Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićno selo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićno selo

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Lavandica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Božićno selo
    Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 16:37
Pozdrav svima,
 
da li ste ikada pokušali napraviti božićno selo? Ja vec tjednima istražujem na internetu slike i načine izrađivanja kućica i nikako da se uhvatim tog posla, a Božić samo što nije tu. Evo slike da vidite na što sam mislila. Što mislite od kojeg bi materijala to bilo najzgodnije napraviti? Jeste li radila šta slično?
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 13:07
lavandica svaka cast ako ces nesto slicno raditThumbs%20Up,meni ovo pari atomska fizika..mozda da probas kombinaciju kartona i drveta,to mi prvo palo na pametWink
Na vrh
Lavandica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 14:52
ah to je samo moja pusta želja da imam božićno selo kao ovo na slikama, a što će se od toga napraviti pitanje da li će to biti gotovo i do slijedećeg Božića. Za sada sam nabavila neke stvarčice kao male figurice ljudi, viseće lanterne, drvenu klupicu, sanjke i tako kojekakve sitnice pa čak i rižin papir sa motivima kućica koje sam mislila zalijepiti na kućice koje još nisam napravila. Probala sam nešto od kartona ali nekako mi se ne svidja....mozda bi bilo dobro od das mase ali nisam s tim još radila...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 17:00
Prekrasna ideja, Lavandica,
 
ako imaš mjesta bit će to super, ali mi se čini da ćeš imati dosta posla, ako to želiš sa ovaj Božić.
Htjela sam predložiti karton, ali već si sama shvatila probleme.
Mislim da u ovim raznim trgovačkim centrima tipa Bauhaus, Baumax, Pevec
imaš veliku ponudu različitim materijala, prije svega mislim na razne vrste drva i svega ostalog. Sretno i redovno obavještavaj
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 18:12
Radila sam jednom nešto tome slično
Kao osnova poslužile su mi razne kartonske kutije - ambalaža od svega i svačega, dobro je da su čvršće. Obojaju se - najlakše sprejem i onda se rade detalji - npr. krovovi od valovitog kartona, prozori i vrata izrežu se od debljeg kartona pa prilijepe na kutije. Za zidove se mogu upotrijebiti različiti papiri ili salvete. Može se upotrijebiti struktur pasta kojom se premažu kutije i dobije se onako hrapav izgled. Detalji na kućicama mogu se raditi od fimo mase, pa i od običnog plastelina.
Za osvjetljenje - lampice za bor.

Drveće - za debla uzeti grančice iz prirode. Krošnje se mogu napraviti od najobičnijeg novinskog papira koji se nagužva u obliku krošnje, pa se posprejeju zelenim sprejem i malo sa bijelim da "glumi" snijeg. Stabla mogu biti i razni češeri, obojani ili posprejani snijegom u spreju.
Lijepe krošnje mogu se napraviti i od osušenih cvjetova hortenzija. 
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 18:55
lavandica, ideja ti je sjajna! Nadam se da ćeš je uspjeti ostvariti i pokazati nam!!! Ja bih za to selo sakupljala i kupovala razne kućice, ali od keramike, jer možeš staviti svijeću u njih, što za karton baš nije preporučljivo, a možeš ih i obojiti akrilnim  bojama po želji! Dakle, u potragu!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Lavandica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 19:14
Ah konačno ste se javile na temu Tongue ja sam već mislila da se nikom ne sviđa a ja sam se totalno zapalila za to. Mjesta imam za takvo nešto ali nisam ni mislila da moje selo bude tako veliko kao ova na slici, ja bi to prepolovila ono par kućica i detalja. I monna-1 slažem se s tobom za kupovanje gotovih kućica, čekam da konačno počne božićna ponuda u trgovačkim centrima možda se što nađe od kućica, jer ako ću ih ići sama izrađivati onda ipak ništa od sela za ovaj Božić. OTOK imaš li možda sliku toga što si ti radila?
I javite mi molim vas ako vidite negdje kućice po nekim normalnim cijenama, jer npr. Kika je izbacila božićni program i kod njih je jedna kućica ovog tipa 260 knUnhappy
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 15:27
U Kiki se ne isplati ni kuhinjske krpe kupovati.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 16:42
E ovo ću ti"ukrasti".Naime,imam podosta tih kućica-svječnjaka i sad ću sve to posložiti ovako nekako,ko na slici,vjerojatno pred ulazom.
U ofertisimi imaš tih kućica.Ja danas gledala i ništa nisam kupila(sad tek temu vidimsmile42)Čak se više isplati one velike kupiti nego male.
Na vrh
slonica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slonica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 20:54
Hej Lavandica nemogu vjerovati da imamo istu ideju Wink ali i isti problem. Ja sam probala izraditi kućice od fimo mase ali baš nisam zadovoljna. Mučila sam se cijelu subotu a rezultat tako-tako. Fimo masa mi je pretvrda za mijesiti (jer mi trbaju veče količine za npr. zidove), a objekti od nje do pečenja su premekani tako da se sve svija i uvija i jedva sam ju ubacila u rernu da se ne raspadne do kraja Confused. Uglavnom odustala nisam (još) Tongue pokušavam smisliti neki drugi jednostavniji, a bolji način. Ako ništa drugo pokušati ću još od fimo mase napraviti barem crkvu i još jednu kućicu i to će biti to za ovu godinu. Kad ih pospem snijegom i ukrasim naljepnicama budu valjda OK.
A daj mi please otkri tajnu gdje si našla ostale detalje za selo (ljude...). Ja sam samo našla lijepe borove i panjeve u Merkuru. 
Na vrh
Lavandica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 21:14
Slonica imaš ppTongue
Na vrh
Lavandica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 21:15
Da, ima nešto u Ofertissimi - bila i kupila.... nisu baš nešto spektakularno ali ok za početak...
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 19:54
imam ti ja jednu ideju cime izraditi kucice ja sam prije par god. radila jaslice od kartona i na njih sam vrucim lijepilom lijepila koru drveta
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 10:41
Ideja za izradu je odlična,ali stvarno dugotrajna,a ja sam svoje selo kupila u Lidlu za 130 kn..
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 10:43
Zaboravila sam reći da se dobiju kućice,ljudi,lampice i borići tako da imate cijelu malu ulicu.
Na vrh
danci-ka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 18 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 199
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danci-ka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 10:49
Malo kasnim ali sam ipak olučila da vam pokažem i svoje malo božićno selo.






Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 10:31
Pa gdje sam dosad bila! Ovo je fenomenalno!
ANĐELKA
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 10:48
Ajmeee, što dobro izgleda!!!!smile93
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 13:12
predivno
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 17:05
ajme, prekrasna manja kućna verzija velikog božićnog sela,
odlično izgleda i vidi se da baš da neku blagdansku toplinu i atmosferu Thumbs%20Up
kao stvoreno za sjedenje oko bora i pričanje priča Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.