Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nepenthes cocci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nepenthes cocci

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2007 u 20:59
smiley188javim ti se Alex na PPsmiley_158
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 20:17
Ja sam danas svoju biljkicu(nepentes) unjela u kuću(mislim da joj je zima vani)ali sam je i presadila.Kako su dvije veće i oko svake ima mladih ja sam mlade posebno posadila a ovu jednu veću sam odrezala!!!!!!!!!
Eksperiment.Nekako je jako visoka pa sam ja nju na pola odrezala i tu grančicu posadila,ko zna možda se primi.
Drugu sam ipak ostavila tako visokuWink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 11:04

Kompost i uzgoj

Što se komposta tiče imamo na raspolaganju nekoliko opcija. Možemo koristit rehidrirani sphagnum u kombinaciji sa perlitom ili čisti treset također u kombinaciji sa perlitom ili borovom korom (koju treba prokuhati te sakupiti prljavštinu na površini vode prije nego li je iskoristimo kao supstrat).
Nepenthesi vole jako prozračni kompost tako da nećete pogriješiti ako dodate više perlita.

nemp.jpgPosudu sa biljkom, za razliku od ostalih mesožderki, ne držimo u podlošku punom vodom već dodajemo vodu kada ona nestane iz podloška. Za Nepenthese kao i za ostale biljke mesožderke moramo koristiti destiliranu vodu, vodu dobivenom procesom inverzne ozmoze ili kišnicu.


Biljke ne treba hranit. Ako ih držite vani onda će sigurno uloviti kakvog kukca. Ako i ne ulove kukce biljke će se osloniti na fotosintezu. Možda neće rasti jako bujno i brzo ali zasigurno neće niti “umrijeti od gladi”. Prihranjivanje umjetnim gnojivima također nije potrebno niti zdravo za biljku.
Nakon što smo kupili Nepenthes nije na odmet da je odmah presadimo u veću vazu sa primjerenim kompostom te joj pronađemo adekvatnu poziciju sa koje je nećemo micati.

Ako u tobolcima nije prisutna tekućina potrebna za razgradnju kukca nipošto ne smijemo dodavati vode. Ako je biljka dovoljno jaka pokušat će nadomjestiti tekućinu a ako nije tobolac će se osušiti.

nemp3.jpgNepethese koje nalazimo u prodaji su u većini slučajeva hibridi koji su dobiveni križanjem lowland nepenthesa i higland nepenthesa kako bi biljka što lakše podnijela stres promjene temperature i vlage. Ako ste kupili Nepethes početkom ljeta ili u proljeće moći ćete biljku držati vani u polu sjeni ili pokraj prozora.

U svakom slučaju trebate pripaziti na temperature niže od 15 stupnjeva. Zimi biljku držimo blizu južnog prozora te špricamo lišće destiliranom vodom. Ako nemamo prozora na južnom dijelu kuće ili prozor kroz koji biljka neće dobiti najmanje 2-3 sata svijetla biti će potrebo sagraditi mali terariji.

 
 
 
 
 
PS. ja sam upravo svoj razdjelio na 3 komada, nadama se da ce prezivjeti!!!
Na vrh
tomislav21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 15:54
hvala svima ja upravo idem u pevec kupiti jednu biljku, na sniženju su pa ako netko hoče koštaju samo 30 kuna, mada nisu u nekom baš bajno stanju ali su ok.
još jednom puno hvala na dobrim savjetima!!1
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 16:41
Ja se nadam da ce ostati koji primjerek do subote i za mene!!!!
 
Ja sam ljetos platio 100kn komad!!!
 
ps. tomislave, ajd kada kupis cvijet pošalji nam sliku da vidimo u kakvom stanju su biljke!!!
Na vrh
tomislav21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 08:15
stanje biljaka je jako loše, vrčeva ako ima onda su prazni i napola suhi, čak su i listovi oštečeni ali ja se nadam da če se oporaviti svaka biljka.
slikat nemogu, jer nemam s čim, ovo je kratak opis
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 11:13
hvala puno!!! Idem u subotu u Osijek pa cu provjeriti situaciju kakve su!!!
 
Ali i iz opisa se moze skuziti stanje!!!
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 13:33
Biljkama će trebati dosta vremena da se oporave pošto je dosta hladno i što je naj bitnije nemaju dovoljno svijetla trenutno. Za sad mislim da je najbolje ne presađivat dok biljke ne ojačaju. Biljke treba odmah smjestit blizu (južnog)prozora gdje će dobivati što više svijetla te po koji sat sunca tokom dana. Temperatura prostora oko 20 stupnjeva danju a noću može i niže.  Ne bi bilo loše da i postotak vlage u zraku bude visok ali to možete kompenzirati špricanjem listova destiliranom vodom.
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 19:13
ja sam bila prije par dana u pevecu jako lijepo su izgledali ali cijena  je bila150 kuna a bili su i dosta veliki.
AB100
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 19:19
bok ljudi ja imam tu biljku več 2 mjeseca i pitala bi kada da je presadim u veču teglu,ima jako malu teglu
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 19:21
neznam kolika ti je tegla ali ja sam je presadio čisto zbog estetike,nije mise sviđala ova tegla(vidiš je na gornjoj slici)u kojoj sam je kupio.posadio sam je u teglu približno iste veličine.znalci kažu da njoj ne treba velika tegla.večinu informacija možeš nači na www.mesožderke.com
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 23:56
evo sličica mog  vrčevca



kad sam ga kupila u vrtnom centru su mi naglasili da u vrćeve uvik moram ulivat vodu i to do pola vrća...tako ja i napravila. tu pročitam da ne smijem ulivat vodu....i odma izlila vodu iz vrćeva...oće mu bit šta zbog te moje gluposti??? mislim zbog njihove,još mi ženska 2-3 puta naglasila to za vodu...Cry Sad me još nešta mući,pa da vas pitam...dali ga mogu zalivat sa odstajalom vodom?


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 21:47
on se mora zalijevat sa odstajalom ili destiliranom vodom, voli orošavanje...ali to sa dolijevanjem vode u vrč, mislim da nisi pogriješila jer sam pročitala na dosta stranica gdje piše o vrčevcu da se dolijeva voda do pola..... može biti da su obje solucije u redu, imam malu biljčicu vrčevca i dolijevam vodu u vrčeve, super se drži, rastu novi listići, ništa loše se ne događa.....i redovito pratim da ima vode u vrčevima.....
cvijet ti je prekrasan i velik, super.....neka raste
Na vrh
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 13:11
hvala Wink
Na vrh
Dada1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dada1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 12:53
Pozdrav svima.Evo nakon nekog vremena odlučila sam Vam se pridružiti i pohvaliti sa svojom biljčicom koju sam dobila na poklon.Ja sam svoju presadila u treset za rododendrone i još se drži, potjerali su i mladi listići.



Na vrh
SweetRevenge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SweetRevenge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 16:01
jao krasni su, imam pitanje, pošto su ti u visećim teglama zalijevaš ih odozgora ili imaju neki tanjurić?
Na vrh
Dada1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dada1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 17:07
Imaju tanjurić,a zalijevam odozgora.Gornji je u velikoj tegli a doljnji u maloj a mala u velikoj tako da je u njoj uvijek voda.
Na vrh
tina.aves View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tina.aves Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 10:33
imam pitanje za nepenthes. gdje treba otkinuti vrč kad se počne sušiti? na pola one lijanice ili samo vrč? ja imam nepenthes alatu. Vrč koji mi se počeo sušiti poprima sivkastu boju od vrha prema dolje. Imam i dosta vrčeva koji su crvenkaste boje od vrha do polovice a ostatak je zelenkast, i taj crvenkasti dio je mekši nego ostatak vrča. Takvu sam kupila. Jel to normalno?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.