Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljupčac, Selen - Levisticum officinale
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljupčac, Selen - Levisticum officinale

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 19:28
 
A ovo je susjedin poklon, kaže ona meni: pa zašto se mučiš kada ja imam grm vegete...LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 21:04
Moram priznati kako su moji krenuli, izgleda da ću se navući na sjetvu ljupčaca...stavim slike malo kasnije...EmbarrassedHeart Desert rose nije mi jasno zašto ga držiš u teglici, on je biljka koja raste onoliko koliko mu daš prostora.....Moj stari je divovski, istina ova godina izgleda ni njemu ne paše, pa nije ni on kako je bio prošlih sezona...ali svejedno polako napreduje....EmbarrassedHeart
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 21:09
Jest lijep taj ljupcac kako je veci,kod mene su jos mali,jedva ceka da narastu toliko da ih pocnem konzumirati.TongueMonstera meni su svi nikli od tebe sjeme ti dobro klijavo i ja mislim jedan pelcer selena ostaviti u tegli na balkonu onako za ukras i da mi pri ruci.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 21:19
 Pustilka izgleda da za male biljke ljupčaca puno topline ima jako važnu ulogu, moji su stalno u plasteniku i ne mogu se požaliti, lijepo napreduju...SmileEmbarrassedThumbs Up
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 21:21
Pa raste moj ljupcac spram celera kako je spor,jos sam ga u vrt prebacila pa dok se malo privikne nadam se da ce mi bit dovoljno 15 komada selena ili je to malo? 
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:11
 Koji će ti kiki toliko?smile96 Pa ja ovog mog jednog starog odraslog što imam, nikad ne stignem potrošiti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 00:56



 Evo moje bebe ljupčaca....EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 12:47
[QUOTE=monstera]  Desert rose nije mi jasno zašto ga držiš u teglici, on je biljka koja raste onoliko koliko mu daš prostora
 
 
Povrtnjak mi je od kuće prilično udaljen pa mi je ovako puno praktičnije držati ga na balkonu... dva tri koraka i već je u kuhinji!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 21:24
ovaj meni svake godine izraste i ima sjeme, na istom mjestu


Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2014 u 08:39
Ja sam uspjela nabaviti ljupčac kao lijepi grm nastao dijeljenjem matičnog. Presadila sam ga negdje ove godine u ožujku. No on se sada sprema cvjetati. Šta da radim? Bojim se da mi nakon cvjetanja ne odrveni.
Dali da otkinem cvijet, da li da pustim da cvjeta pa da se nadam da ću uzeti sjeme pa opet ispočetka iako mi je par sijanja bilo totalno neuspjelo.
Piše da je ona trajnica, al ako se nakon cvjetanja ponaša kao peršin onda
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2014 u 08:44
Ja nemam pojma, nisam ga nikada imala. Trajnica je, monstera ga ima već dugo, par godina. Kad smo kod sijanja, odustajem od istog. Ništa više ne budem sijala (osim ekih iznimaka), slabo nikne i bude nikakvo. Valjda nemam dobre uvjete.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 00:05
Ponavlajm pitanje i molim savjet dobrih poznavatelja ljupčaca.





Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Ja sam uspjela nabaviti ljupčac kao lijepi grm nastao dijeljenjem matičnog. Presadila sam ga negdje ove godine u ožujku. No on se sada sprema cvjetati. Šta da radim? Bojim se da mi nakon cvjetanja ne odrveni.
Dali da otkinem cvijet, da li da pustim da cvjeta pa da se nadam da ću uzeti sjeme pa opet ispočetka iako mi je par sijanja bilo totalno neuspjelo.
Piše da je ona trajnica, al ako se nakon cvjetanja ponaša kao peršin onda
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 00:14
Ljupčac pred cvatnju treba orezati do zemlje, ubrzo će potjerati nove listove.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 08:37
Ma draga Slavuj
Ne mogu vjerovat da neće opstati. Ja sam mu otkinula gore naznaku cvijeta na izduženoj stabljici kao ono - da ne vidim baš da cvjeta. Evo sad idem rezati do zemlje i zamoliti ga da potjera nove listove.
h v a l a
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 13:32
 
 Lani sam ga sijala, lijepo je krenuo, bile su to lijepe mlade biljke...A onda sam ja glupsa, pred jesen ih presadila van i ostavila..... Naravno da su nestale jer ih je "nešto" ili "netko" pojeo vani...UnhappyUnhappy


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2014 u 17:05
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Ljupčac pred cvatnju treba orezati do zemlje, ubrzo će potjerati nove listove.

hvala na savjetuClap
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 13:22
Neki dan sam u bauhausu kupila sadnicu vegete. Danas ide u vrt, pošto je danas dan za rad sa biljkama lista smile198
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 14:23
Rokolina, posadi je na mjesto gdje neće biti stalno na suncu a primjetila sam i da voli dosta vlage...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2014 u 21:47
Desert, hvala, posadila sam ga na polusjenovito mjesto, pokraj zidića. Taj dio se neće prekopavat na jesen i proljeće, pa tu sadim trajnice 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.