Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - da li je to rujnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


da li je to rujnica

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
enes View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Rujan 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enes Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: da li je to rujnica
    Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 09:07
Na panju smrče pronasao sam gljivu promjera 10 cm .imam foto te gljive kako da taj foto stavim ovdje 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 10:22
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:46
enese ima negdje u postovima upute kako su ljudi stavljali a tako se i ja priučila ( uz pomoć forumaša).... ja sam koristila photobucklet , tamo se ulogiraš i napraviš kao svoj račun koji ti služi da na taj tvoj virtualni album digneš slike sa svog kompa...vodi te korak po korak...i onda kad t je slika tamo ima ispod nje 3 reda sa nekim brojevima , označiš zadnji red i kopiraš ga ovjdje u skolpu odgovora i stisneš enter i kad se prikaže tvoja poruka prikaže se i slika... čarolija!!! :O)))

...ima pra vrsti rujnica ali ono najkarakterističnije za njih je da ispuštaju kad ih porežeš neku vrstu krvi koje je zavisno od vrste ili narančasta ili tamno crvena, tvrdog su mesa, ispod su listići, stapka im je pri dnu stručka šuplja a na udarac ili rez to mjesto mjenja boju... najčešće prvo u narančastu ,,crvenu a kasnije u zelenu...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:15
gčljiva rujnica - mora izvana biti žučkaste boje - s tapka , a odozgora i izgleda   lijepe naranđaste boje , raste iz bijelog ovoja .izglesa kao da ras te iz ljuske jajeta  za sliku moraš pitati božikovine ili nekog ko to bolje zna od mene 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:21
...bo, ja za tu ne znam.... znam samo za ovu jelovu i krvavu rujnicu...al nijedna ne raste iz jajeta.... ja te iz jaja ništa ne diram....čim vidim jaje sjetim se pupavke...imaju u početnom stadiju nešto malo slično jajetu.... uf...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 00:16
ovo što je branka opisala je blagva (u nekim krajevima ju zovu i rujnica). najlakše je na google-u upisati "rujnica" i otvoriti slike...ima ih prekonekoliko...
prava rujnica se nikako ne može mjeriti sa blagvom u kvaliteti...blagva je kraljica među gljivama!
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 19:52
ooooooooooo- baš tiCheerleader%201  hvala  , neka i mene netko pohvali da nešto znam 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 19:54
jel nas dvoje imamo trku na sto metaratorchtrack
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.