Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako razmnožiti hortenziju?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako razmnožiti hortenziju?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako razmnožiti hortenziju?
    Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 12:51
Imam pitanje: kako razmnožiti onaj grm (mislim da se zove hortenzija) što ima zelene listove i one bombice ljubičaste ili plave kao cvjetove (sada cvate)?

Je li se to sadi od sjemena ili se može rezati i iz
toga se dobiva novi grm? Kako? Gdje se može kupiti?
Hvala na savjetu!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 17:59
U proleće kada na stablu poteraju mladi izdanci veličine 2-3 cm, te izdanke mlade, koji nisu odrvenili otkineš sa majčinske biljke i posadiš negde na mesto u polusenci, obilno zalivaš i brzo se ožiljava. Ja sam prošle godine crvenu hortenziju na taj način razmnožio, od tri posađena pelcera imam tri nove biljke.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 20:30
Bez brige , nije tesko! a kao sto je navedeno postupak nije kompliciran.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 21:41
A možeš i vlasnika hortenzije lijepo zamoliti da ti da sa korjenomsmiley_42
tako sam je ja posadila a kako nemam prikladno mjesto za nju,tako(sa korjenom) sam je i poklonilasmiley_158
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2007 u 16:42
Moze se zakorjeniti ili u rano proljece kada jos nema lista, ili tijekom cijelog proljeca i ljeta.
Otkini reznici sve listove osim gornja tri, a njih prikrati na jednu trecinu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:10
Meni se posusila kad sam posadio reznicuUnhappy
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 11:14
Hej Plantić!
Pretprošle godine sam posadila hortenziju (kupila kod kumice na trešnjevačkom placu- neki siroti patrljak- ščupan iz majčice zemlje s nečim što se možda zvalo korijen, ali nije tako izgledalo). Prvu godinu se osušila i mislila sam da je gotova. Ali ju nisam dirala. Prošle godine me iznenadili izdanci u proljeće. Čak je i cvala!

Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 19:25
Moze se razmnoziti i povaljenicama(ne znam kako se to kod vas kaze).Znaci malo ogolite jednu granu koja je savitljiva i ogoljeni dio spustite da zemlje.Nekim predmetom ili zicom osigurate da se grana ne vrati i ogoljeni dio prekrijete zemljom.Kada se primi odsjecete novu sadnicu od maticne biljke.
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.