Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kakvo cvijeće koristite za vazu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kakvo cvijeće koristite za vazu?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 09:18
frida u tvom buketu prevladavaju alstromerije
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 09:27
Ivane evo jednog savjeta za duže čuvanje ruža sa www.cvijet.hr
 
  • dobro je znati i jednu šok terapiju za vašu ružu:
     
    Kako u pet minuta osvježiti vašu ružu?
    Jednostavno, stavite ju u vruću vodu. Za 10 minuta vaša ruža biti će opet lijepa i uzdignute glave. Mi smo isprobali, preporučamo i vama.
  • Na vrh
    griva1978 View Drop Down
    Odrastao grm
    Odrastao grm
    Avatar

    Pridružen: 01 Srpanj 2008
    Status: Offline
    Bodovi: 1612
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 17:26
    Originalno poslano od člana frida frida napisao:

    na pijaci sam se odusevila ovim buketom koji je bakica prodavala...odrezala sam ga na kratko i stavila u vazu...ma tako mi je njezan i lijep...ne znam kako se zove to cvijece ???








    predivan ,rekrasan buket baš po mom guštu :O)).... nisam sigurna i možda griješim ali nekako mi liči to cvijeće na frezije...
    Na vrh
    griva1978 View Drop Down
    Odrastao grm
    Odrastao grm
    Avatar

    Pridružen: 01 Srpanj 2008
    Status: Offline
    Bodovi: 1612
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 17:29
    Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

    Jedno pitanje : moja ljubljena voli ruže, i naravno, kupim joj. Interesira me na koji način ih duže držati u vazi a da ne "pokljuknu" Čitao sam negdje da se  tamo gdje je rez natopi lojem od svijeće ? Inače, kad su već pri kraju supruga ih otrgne od stabljike i stavi u široku vazu s vodom, one opet ožive i lijepo i dekorativno izgledaju i još pet dana su lijepe..


    ....svaki dan im mijenjati vodu i oprati vazu, podrezati svaki dan za pola cm rezni rub...a voda neka bude hladna ali ne iz frižidera..... to vam je 2 min posla svaki dan al mislim da se isplati... :O)


    Na vrh
    griva1978 View Drop Down
    Odrastao grm
    Odrastao grm
    Avatar

    Pridružen: 01 Srpanj 2008
    Status: Offline
    Bodovi: 1612
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 17:31
    Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

    Ivane evo jednog savjeta za duže čuvanje ruža sa www.cvijet.hr
     
  • dobro je znati i jednu šok terapiju za vašu ružu:
     
    Kako u pet minuta osvježiti vašu ružu?
    Jednostavno, stavite ju u vruću vodu. Za 10 minuta vaša ruža biti će opet lijepa i uzdignute glave. Mi smo isprobali, preporučamo i vama.



  • ..to sa vrućom vodom am negdje i ja pročitala... i onda negdje drugdje da se na taj način ( još donekle živa biljka) stvarno stavlja na šok terapiju.... gdje ona od šoka hoće iskočiti iz žila... ne znam jel to istina...
    Na vrh
    Triša View Drop Down
    Cvjetni guru
    Cvjetni guru
    Avatar
    ZLATNI DONATOR

    Pridružen: 04 Siječanj 2008
    Lokacija: Rijeka
    Status: Offline
    Bodovi: 19699
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 18:45
    Ruža ako je prava, ja ih isto volim u vazi naročito u više vaza po jednu, zna mi trajati desetak dana, smatram da je to sasvim dovoljno.
    Momentalno imam u vazi cosmos, iz mog dvorišta i jako je efektan.
    RIJEKA

    "NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
    Na vrh
    Ivana-Mia View Drop Down
    administrator
    administrator
    Avatar

    Pridružen: 30 Studeni 2008
    Status: Offline
    Bodovi: 1278
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 12:40
    Ja kad imam ružu u vazi,u njenu vodu dodam žličicu šećera i onda traje duže.
    Na vrh
    frida View Drop Down
    Neukroćena biljka
    Neukroćena biljka
    Avatar

    Pridružen: 17 Rujan 2007
    Lokacija: .
    Status: Offline
    Bodovi: 3399
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 22:47
     Ma ne mogu ih se nagledati...već tjedan dana su mi u vazi i iste kao kad sam ih ubrala...vjetar mi na otoku polomio neke grane na velikom grmu pa sam je morala oškarati...


    Na vrh
    Kiki-ko? View Drop Down
    Cvjetni guru
    Cvjetni guru
    Avatar

    Pridružen: 10 Veljača 2010
    Status: Offline
    Bodovi: 6667
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 09:12
    Nemam vrt ali u mojim vazama se uvijek ponešto nađe.Pogotovo u proljeće.Ovo je penjačica Golden shower koju sam pusadila kraj zgrade pod moj balkon.
     
     
    Da imam rep mahala bi s njim
    Na vrh
    Kiki-ko? View Drop Down
    Cvjetni guru
    Cvjetni guru
    Avatar

    Pridružen: 10 Veljača 2010
    Status: Offline
    Bodovi: 6667
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 09:22
    Prekrasna je i ovakva.
     
    Da imam rep mahala bi s njim
    Na vrh
    hoya View Drop Down
    Cvjetni guru
    Cvjetni guru
    Avatar

    Pridružen: 26 Rujan 2008
    Lokacija: rijeka
    Status: Offline
    Bodovi: 6573
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 09:33
    Je, Kiki-ko. Svakako je lijepa. A ova vaza sa pupoljcima mi je super. Imam takvu i stalno mi je u upotrebi.
    Na vrh
    inaja View Drop Down
    Odrastao grm
    Odrastao grm
    Avatar

    Pridružen: 16 Veljača 2009
    Status: Offline
    Bodovi: 1007
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 17:29
    frida ,divno je
    Na vrh
    Maggie View Drop Down
    Već proklijao
    Već proklijao
    Avatar

    Pridružen: 07 Svibanj 2009
    Status: Offline
    Bodovi: 243
    Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 09:14
    Meni je najdraže kad posložim nekaj s cvjećem iz vrta.
    Na vrh
     Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
      Prosljedi temu   

    Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

    Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
    Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

    Stranica je generirana u 0,148 sekundi.