Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrkuta - gospin plašt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrkuta - gospin plašt

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrkuta - gospin plašt
    Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 18:43
Molim vas dragi moji za pomoć!  Hitno mi je potrebno da mi netko objasni ako zna kako piti čaj od ove biljke i koje su njene "popratne" pojave, kao pomoć kod neplodnosti.Čula sam pomaže,na ostalim forumima se neke cure kunu u njenu djelotvornost ali ipak bih prvo provjerila jer čitajući prethodne postove vidim da se mnogi kuže u ljekovitost mnogih biljki.Unaprijed hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 22:39
Pozdrav i dobrodošla na forum!
Nažalost o gospnom plaštu neznam ništa pa će već netko vjerojatno odgovoriti na to, ali sad bum mrvicu skrenula s teme - odličan prirodni lijek protiv neplodnosti je i konopljika, tj tinktura od konopljike - provjereno kod moje prijateljice:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2058

Tako da o konopljiki možeš postaviti pitanje onoj temi, a ovdje će valjda netko znati odgovoriti za vrkutuSmile



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 09:24
Hvala SilveK ,zahvaljujem na toplim riječima na oba mjesta!Clap
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 17:28
Nitko ništa ne zna ?smile43smile143
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 00:08
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Molim vas dragi moji za pomoć!  Hitno mi je potrebno da mi netko objasni ako zna kako piti čaj od ove biljke i koje su njene "popratne" pojave, kao pomoć kod neplodnosti.Čula sam pomaže,na ostalim forumima se neke cure kunu u njenu djelotvornost ali ipak bih prvo provjerila jer čitajući prethodne postove vidim da se mnogi kuže u ljekovitost mnogih biljki.Unaprijed hvala!


Vrkuta (Alchemilla vulgaris ) je vrlo ljekovita biljka za sve probleme vezane uz maternicu, jajnike, menstruacijske tegobe, klimakterij....
Ima svojstvo stezanja tkiva pa učvršćuje maternicu te spriječava spontane pobačaje, olakšava porod, pomaže kod spuštene maternice..
E, sad da je to čudotvorna biljka za neplodnost, ne bih baš tvrdila.
Uzroci neplodnosti su razni.Ona bi prije mogla pomagati kod zadržavanja ploda.Ali, nikad se ne zna.
A budući da je to biljka praktički bez nus pojava i koliko se zna nema nikakvih negativnih posljedica po meni bi je trebale piti sve žene koje pate od bilo kojih problema vezanih za maternicu.
Čak i stroga German commission E ne navodi nikakve negativnosti vezane uz pijenje čaja od vrkute.Pa po mom mišljenju nećeš pogriješiti ako ga piješ naročito uz stolisnik (pola-pola ) koji je također dobar za iste probleme.
A što se neplodnosti tiče,prije bih se okrenula konopljiki (Vitex agnus castus ) naročito ako se radi o hormonalnom poremećaju ( napisat ću nešto o tome na temi konopljike ).

Vrkute se može piti od 3-6 šalica dnevno.Priprema čaja:
-3 velike žlice vrkute prelije se sa 1 l vrele vode, ostavi 15 min pa procijedi u termosicu i toplo popije tijekom dana.


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 08:20
Hvala na odgovoru,ali moram reći da ono sugeriranje za konopljiku ne prolazi jer ja nemam hormonalni poremećaj a i svježa sam sa mpo-e,tako da mislim da nju ne bih smjela piti jer sam "napucana"  hormonima.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 22:03
Šteta.Ali ipak pročitaj.
Sretno.I više vjere u prirodu.Embarrassed
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 08:36
Clap Diiivni ste !I o ,vjerujem ja u prirodu u toj mjeri da bih počela piti sve odjednom ali znam da se to ne smije zato i pitam vas biljkoljupce za savjet.smile169
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 19:08
Pozdrav, ja u nekoj gužvi pa me nema.... no slažem se potpuno sa Ferminom, vrkuta nema nekih nuspojava li nije niti neka biljka koja je baš izrazito i uvijek pogodna za tretiranje neplodnosti.. općenito ja bih se isto prvo okrenula konopljici ALI pitanje je uvijek i na prvom mjestu koji je uzrok neplodnosti, visoki prolaktin će fantastično sniziti konopljika ali vrlo česta je u upotrebi i blaga doza valerijane jer su neke žene pod pritiskom svakodnevnog stresa jednostavno previše "uznemirene" da bi zanjele...dok će ( slažem se) vrkuta potencijalno učiniti čuda za žene koje ne mogu iznjeti trudnoću jer imaju slabu maternicu....


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 22:35
E upravo sam čekala tvoju poruku griva,jer sam čitajući prošle postove stekla dojam da si "hodajuća enciklopedija znanja" kad je ljekovito bilje u pitanju,nek se drugi ne uvrijedeHug . Eh ,da maternica je u pitanju, nažalost. Ali ni to nije sve...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 23:14
Ma nisam... uvijek se ima šta novo naučiti i saznati...al deder baci pm na dugačko i široko...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.