tak,da za svaki slučaj-berba kakice i u smeće!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 23:54
Slazem se s ovim sto je Rain napisala/o....moja mama je koristila "kakicu" od golubova u vrtu-za voce/povrce...ali se sjecam da nije nikad stavljala(prvo je razmuti u vodi) puno jer je jaka... ...bas sam se osmjehnula na naziv teme ...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 23:14

Dok sam imala Laru dvorište mi je bilo puno "otoka" sa jako bujnom travom. Ali po ljeti dok su bile vrućine, trava je bila spaljena na mjestima gdje se je popišala. Nisam sigurna, ali mislim da je u prvi tren mokraća spalila travu, ali dok se je u zemlji razgradila onda ju je pognojila. Kakicu smo skupljali i bacali, a najčešće svekar skupi pa zakopa negdje pod bradje( loza na pergoli).

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.