Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada kozmetike od ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada kozmetike od ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 14:22
la sam podatak na internetu u vezi kunice da njeno ulje cuva od ostecenja koze nastalog od sunca.Isto se pravi u vodenoj kupelji pa me zanima znal jos ko sta u vezi ovoga.vama vise vjeruejm neg googletu LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Goranka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Siječanj 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Goranka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2015 u 00:07
Oduševljena sam sa ovako konkretnim i predobrim savjetima. I ja molim za pomoć i savjet. Dobila sam na poklon aloa veru u tegli. Ocjedila sam gel iz njezinih listova i želim ga koristiti oralno i u kozmetici. Znate li koliki  rok trajanja ima takav svježi gel, koliko i na koji način ga mogu čuvati? Smije li se zamrzavati? Unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 23:52
Sigurno si već iskusila da izvađeni gel iz aloje nakon kratkog vremena pocrveni, tj. oksidira pa takav više nije za upotrebu.Najbolje ga je izvadititi iz lista neposredno prije upotrebe ( konzumiranja ili stavljanja u kremu) pogotovo kad imaš biljku kraj sebe.
Ako ga ipak trebaš stabilizirati i čuvati izvjesno vrijeme onda to učini tako da ga izmiksaš i dodaš C vitamin u prahu, na 100ml gela 500 mg C vitamina.Takav gel trebaš držati u tamnoj boci u frižideru.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 13:12
Pozdrav svim članovima :)
Nova sam ovdje, iako vas čitam već neko vrijeme. Posebno me zanima ljekovito i začinsko bilje.
Živim u Zagrebu i trudim se uvijek imati na balkonu nešto, a pošto ljeti 2-3 mjeseca provodim na moru, odnesem to uzgojeno i posadim iz tegle u zemlju.
Pokušavam također sama napraviti nešto od prirodne kozmetike i u tome su mi mnogo pomogli vaši savjeti.

Da postavim i pitanje :) Što mislite o kokosovom ulju u kozmetici? U zadnje vrijeme se baš puno piše o njemu i to sami hvalospjevi. Pomislila sam da bi se možda moglo koristiti kao baza uz dodatak nekog macerata ili eteričnog ulja.
Možda netko ima i kakav receptić? Pošto sam već u nekim godinama (55), zanimala bi me kozmetika za zreliju kožu.
Unaprijed hvala :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2015 u 23:11
Kokosovo ulje je dragocjeno u kozmetici.Ima anti-aging učinak pa će sigurno koristiti vašoj zreloj koži.
Upotrebljhavam ga kao uljni dio hidratantne kreme ali uz dodatak još nekog ulja, napr. avokada.
Kao vodeni dio kreme upotrebite hidrolat ruže ili cistusa ( još bolje obadva ) jer su obadva dragocjena za zrelu kožu.

Kokosovo ulje odlično je i u losionima za tijelo a u kombinaciji sa shea maslacem fino hrani i omekšava zrelu kožu.
Možete jednostavno pomiješati oba ulja u jednakim omjerima, malo ih zagrijati u vodenoj kupelji, dodati neko eterično ulje ( napr. lavandu ili ružu) i dobili ste fini, hranjivi i mirišljavi losion (ulje ) za tijelo.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2015 u 08:17
Hvala Fermina-Daza <3
Što koristite kao emulgator? I u kojim omjerima miješate sastojke, ako nije problem?
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2015 u 12:36
naletila sam na ovu knjigicu
http://www.zmag.hr/admin/public/javascript/fckeditor/editor/ckfinder/userfiles/files/prirodna%20kozmetika%20iz%20vlastite%20kuhinje%20-%20web.pdf

možda će nekome poslužiti :)

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2015 u 13:45
Nije problem.Možete to naći po internetu: 13 g masnog dijela ( neko ulje ili 2-3 vrste ulja ) i 31 g hidrolata.Emulgatora ima raznih ali za početnike savjetujem Phytocream, 5 gr na lončić kreme od 50 ml, dodaje se u masni dio kreme.

Knjigica je zgodna za pročitati, korisna za svakoga.Hvala.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
600Klara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 600Klara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2015 u 23:45
Nije me dugo bilo na forumu...
Fermina Daza, najljepša Vam hvala :) najbolje je ovako iz prve ruke i jednostavno objašnjeno :)


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.