Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ožujke- martovke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ožujke- martovke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ožujke- martovke
    Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 22:03
Bere li itko ožujke? Hoćemo slikice. Clap Ja ću sutra natjerati supruga, da ih tražimo. Boji se krpelja. Ići ću i u koprive. Kakvo stanište voli ožujka? Pozdrav gljivarima.smile219
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 08:28
Obrati se našoj jagodi. Kod nje ćeš saznati sve što te interesira.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 16:29
Među aktuelnim temama našla sam i ovu o ožujkama.Odmah me je zinteresirala jer moja glj.udruga se zove OŽUJKA iz RIJEKE.Dragi Smrčko ti mora da voliš gljive a najviše smrčke,zar ne?Iz kojih krajeva dolaziš?Ožujke u našim krajevima su počele još u veljači ali ove godine ih ima jako malo,broje se na komade kao da su varganji.Možda će ih biti nešto više nakon ovih obilnih kiša.Ja konkretno nisam našla ništa.One ti vole laporasto tlo i mješanu šumu.Što se tiče krpelja ja sam već zaradila jedan u G,Kotaru,a slike mislim da imam samo ih moram pronaći.Pozdrav i javi se jer uskoro počinju smrčci.Već 4.travnja je Smrčkijada u Umagu i svi krećemo onamo.smile92
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 17:00
evo i slike ožujke
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 17:06
Još jedna sličica
sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 20:47
Volim gljive, papati i brati. Nemam puno iskustva, uz ovaj forum sam naučila neke nove gljive i preživjela jesenju berbu sunčanica. Čula sam za vašu udrugu. Misilm da sam stranice gdje se spominje vaša udruga i saznala za ožujku.  Ja sam gljive (vrganje, dedeke i sunčanice) brala u šumama uz stari put od Rijeke prema Delnicama, te Gumancetu. Oko Kraljice šume sam samo šetala. Sad me zabrinjavaju medvjedi, gledala sam na njemačkoj televiziji njihove sposobnosti, pogotovo kad su gladni. Pomaže jedino nekakav sprej i ništa drugo. Namirišu te na kilometre.Confused Nebi voljela bti natamburana,samo mi još to treba. Čuvajte se krpelja, i ako možete cijepite( nisam sigurna postojil to kod nas). Znam dva slučaja koja su gotovo invalidi od toga ( mislim da je borelioza). smile219Dobro je što imamo gljivarske gurue na forumu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 23:09
Dakle ti si Smrčko isto naša sugrađanka ili okolica.Ako te zanimaju gljive pridruži nam se,puno ćeš naučiti.Što se tiče medvjeda rekli bi naši iskusniji članovi,više se morate bojati ljudi,jer medvjedi bježe od ljudi.Ja moram priznati isto se bojim zato nikad ne idem sama i nikad daleko od auta.Kad nas ima puno(zajednička gljivarenja)onda sam potpuno opuštena.Za krpelje nema nekog pravila možeš ga zaraditi bilo gdje.Treba samo ga pažljivo izvaditi i namazati crnom masti i neće biti problema.Eto toliko za sada uz dobru vjest za sve da su proradile e-mail obavjesti.smile229
sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 02:59
Jagoda ti si danas bila na smrčkijadi. Želimo raport. Jesi li se takmičila?smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 03:25
Naravno da sam bila na Smrčkijadi,ali smrčaka je bilo jako malo tek su počeli.Slikala sam dosta  sutra ću staviti slike ali na forum GLJIVE,ili ću otvoriti novu temu smrčci.
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 08:50
jagoda, ajde neka slike budu lijepe, tako da ja možda mogu nešto u šumi prepoznati po njima - isprintat ću si i nositi sliku sa sobomsmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:45
Lijepo moram priznati ! Ozujka iz Rijeke --- ja sam iz rijeke imam poznanika koji je u udruzi. Mislim da vole rast ispod snijega i posto skoro nema otrovnica u ozujku sigurne su za brat, ali uvijek treba biti oprezan !!
Na vrh
sizif View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sizif Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 11:29
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Među aktuelnim temama našla sam i ovu o ožujkama.Odmah me je zinteresirala jer moja glj.udruga se zove OŽUJKA iz RIJEKE.Dragi Smrčko ti mora da voliš gljive a najviše smrčke,zar ne?Iz kojih krajeva dolaziš?Ožujke u našim krajevima su počele još u veljači ali ove godine ih ima jako malo,broje se na komade kao da su varganji.Možda će ih biti nešto više nakon ovih obilnih kiša.Ja konkretno nisam našla ništa.One ti vole laporasto tlo i mješanu šumu.Što se tiče krpelja ja sam već zaradila jedan u G,Kotaru,a slike mislim da imam samo ih moram pronaći.Pozdrav i javi se jer uskoro počinju smrčci.Već 4.travnja je Smrčkijada u Umagu i svi krećemo onamo.smile92


jagoda, ti kao članica gljivarske udruge trebala bi znati da su ožujke (Hygrophorus marzuolus), pravilnikom o zaštiti gljiva ZAŠTIĆENE i stavljene na crveni popis zaštićenih i strogo zaštićenih gljiva kao ugrožena vrsta. nije poželjno poticati forumaše i ostale na branje iste, jer kazne nisu malene, a nakon dugo vremena zakon se počeo primjenjivati!
šumarski inspektori bit će gljivarima veča opasnost od medvjeda!!!

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.