Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama > Literatura o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - viola sunkiss mix
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


viola sunkiss mix

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
xena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: viola sunkiss mix
    Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 18:38
ajme molim vas pomozite mi,studiram agronomji i na 3. godini sam i tribalo bi bi nešto o ovoj biljčici,tj po prvi put se susrećem sa cvjećarstvom i tribalo bi mi nešto za seminar ili neka stranica o VIOLI SUNKISS MIX i koja je to biljčica na hrvatski. please help Shocked Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 19:02
Xenia,to bi po domaćem bila maćuhica.Imaš tu dosta savjeta o njima(pogledaj pod "vrtno cvijeće",u temi "maćuhice"),mislim da ima i na naslovnici tema o njima.
Šta bi to bilo "sunkiss mix",vjerojatno vrsta neka,no baš o toj-sunkiss mix ima nešto osnovno ovdje
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:45
To je mini maćuhica... ili maćuhica sitnijeg cvijeta:
 
Viola ti je latinski naziv za maćuhicu:
SUNKISS MIX je ime tj. naziv vrste maćuhice...  iako je ovo gluposta ako te je netko pitao... jer to je naziv od pojedine firme.... u ovom primjeru je to Baii...
 
dok se u konkurencije jos naziva i baby face.... i sl...
 
 
 
no nema veze.... to je sigurno neki prefesor vidio na netu pa sve doslovno shvacaju.. jer sve je to Viola x hybrida.
 
no kako bvilo da bilo:
ovo je dvogodišnja biljka koja se sije tjekom ljeta i sadi u cvijetnjake ili vrt u jesen ....
 
podnosi niske temperature te moze prezimiti i u kontinentalnom djleu lijepe naše.... naraste 15cm u visinu i sirinu.... a u zadnji dvije tri godine postoji i maćuhica koja je puzava te moze narasti i puno duže do nekih 30 cm u dužinu i više....
 
ako te nesto preciznije zanima slobodno pitaj
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 08:01
Izgleda da ćemo uskoro imati stručnjaka agronoma na ovom forumu. Malo ćemo mi pomoći tebi, a kasnije ti nama.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 11:38
Koliko ja znam.....te male maćuhice se koriste u kozmetici za čišćenje lica od vimlica, akni......dugo cvijetaju, još dok je hladno pa sve negdje do kraja lipnja
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.