Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke u spavacoj sobi da ili ne?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke u spavacoj sobi da ili ne?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke u spavacoj sobi da ili ne?
    Objavljeno: 03 Kolovoz 2007 u 21:25
Imam prilicno svjetla i prostora u spavacoj sobi i cini mi se kao zgodna ideja staviti biljku uz zid.
ALI sjecam se nekih prica da nije zdravo. odnosno da se neke biljke uopce ne preporucavaju u spavacim sobama. .
Biljka ne bi bila neposredno uz izvor svjetla - imala bi indirektno svjetlo skoro cijeli dan Po mogucnosti visoku.
Kakve biljke?
Iskustva?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2007 u 09:30
Jedni vele,ne biljke u spavaću sobu,drugi da...hmm ja sam pristaša onog svuda pomalo.(iako se nekako ne mogu zaustaviti na ovom pomalo)
Mislim da jedna,dvije nebi štetile.Sad da zatrpaš sobu vjerojatno dugoročno bi.Biljke noću ne proizvode kisik nego ga troše,stoga najviše i govore kako se ne stavljaju biljke u spavaću sobu.
U stvar večina biljaka je više korisna nego štetna u kući(osim ako ih ne počneš jesti onda su otrovneLOL)
Evo nekih čestih biljaka u stanu koje smanjuju  štetno djelovanje dima cigareta,mirise raznorazne i ono što najčešće svi spominju,zračenja aparata(računala,tv,radio i inih kućanskih)
Ficus benjamin
Bršljan
Aloe vera-e to je jedna od rijetkih biljaka koja proizvodi kisik i noću pa je najprikladnija za spavaće sobe
Bostonska paprat
Spatfilija
Filadendron
Dracena-jedna od najučinkovitijih pročišćivača zraka
Chlorophylum
Difenbahija
.....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2007 u 10:07
Svakako da mogu biljke i u spavaću sobu, ali naravno ne treba preterivati sa brojem. 1-2 saksije je dovoljno.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2007 u 11:16
i mislim jednu maksimalno dvije biljke u sobu staviti.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2007 u 23:58
smiley_125ja  sam pretjerala
 
imala sam 15 malih saksija na prozoru u zimskom periodu
 
i jos smo zivi imali smo kisika
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 10:16
i živi steClap.
Ma ja natrpam preko zime u sve sobe cvijeće i preživimo svi,i cvijeće i mi.
U sobama na prozoru uvijek imam afričke ljubičice i još neki cvijet sa strane.Iz mog iskustva,mislim da nikome ništa neće biti.Wink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 16:23
jedino da nas muzevi smiley175
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2007 u 09:45
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

jedino da nas muzevi smiley175
 
Dina, misliš da što oni znaju???Big%20smileBig%20smile 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2007 u 14:02
znaju oni svasta samo kad hoceConfused
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 20:02
Kod mene ih ima sad 6 a po zimi i preko desetak jer mi je to mjesto s najvise svjetla pa sve sto ne podnosi sjenu stavljamo tamo.Ako ima nuspojava jos ih nismo svjesniLOL
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2007 u 09:35
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

jedino da nas muzevi smiley175
ma neće, ako su pametni  - i njima treba malo kisika SmileSmile
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2007 u 09:35
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Originalno poslano od člana dina dina napisao:

jedino da nas muzevi smiley175
 
Dina, misliš da što oni znaju???Big%20smileBig%20smile 
znaju, ali neće priznati Tongue
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 11:06
Sva sreća da MM ne čita ove postove jer bi odmah izbacio koji kalić i ja naravno zimi pretjeram sa cvijećem u spavaćoj sobi. Pravdam se da je stan mali pa dalje više nema prostora.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 11:46
Imam jednu ogromnu Aloa veru sa tri grane odn, sad s dvije- jednu sam upravo odrezala da ne moram presađivat.Držim je na balkonu do jeseni a onda ide u sobu.Sad bih mogla napraevit neki ljekoviti pripravak,od ove odarezane grane-pa toga ima za 3 kile lišća!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 22:02
Joj da je Vama sad vidjeti kakvo je stanje u mene po prozorima vi bi rekli da sam ja poludjela. A to je sve super jer se evo već riješavam poneki kućni biljaka samo ostavljam velike jer mi prozori trebaju i sobe za moje kaktusiće.Ima toga stvarno da štetni biljaka ima jako puno i nije ih zdravo držati po sobama . Ali evo mene 40 god...imam i moja mama je držala i tu smo spavali -pa sad ja već imam ih 20 godina i bome još sam živa . Ništa me nije još zatrefilo od cvijeća . Samo sam imala jedan problem i žao mi moga filedendrona. Ja sam pročitala da on je dobar da stoji blizu kompijutera da on kupi sva zračenja od njega , I ima toga mogu Vam reći on je baš pokupio dobro svi listovi požutjeli i ja sad njega nemam. Malo mi je to i bilo smiješno jer stvarno je bio ogroman nisam mala mijesta za njega ali jadan nije tako baš trebao završiti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.