Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Konac za goblen - Kako iskoristiti višak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Konac za goblen - Kako iskoristiti višak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Konac za goblen - Kako iskoristiti višak
    Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 20:56
Budući mi već od 3 goblena dosta konca ostalo, imate li ideju kako da ga iskoristim?

Znam da imate dosta ideja, pa ja ih čekam!!! Big%20smile


P.S. Samo da nije nešto jako komplicirano!!! Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bubamara22 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubamara22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 21:05
jedino kaj bi meni palo na pamet su one kugle od špage, tj. od konca ako ga imaš, za bor, al prošao božić....inače stvarno ne znam kaj bi s tim....
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 21:18
Ma ima jedna fora...ne znam točko kak se to zove...radila sam to ko klinka .....nešto kao makrame ali se radi na drvenoj podlozi na koju se zabiju mali ukrasni čavlići ( naravno u određenoj formi ) a onda se oko njih kombiniraju konci u boji i na taj način se dobije neka " slika "   
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 21:58
Sad si me hippy sjetila da je i moj buraz kao dječačić radio nešto sa okvirima, čavićima, ali on je namatao nekako tanku vunicu, pa nešto rezuckao da dobije oblike kao cvjetiće. Jeli to neka slična tehnika?
Toga se nisam sjetila. A dali bi bio dovoljno debeli konac za goblene za to?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 22:13
Nisam baš previše u tom filmu, samo ti mogu reći kako sam MPK kad smo išli na prvo dugačko putovanje napravila putnu vreću. Heklala sam je od ostataka vune od goblena, podstavila je frotirom i na kimono rukave stavila ciferšluse. Bila je fenomenalna i onda smo u Munchenu (putovali smo u posjetu baki, imala je 4 mjeseca) pronašli u nekom fensi šmensi dječjem butiku kapicu sa coflekom napravljenu isto tako po dvije tri očice u različitim bojama. Pamtim i danas kako je kapa bila bezobrazno skupa no svatko se zagledao u moju princezu...
Danas je to jastuk na njenom krevetu..
i druga strana
Mislim da bi i Andrea mogla uživati u takvoj jaknici
Na vrh
ančica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ančica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 16:57
mi radimo od konca za goblene narukvice
Na vrh
bubamara22 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubamara22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 19:55
vidiš, vidiš, to mi uopće nije palo na pamet...ja sam to radila kao mala, ljudi to slabo danas rade, prije je to bilo za kupit na svakom uglu, i one s imenima....kak je to bilo daaaaavnoooo
Na vrh
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 14:50
donji dio ove kutijice je konac za goblen...ljepljen običnim ljepilom za razne podloge..
 
Na vrh
jassi View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jassi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 14:52
jao ovo je slatkoooooooooooooooooooooooooooo
 
franjek kaj je ono heklano...ocu ja to tak heklanoooooooooooooooo
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 12:41
MKM je nekad radila goblene,i naravno konca imamm bas puno...iskoristila sam ga vezuci,verovatno to za tebe i nije neka ideja,al vredi pokusati,mene to smiruje kao i biljke
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 12:44
negde sam videla kako se ukrasava s koncem i uskrsnja jaja,to bih bas volela nauciti.
izvezla sam i jednu traku od teksasa i tako prosirila moje farmerice,prijateljicinoj kcerki torbicu od teksasa...itd.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 10:37
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 12:08
Andrea, sad sam pronašla tko je pitao što s viškom konca za goblen.
Pogledaj pod Razne ideje
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 21:55
Andrea sada sam slucajno dosla na ovu stranicu, imampuno sema za goblen, ako hoces raditi javi se, isto tako i drugi imam original Willerove shene,.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.