Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - gnojivo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


gnojivo

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 23:45
Ja sam prošle godine pronašla spororazgrađujuće gnojivo. Inače se pomiješa sa zemljom za sadnju, ali ja sam ga pronašla poslije sadnje pa sam ga ukopala u zemlju. Ide negdje 4 žlice (jušne) na one dugačke ( 80 cm) žardinjere za balkone. Cvijeće mi je bilo super i uopće nisam morala tokom sezone prihranjivati. Kada su pelargonije smrzle tu sam zemlju rasporedila oko ruža i ostalih trajnica jer je još bilo granulica u njoj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:39
Gnojivo, gnojivo, gnojivo........a što je s glistama ili da kažem: zar humus nije najbolje za biljke. Koliko ja znam - humus je korektor za svaku zemlju.
Ne kažem da gnojivo ne valja ali dugotrajna upotreba mineralnih gnojiva pretvorit će zemlju u lošiju kvalitetu.
Vjerujem da svatko od nas koji imamo malo zemlje kupiti 1/4 legla glisti i dati im kompost od prošle godine.
Postoji i mogučnost da poslje natočite u bure vode i zatim istresete humus u vodu. Ostaviti tako preko noći i imat ćemo svi gnojiva za cijelo dugo ljeto.

Samo želim da svima uštedim malo novaca......500 -600 kuna nije za baciti
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:51
kat.rea kaže da je stavila: "negdje 4 žlice (jušne) na one dugačke ( 80 cm) žardinjere za balkone"
A ja mislim da humusa nebi trebalo ići više od 3 litre za toliku žardinjeru. Osim toga humus štiti biljke od gljivićnih oboljenja i očenito da se biljke ne razbole.

Samo mislim da nagodinu nebi trebalo dodavati ponovo humus već zaljevati humusnom vodom - razrijeđenom
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 19:21
Imam gnojivo za pelagonije, lani ih je napala neka bolest i morala sam ih počupati, da li ovo gnojivo mogu koristiti za drugo cvijeće? 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 16:00
Vani sam bila u cvjećari koja ima hrpu vještačkog gnoiva skoro za savaku vrstu cvijeća, nešto sam zabilježila te ću vam napisati.Ovo su odnosi NPK.

Paradaiz 6+5+9 ,  povrće  3+1+5 ,  cvijeće  univerzal 7+3+6 ili 8+4+11 ,

vrt univerzal 6+6+6 , palme 6+5+5 , fikusi 8+4+4 , kućno cvijeće 8+3+6 ili 7+3+6,

balkonsko univerzal  4+5+6 ili 6+6+7 ,  sulfrinije petunije 14+13+14,

kamelije azaleje hortenzije rododendroni npk+magnezij  13+5+9(+3).

 Nisam razumjela drugo što je pisalo na etiketi, moguće da  gdje su 2 vrste navedene se odnosi na različite periode u rastu i cvjetanju biljaka te i drugačijim potrebama.
Ja sam si uzela za 7 eur npk 15+15+15 koje se može razgoditi u 1000litara vode, do kraja života. Mislim da je ovo moje za rast prije cvjetanja. Možda vam što pomogne od ovog.Wink

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 22:46
Evo vam pregršt informacija koje gnojivo i za šta.Wink

<>http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=106
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.