Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kora hrasta?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kora hrasta?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kora hrasta?
    Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 18:01
Da li bi hrastova kora mogla poslužiti kao malč? Usitnjena, naravno.
Stavila bih ju pod hoste i ruže kombinirane s trajnicama.
MM nije siguran, pa da čujem vas.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 18:22
Pozdrav,

svakako mislim da kora hrasta može biti malč, čak i bolji od primjerice kamenčića ili geotekstila, jer osim što sprečava zakorovljenje, čuva fantastično i vlagu te vrši zasjenu korijena. Malč u principu može biti svašta, čak sam vidjela i usitnjenu plastiku koja služi savršeno dobro svrsi i podiže kreaciju svojim šarama. Naravno, mislim da su najbolji organski, prirodni, autohtoni malčevi koje je i najlakše pripremiti, a upravo takav malč je i kora. Tongue
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 21:31
Brine me tanin koji hrast sadrži.
Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 15:42
Tanin bi mogao uzrokovati samo promijene boje na prumjerice betonu. Inače mislim da nema štete za biljke čije bi tlo pokrivao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.