Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
Korisnik
Poruka
2M Art View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2014
Lokacija: Tuzla
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 2M Art Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2014 u 07:30
Pozdrav Puli,
Hobi radnja u Tuzli je na Brčanskoj Malti, Vaš muž zna gdje je to, u tržnom centru na spratu i zove se FEDI, a u Sarajevu je radnja TUGRA i za nju Vam šaljem link  da možete vidjeti šta imaju i koje su cijene ( mislim da nedostavljaju izvan BiH). Ako Vam još šta bude trebalo možete me naći i na Facebook-u "Čestitke Kurtović" tamo sam češće nego na ovom forumu.
Link za TUGRA   http://www.tugra-art.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2014 u 02:29
Veoma se radujem ,sto sam pronasla ovu temu!smile79
Na vrh
Tessos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tessos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 21:43
Evo i ja sam konačno se priključila. Dugo već radim ili bar pokušavam raditi decoupage tehniku, nešto uspjelo, nešto nije, prošla i neke tečajeve, ali malo mi i love treba sve više za moj hobi, pa sam se priključila ovom forumu. Moram priznati da nisam baš sve pročitala, više na preskokce, pa me zanima da li ljepilo za tapete se mora razrjediti više za ljepljenje salveta ili se razrjeđuje drvofix za ljepljenje salveta! Može pomoć! Hvala! Tongue
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 20:43
Napravila sam zamjenski kontur od drvofixa,akrilne boje,talka,sode bikarbone i strukturne paste.Može i bez sode,ali ovako je fino zrnato i  više liči na pravi vez.Ovo na slici je još mokro.Nije loše.Stavila sam u tubicu od potrošenog kontura.Na slici je bila proba pa nije baš uredno.Može se koristiti i kao "snijeg" ali onda se nanosi špatulicom ili drvenim štapićem od sladoleda.




Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 23:34
Kiki-ko?hvala sto si podelila zamensku smesu za kontur sa nama,super izgleda.Clap
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 13:19
Odgovaram Tessos na njeno pitanje.Dok postoji drvofix ne koristi ljepilo za tapete.Razrijedi ga dovoljno da se lakše razmaže,ali ne previše da ne razmoči salvetu.Radi što brže.Sve je u vježbi,a dio je u kvalitetnim ili nekvalitetnim salvetama.Za nekvalitetne salvete uvijek imam bočicu vrhunskog ljepila VIVA.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Adriatix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Veljača 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Adriatix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2015 u 09:40
Vrlo zanimliva diskusija

Svaka čast

Evo malog priloga.

Ne radi se o 100% zamjenskom materijalu ali barem je 50% zamjenski materijal.

Do sada ste cijelo vrijeme diskutirali o ljepilima.
Upravo ta ljepila su vam stvarala osnovni problem. Naime sve su to disperzivna ljepila na bazi vode. I to je uzrok sekundarnim glavoboljama.

Ukoliko uzmete neku običnu salvetu i na nju nešto nacrtate onda vam se cijeli crtež razlije jer ste koristili obične vodene bojice ili flomastere. Znači katastrofa.

Međutim ukoliko uzmete termo ljepilo i njime namažete podlogu onda salvetu možete fiksirati sa peglom ili fenom. I jednostavno je zapeglate. Termo ljepilo se rastopi i salveta se utopi u tom ljepilu. Kasnije opet polakirate savetu sa nekim nitro lakom.

Druga stvar je što sada više ne možete koristiti gotove salvete jer će nitro lak rastopiti otisak jednako kao što vodeni lak rastopi vodenu boju.

Ali zato možete na inkjet printeru štampati na jednom sloju najobičnije bijele salvete.

Znači postupak je sljedeći

1. Uzmete običnu bijelu salvetu razlojite je na slojeve
2. sloj fiksirate na jedan kerier ili na poseban water slide papir.
3. otisnete vaš željeni predložak
4. skinete salvetu i zapeglate na podlogu koju ste prije polakirali termo lakom
5. polakirajte sa  nitro lakom

Naravno možete sve to odraditi i na stari način ali tada umjesto vodene tinte u inkjetu morate koristiti inkjet printer sa polimerizirajućim vodenim tintama. Tada umjesto da koristite termo lak peglom ili fenom izpolimerizirate tintu i otisaka posaje vodopostojan. I dalje radite sa librokolom ili drvofiksom na poznat način.  I lakirate sa vodenim lakovima bez problema. Nažalost to je skuplja varijanta jer se radi o posebnim tintama koje rade isključivo na verificiranim uređajima. Znači sve morate uzeti u jednom paketu.

Dok uz onaj termo i nitro lak možete raditi sa svakim printerom. Naravno želite li otisak na cijelu salvetu treba vam jedan A3 printer. Ali ukoliko vas zadovoljava A4 format sve vas to dođe bagatelu. Ali opet se morate konzultirati sa sa nekim stručnjakom za te printere jer nije svejedno koji printer se koristi.  Jer ukoliko ne koristite water slide papir onda će se roler za uvlačenje papira poskliznuti na salveti. Sve izgužvati i gotova prića.
Međutim ukoliko roler za uvlačenje papira ne povlači papir preko salvete onda se neće poskliznuti i možete raditi na običnom kerier papiru.



Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 07:47
Adriatix hvala na savjetima!!!
Na vrh
lucadva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucadva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2019 u 21:00
Poštovanje svima . Zar forum više ne funkcionira ili se preselio negdje drugdje ? Šteta ako je tako, bilo je jako puno dobrih savieta . Molim vas neke obavijesti, ako netko zna . hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.