Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sobni kesten - Castanospermum australe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sobni kesten - Castanospermum australe

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sobni kesten - Castanospermum australe
    Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 08:39

Sobni kesten, jedna od biljaka koje vole svetlost, moze cak i na direktno sunce, umereno zalivanje i redovnu prehranu. Zanimljiva je zbog plodova na vrhu zemlje,koji slice kestenu. Zalivanje treba obaviti pazljivo pored njih ili iz uloska, kako bi izbegli njihivo truljenje i tako umanjili njenu atraktivnost.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 10:49
Kupila sam danas na akciji (5 kn) sobni kesten kojemu su listovi sasušeni, ali stabljika  je ok. Plodovi na površini zemlje su djelomično sasušeni, ali tlo je vlažno. Vjerojatno su ga u trgovini zalili nakon što se jako osušio. Ima li šanse preživjeti? Kako da ga spasim?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 13:23
Imam ga i ja, predivna biljka, vjerujem da ćeš ga spasiti, nije baš pretjerano zahtjevan, moj je u kćerinoj ambulanti pod umjetnim svjetlom dvije godine i fino napreduje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 17:42
daj nam koju sliku od plodova. i kako nastaju ti plodovi ?? jeli to dio korijena ili ??
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 17:50
pa kako je ovo ostalo u sjeni jos od 2009godine. takva ljepota a nitko nista o njoj :o((
 
mimar daj nam jos koju sliku o njoj ako je jos uvijek ziva...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 19:03
Evo jadne biljčice koju ću pokušati spasiti.


U teglici su tri ploda (sjemenke - što li već), a iz jednoga izlaze tri stabljike od kojih je jedna potpuno sasušena.


Našla sam podatke o toj biljci, pa da ne prevodim, evo linka:
http://www.indoor-plant-care.com/plant-list/castanospermum-australe/
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 10:57
Uh, dobro su je osušili Angry ali ima nade jer mi se čini da je stablo delimično ostalo zdravo. Za početak je presadi u veću saksiju, stavi na svetlo mesto i redovno zalivaj. Ona ne podnosi duge sušne periode . Čim skoknem do ćerke, kojoj je ostavljena jer nije zahtevna Wink, dobijate fotku.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 15:34
Evo moga, iako se ne ističe u prašumi raznog bilja, jako ga volim.
 
 
Evo ovdje samo kesten u prvom je planu
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 16:04
Triša, ima li tvoj još ove plodove (sjemenke, supke - što je to uopće Confused)?  
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 16:22
to i mene zanima.... sta je to??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 19:13
Kad sam ga dobila rekli su mi da su to sjemenke, ali nisam previše obraćala pažnju. Sada ima dio jedne djelomično, a druga je potpuno nestala, ali ne bidim da ima neke mlade biljčice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.