Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - orhideja pušta mlade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


orhideja pušta mlade

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 22:00
Kao prvo pozdrav sugrađanki smile75 nadam se da ćes ostati da se druzis sa nama i kada rijesis problem sa svojom orhidejom Big smile
A što se nje tiče, uistinu ne izgleda obećavajuće....keiki ima samo jedan začetak korijena i jedan listić koji već sad pri vrhu izgleda žućkasto...
Mislim da bi trebala probati kako ti je Cimicifuga objasnila i vise se baziraj na ćešće prskanje nego da ga  zalijevaš, na taj način keiki osjeti vodu i podstices korijen da raste u potrazi za njom umjesto da ga stavis u mokar supstrat gdje bi prije struhnuo nego pomakao s mjesta.
I onda se naoruzaj strpljenjem i čekaj da vidis sta ce biti......
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 23:17
Takodjer pozdrav :) Tek sam otkrila forum, pa mi je u cilju ostati posto sam veliki obozavatelj orhideja i imam ih vec par. A sto se tice keikija nije uopce zuckast, iznutra ima svijetliju zelenu ko u mladih listica,stovise dosta je i cvrst na suhoj grani, bas se bori :)..s druge strane( ne vidi mi se na slici ) ima jos jedan mali izboj korjencica, stavila sam kesicu na to i prskam stalno vodom da potaknem vlagu. planiram ostaviti jos koji dan, pa cu ga onda presaditi odvojenog i nadam se uspjehu :(
bas bi ga volila spasiti, prvi mi je keiki :(
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 23:46
Ako je majka orhideja uvenula, apsolutno nema vise potrebe da keiki bude na njoj, odcijepi ga od grane i prebaci na svjez supstrat i tamo nastavi da ga orosavas. Super je sto ima jos jedan zacetak korjenčića i da mu je sredina tako zdravo zelena...medutim, motanje korijenčića u kesu i nije bas dobro jer voda u kesi nema gdje da ispari pa mu je  korijen stalno mokar i keiki moze poceti da truhne.
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 00:31
e hvala :) a zanima me moze li pomoci hormon rasta ?
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 11:15
 Postoji hormon rasta koji je namjenjen za orhideje, ali kod nas ga sigurno nema u slobodnoj prodaji, a ovi hormoni koje mi mozemo naci ovdje su ili za drvenaste reznice ili za zeljaste i nisu bas pogodni za epifitne biljke kao sto su Phalovi. 
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 11:23
evo ja sam ga presadila pa se nadam najboljem :)
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 15:37
i evo ga :)



http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/orhideje/keiki2/77021.aspx -



Na vrh
Mrkvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2015
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mrkvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 08:51
I ja bih se uključila s jednim pitanjem. Zapravo već je bilo postova na ovu temu ali bih još jednom pitala- kako odvojiti ovaj keiki koji raste pri bazi matične biljke? Ima i svoje korjenčiće ali se bojim da ne oštetim keiki ili glavnu biljku. Za sada bih jedino pričekala s odvajanjem jer cvjetna stapka s glavne biljke prolazi kroz list keikija pa ću čekati da ocvate, ali me zanima je li odvajanje uopće moguće. 

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/sobno_cvijece/orhideja_1/81393.aspx -


Na vrh
vkljerka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2016
Lokacija: Zenica
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vkljerka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 08:53
Moja orhideja!


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.