Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako odgojiti cvjetoljupce?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako odgojiti cvjetoljupce?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako odgojiti cvjetoljupce?
    Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:50
 Evo kako se odgajaju cvjetoljupci...

 Razredni cvjetni kutić



  Proljeće na prozoru, kad već moramo biti u učionici



  A ovaj dio cemo uređivati, za sad se nešto pelca, nešto cvjeta, nešto čeka nove posude...bit ce posla za svih...


   Dječica su rado donijela cvijeće za razredni vrt i sad krećemo dalje...proljeće je stiglo pa smo krenuli s ovim projektom ( a kad učiteljica voli cvijeće LOL)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:04
Wink  Ovo me podsjeća na moje dane u "maloj školi", svake godine u drugom selu. Mame su uvijek bile jako spremne surađivati s "tetom" i cvijećem oplemeniti prostore za boravak djece. A bilo je i viška pelcera, malo za domaTongue.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:10
 Ma nemam potrebe "za doma"...ionako sam u ovom prostoru pola dana pa cemo uzivati svi skupa...ako se baš nešto razgrana presadit ćemo...vidjet ćemo kako će se razvijati...ove će proljetnice brzo proći pa ne znam što bih s njima učinila..da li da izvadim lukovice narcisa ili ne? malo sam se ljutila na njih jer su išli kupovati te narcise, a dobili su uputu da donesu od doma neku reznicu ili cvjetak kad mama bude presađivala...ili baka...naravno, tko ima, a ne svi pod svaku cijenu...ali djeca, ko djeca, došla doma i kažu "učiteljica rekla da donesemo cvijeće"..sad ću na roditeljskom morat objasnit...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:15
Narcise i tratinčice je najbolje kad ocvatu presaditi van u vrt. 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:21
 Imamo i jedan vanjski vrt u školi...mogla bih tamo...
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:48
super frida! e ovo me podjeća na moje dane u klupi, učionice u kojima je bio barem jedan cvijet bile su puno ugodnije od onih praznih, vjerujem da to cvijeće dobro djeluje na djecu, meni je uvijek davalo neku posebnu, smirujuću, kućnu atmosferu, nekako nije bilo sve strogo i hladno kad bi imali cvijeće u učionici, posebno mi je u sjećanju ostala učionica za glazbeni u kojoj je uz cijelu dužinu prozora bilo cvijeće a kad bi procvjetali narcisi djeca bi ih donosila učiteljici pa ih je bilo posvuda i meni je to bilo predivno!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:03
Frida svaka čast. Od cijelog školovanja i svih profesora najviše i najradje se sjetim one profesorice koja nas je vodila do 4 razreda.
Osim osnovnog gradiva naučila nas je da budemo marljivi ...
Nismo mi bili poseban razred - ona je bila posebna i svi smo mi s lakoćom nastavili svoje školovanje. Gotovo svi smo uspjeli ... 
Frida samo naprijed! 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:21
prekrasno Frida- svaka čast. Naše tete iz vrtića i za našu grupu uglavnom ja organiziramo slične akcije. Teta odredi početak, ja darujem vreču zemlje, teglice, sjemenje i pelcere i staklenke i papirnate role.
Tada tete s djecom (ja sam se prije dok nisam radila tada priključivala- sad tete vode) sade sjemenkice, malu u staklenku s papirnatim ručnikom malo u zemlju, i prate razvoj svake biljke.
I ako se neki pelcerić posuši djeca su jako tužna, dječica svaki dan malo pošpricaju, pozorno prate- svako si odabere jednu teglicu, a kad su biljkice već jako velike, tada ih sade u vanjski vrt i uređuju okoliš vrtićaSmile
I to je prekrasno- djeca takve aktivnosti obožavaju.
No nažalost jako je slab odaziv roditelja- tek poneko se sjeti poslati možda par zrna graha ili listić ljubiceCryCry
dok nisam prihvatila doniranje otrebnog, tete su same sakupljale novac i kupovale što je jako ružno (bar po meni) od strane roditelja jer to oplemenjuje našu djecu.
Zato frida- svaka čast treba više nastavnica poput tebeClapClapClap
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:45
hvala vam svima...i prije sam radila slično...moram reći da sam imala " dobre" roditelje pa su se uvijek rado odazivali na moje prijedloge...bilo u vezi cvijeća ili nekih potrepština za uređenje školskog bora ili za likovnu grupu...
  Sjećam se komentara jedne mame na moj zahtjev da djeca za tjedan dana skupe i donesu po jedan tuljak od toalet papira ( svaki)..jedna mama reče: " a što li je sad smislila?" Mogu samo nagađati što je sve mozgala da ćemo raditi od toga....Bilo je to kroz šalu, ništa zlonamjerno...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:52
mi doma skupjamo tuljce od wc papira i od papirnatih ručnika moram skupiti još 20tak kom pa ćemo raditi dvorac i most- tak smo se dogovorili- što ste vi izrađivali? svaka ideja zlata vrijediSmile
Mi smo prošle godine za uskrs radili od tuh tuljaca zeke i držaće za jaja, gnijezda za piceke i slSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 08:41
Pzdrav kolegici!Smile
Izvrsna ideja, male ruke vole raditi sa zemljomClap.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 09:35
Radili smo i držače za jaja i bubamare i cvjetove...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 13:42
kako se rade bubamare i cvjetovi??smile58
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 13:52
i ja bi bas volela videti
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 20:07
Bravo Frida, ti si sunašce koje nam daje nadu da će i neke nove generacije djece stasati u ljude a ne u čudovišta sa stadiona, pothodnika.
Znam, znam roditelji moraju odgajati svoju djecu no Fridi smile78što im u tome pomaže!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.