Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - drvo zivota - uvijanje listova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


drvo zivota - uvijanje listova

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
autumn_leaves View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje autumn_leaves Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: drvo zivota - uvijanje listova
    Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:37
Bok svima!

Prije nekoliko dana primijetio sam da drvo zivota ima prilicno uvijene listove no ne i zute, pa nisam siguran da li se suse ili se radi o necemu drugom. Inace u tegli su dva debla i to se dogada samo sa listovima ovog veceg. Nemam bas iskustva s biljkama pa vas molim za neki savjet. Puno hvala unaprijed!




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 10:56
To se i kod mene na jednom dešava no poima nemam zašto.Biljka je zdrava,nije ni premokro ni presuho,listovi su joj zdravi no uvijaju se.Gledala sam drugu dracenu da vidim di griješim i mislim da se u nekim sitnim detaljima razlikuju,druga vrsta no gotovo su identični.Tako da sam ja zaključila da to tako treba bitiBig%20smile
E da,ne znam kad se to kod tebe počelo dešavati no kod moje se je nakon par godina starosti.Ko mlada je imala normalne listove.
Nadam se da će se javiti netko ko zna zašto se to dešava no ,koliko vidim po svojoj,nije da joj nešto smeta.Normalno raste,zdrava je.eto ako te time mogu malo utješiti dok se ne javi netko ko zna.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:06
Ja mislim da je to ok,obično se kod dracena uvijaju listovi za razliku od yuka koje imaju ravne listove.A ljudi često mješaju yuke i dracene,stavljaju ih pod jedno ime,drvo života,a različite su,čak sam na net-u jednom davo pročitala da je yuka neka vrsta sukulenta a dracena ne..Ne znam jel to tačno,ali mislim da ovo uvijanje listova je normalan proces kod dracena.Provjeri ipak da nema kakvi štetočina na lisu i ispod lista..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
autumn_leaves View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje autumn_leaves Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 23:48
ok, hvala. ipak smo joj odlucili promijenit zemlju sad preko vikenda iako mislim da to nije problem jer drugo deblo ima ravne listove. javim ako uocim jos kakve promjene.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 20:49
i meni su listovi uvijeni....  shasha to tako mora bitiWink
Per aspera ad astra.



Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 21:33
Sada sam malo zbunjena zar ovo kod mene nije drvo života

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 08:25
Nuna ovo što si slikala ja mislim da je ipak yucca.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 15:23
Nuna imaš yuku ili tkz.drvo života...Dracena ima uvijene listove i drugačije stablo...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 18:24
Ivna,Alisa hvala na odgovorima.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 10:28
Moje drvo života je stradalo pod naletima oštrih zuba naše kujice.
Odrezala sam ga na grančice dugačke cca 25 cm i stavila u vodu. Navodno se lako zakorjenjuje.
Ima li netko s iskustvom?
Na vrh
mistery View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mistery Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 14:57
http://img689.imageshack.us/img689/33/dsc00171lc.jpg


Uploaded with
ImageShack.us


Ovo je moja yucca koja je stara 5 godina.....do ove zime je bila jako lijepa a sad je takva kakva je na slici. Mislim da sam ju previše zalijevala i na proljeće kad su listovi počeli žutjeti sam ju isla presađivat u drugu zemlju i skužila sam da su se rupe na tegli začepile od kamenca pa voda nije odtjecala i skoro svi korjeni su iztrunuli . Sad se jedan dio krošnje nagnul u stranu, listovi požutjeli i smežurali se a drvenasti dio ovaj od krošnje je mekani dosta. Ima li tom drvu spasa, mogu li ga kako prenoviti, spelcati ili bilo kaj? Ako zna netko nešto nek se javi....Hvala
Na vrh
elma.sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elma.sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 11:14
molim sve koji mogu da mi pomognu kako da obnovim svoje drvo zivota,naime listovi se pri krajevima kao suse,zuti su?koliko cesto treba zaljevati ovo stablo,na kakvom ga mjestu drzati,koliko i kad gnjojiti?unaprijed hvala
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 12:19
elma.sa, dobrodošla!
Ovo je moje drvo života, koje sam dobila od prijateljice. Ona je posjekla svoju granu koja joj se savijala ispod plafona, razrezala je na štapove, cca 20-30 cm, stavila u vodu da puste korijenčiće, podijelila, i evo jednog kod mene kakvo je sada.



Prijateljici stoji uza zid na suprotnoj strani prozora, tako da nema direktno sunce, a i ne voli ga. Ja svog zalijevam jednom tjedno i to mu je dosta. Nikad ne ostavljam vodu u podlošku. Bolje ga ne zalit, nego previše. Prskam mu lišće kad je suh zrak, dodam mu koji štapić-gnojivo ili tekuće, i to je to. Moje ima dobru drenažu. Nije prezahtijevan.
Javiti će ti se veći znalci, ili pogledaj malo pod sobnim biljkama.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&KW=dracena&PID=689731#689731

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=354&PN=3

mistery,  dobrodošla,
pogledaj malo pod yucce, da, i nemoj je zalijevati neko vrijeme, vidi šta je sa korijenom; ako je zemlja vlažna presadi je da ima dobru drenažu. A mislim da bi se i grančica uhvatila u zemlji. (Ja sam svoju posjekla, bacila u šumu na komposište i ulovila se - raste Wink, ali moja raste vani - primorje)

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=556&KW=yucca&PN=1

Cure pogledajte malo ovdje, i ja sam još nova i učim.






Na vrh
Sunshine32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunshine32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 21:43
Ništa se ne brini, kod nekih vrsta je to sasvim normalna stvar :)
Isto kao što imaš ruže koje padaju i one koje idu uvis kao strijela - imaš i ovu vrstu kod koje se nakon nekoliko mjeseci počnu blago uvijati listovi :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.