Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
Korisnik
Poruka
jaca2104 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2015
Lokacija: GRAD ZAGREB
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaca2104 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 20:48
Pozdrav svima Smile,
prošle godine sam se prvi puta odlučila na surfinije i bojala sam se bijelih mušica jer sam čitala da ih često napadaju, hvala Bogu moje nije, bile su predivne, budući da imam duguljaste tegle pred kraj ljeta su mi tegle odozgora od kuda sam ih ja gledala bile gotovo bez cvijeta, jer su se spustili cvijetni slapovi, divota, ali baš iz tog razloga sam se ove godine odlučila za bellse, da i ja iz svoje perspektive uživam u cvijetićima.. no... kako sam ih posadila kiša je padala slijedećih 7-10 dana, koma, pa je došlo malo sunca, došle su k´sebi i počele pomalo napredovati, pa opet period kiše i sada su ih prošlu subotu napale bijele mušice, koje su na kraju ispale gnjide (ako se to tako zove u cvijetnom žargonu) crvenih ušiju. Kupila sam Flora Vita, navodno nešto protiv toga, no  nije baš pomoglo.

Molim Vas za pomoć i oprostite na dugom postu..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2016 u 21:15
Ja te bijele na veliko pošpricam u par navrata otopinom sredstva za suđe, i riješim ih se!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2016 u 06:01
Na mojim bellsima sam prošli tjedan vidjela te male bubice. Imala sam od prošle godine malo pakovanje Mospilana i time sam tretirala. Sad su ok. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
jaca2104 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2015
Lokacija: GRAD ZAGREB
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaca2104 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2016 u 10:55
Hvala vam na odgovorima Smile
Moje se evo drže, ali i dalje su te napasti prisutne Unhappy

Nije li sredstvo za suđe prejako za njih? Ili sam ja možda stavila previše sredstva za suđe Shocked? (obzirom da imam suđericu, pa za to malo što perem na ruke, koristim onaj koncentrirani plavi W5 iz Lidla)
Mospilan Ermm ..moram zagooglati


Na vrh
jaca2104 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2015
Lokacija: GRAD ZAGREB
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaca2104 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2016 u 06:56
Lovro, mozete li mi molim Vas napisati otprilike omjer koji mijesate deterdzenta za sude i vode? I koliko cesto ste spricali?
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 14:21
Moze pomoc? Nova sam ovdje i tek ucim o cvijecu, kojeg bas volim :) Kupila prvi put milion bells, za balkon, koji je okrenut na zapad, a ljetne temperature su 40ak, na suncu skoro i 50 ;)  Ali ispred balkona imam ogromnu lipu i nema previse sunca na njemu. Za sada tek 2,5h sunca.
Posadila sam bellse u dvije razlicite boje, prva svijetlo roza napreduje fino, druga sporije. Da li imapotrebe otkinuti vrhove za bujniji rast? Nadam se da slike nisu prevelike, postavljanje na forume sam malo zaboravila :D Hvala!

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2017 u 19:10
pozdrav mufnice, zgodni će biti milijuni kad popune posude; možeš zakidati vrhove da popune tegle, moje iskustvo je pokazalo da vole gnojivo s visokim zadnjim brojem (36, 44) za poticanje cvatnje jednom tjedno, a željezo jednom mjesečno. 

evo mojih u društvu potunija, na sličnoj su poziciji kao i tvoje

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 00:21
Hvala puno na odgovoru, Nisa. Poslusat cu preporuku o prihrani. Inace, svaki savjet je dobrodosao :D Vase cvijece je prekrasno! Ja sam se nekoliko godina zaredom borila s petunijama na balkonu, sve bude ok dok bas ne upekne nase sunce, a onda tesko da na 48-49 stepeni  na suncu mogu opstati. Bellse sam prvi put kupila i mozete li mi reci kako da otkinem vrhove, odmah? Kada i koliko cesto? Da li otkinuti cvijet i malo njene drske? Nisam to nikad radila, pa ne znam, zaista.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 07:12
Otkidaš vrhove grančica, mali par listića na svakoj grančici, ili više ako nisi zadovoljna izgledom. Ovaj rozi pokazuje da mu fali željeza, malo je požutio na jednom mjestu, ako dobro vidim. Da bi imali bogatu cvatnju zaista trebaju puno gnojiva, to je ključno i za surfinije i za bellse. Vole sunce, tako da to nije problem. Želim ti lijepu i bogatu cvatnju.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2017 u 13:09
Nisa, hvala puno na pomoci! Lijep pozdrav!
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2017 u 13:57
Zato smo tu; da razmjenjujemo iskustva, savjete i uživamo u cvjetićima, nema na čemu smile79
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 23:12
nakon mjesec dana

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2017 u 13:45
Predivan cvijet. U mojim hladnijim i vjetrovitim uvjetima otporan i zahvalan. U malo zemlje predivan slap.
Insekti ih ne napadaju, kad ih zaboravim zaliti malo se objese i brzo oporave nakon vode. Lomio ih vjetar, samo nastave rasti. Ne treba ih čistiti od ocvalih cvjetića.

Ovu godinu sam ih zaljevala đubrivom za pelargonije i pasalo im je.

Nisa
predivne su i lijepo ih je ovako raznih boja smješati.Clap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.